Pochybné praktiky

FarmaZdravi.cz a ďalší pod článkom prezentujú podvodné odkazy

FarmaZdravi.cz a ďalší pod článkom prezentujú podvodné odkazy
4 (80%) 2 hlas[ov]

Farmazdravi.cz a množstvo ďalších portálov, na ktoré môžete naraziť pri bežnom surfovaní na portáloch venujúcich sa zdraviu, často krát žiaľ aj konšpiračných, dalo priestor reklamnému systému AdNow, ktorý servíruje žiaľ nie vhodné reklamy. Pod článkami tak nájdete vždy iný odkaz a inú fotografiu na prípad parazitov v tele ľudí. Ak vás neupúta jedna reklama, bude to druhá a ak sa to nepodarí ani druhej, sú tu ešte štvrtá, piata, šiesta, či siedma s ôsmou. Skrátka osem reklám na to isté. Prípad, na ktorý sme sa rozhodli upozorniť je na snímke nižšie. Všimnite si aj riadok na záver obrázku, kde je vidieť cieľové URL (čo znamená „odkaz na konkrétnu stránku“).

Detoxen Forte

inzercia:

Pozor na podvodné stránky o parazitoch v tele

Hoci tieto malé reklamy uvádzajú hrozby v súvislosti s človekom, fotografie vedcov na takýchto reklamách sú z fotobanky, alebo z iných výskumov k niečomu, čo nemá nič spoločné s parazitmi. Ako sme už uviedli, MUDr. Kolesár a vôbec blog slovenských lekárov sú podvodom. Žiaden lekár neexistuje, rovnako ako žiaden blog. Snímky parazitov pochádzajú z vedeckých štúdií, kde skúmali parazity zámerne infikované do oviec a iných hospodárskych zvierat. Žiadne zo snímkov nezachytávajú parazity v tele človeka. Podvodné reklamy uvádzajú, že strata zraku, zlý dych, strata pamäte, choroby kĺbov, ale pokojne aj vypadávanie zubov, či kruhy pod očami… za všetko môžu parazity a podľa týchto stránok je parazitmi nakazených veľké množstvo Slovákov. Pochopiteľne, nič z toho nie je pravda.

UPOZORNENIE:

Upozorňujeme, že článok vychádza z reálnych skutočností. Článok stavia na skutočnosti, že sa dlhodobo na uvedených stránkach zobrazujú reklamy. Správa stránok si musí byť vedomá, čo prezentuje na svojom priestore, najmä ak je to reklamná sieť zahltená množstvom rovnakých odkazov. Odkazy sa javia ako súčasť stránky a nie sú označené ako inzercia, čím sa porušuje niekoľko nariadení platných aj v ČR ohľadom označovania reklamy. Na odkazoch uvádzaní lekári a parazitológovia v skutočnosti neexistujú. Za projektom a predajnými machináciami s prípravkami proti parazitom nestojí žiaden lekár, žiaden odborný garant, respektíve výskumník, odborník, nikto. Všetky reklamy smerujú na podvodné stránky a prípravky, ktoré sme už u nás preberali. Článok nepoškodzuje nikoho dobré meno a reaguje adekvátnymi vyjadreniami ako aj je adekvátnym nástrojom k obzvlášť veľkej hrozbe v prípade objednávok a dôvery v tento produkt. V konkrétnom prípade sa spomína Detoxen Forte.

Tie na snímke odkazovali presne na tieto cieľové stránky, záver si musí urobiť každý sám. Generickejšie domény už ani nemohli vymyslieť. Len aby to vyzeralo ako vždy iná stránka. Neuveriteľné:
http://asdfz.pro/azgjmdmuat/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdgz.pro/azaylyirzr/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdgz.pro/azrfilfjvy/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdfz.pro/azaxvjxtjr/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdfzz.pro/aznfhpmvov/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdfg.pro/azymznyick/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdfzz.pro/azbigduqts/Medicina_Detoxic_SK/
http://asdgz.pro/azkrxbiicf/Medicina_Detoxic_SK/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené