HOAX: V bratislavskom pentagóne vraj lovia obrie potkany

HOAX: V bratislavskom pentagóne vraj lovia obrie potkany
5 (100%) 5 hlas[ov]

Že má bratislavský Pentagón zlú povesť, to vieme. Ale že by bol liahňou gigantických potkanov, to je nám poriadne veľká novinka. Na slovenskom internete sa šíri šokujúca správa s fotografiou obrieho potkana. Vraj ho chytili v Pentagóne v Bratislave.  Zámerne je na teleskopickej tyči uchopený vpred pred objektívom aby v porovnaní s mužom za ním pôsobil obrovským dojmom. Tyč, ktorá hlodavca drží, môže byť dlhá odhadom meter. Snímka však nepochádza z bratislavského “pentagónu”.

pentagon vraj gigantický potkan

Okenice v pozadí sa nenachádzajú nikde v okolí. Američan na snímke asi nebude niekto, kto reálne niekedy stál v Bratislave. Potkany, ktoré sa tam rozšírili už dávno, sú menšie. Obzvlášť veľký kúsok by už urobil poriadny rozruch dávno.  A nakoniec snímka samotná nie je robená pri žiadnom paneláku v blízkosti ulice Stavbárska v Bratislave. Ide o HAOX, ktorého cieľom je spojiť Stavbársku ulicu a panelák ľudovo nazývaný Pentagón s ďalším extra negatívom.

Môže ísť o zámerný HOAX, ktorý sa v tomto prípade pokúša poškodiť Bratislavu aj inými skutočnosťami a obrázkami, ako už sú známe. Prípadne môže ísť o žart, ktorý sa ale pri šírení a strate smajlíkov na konci stáva „šokujúcim odhalením“.

Čo je ten Pentagón?

Panelový dom svojimi uhlami kedysi niekomu pripomenul Pentagón. Stojí na ulici Stavbárska a hoci má viacero vchodov, len dva vchody sú obývané extrémne neprispôsobivými ľuďmi, narkomanmi a inými živlami. Tieto vchody pritom stále majú aj slušných obyvateľov, ktorých byty trpia. Chodby sú občas od výkalov, nič cudzie nie je nájsť striekačku na schodoch, špinu a odpad rôzneho druhu. Vďaka jednotlivcom a problémovým rodinám je celá bytovka olepená rôznymi nálepkami, obrazne povedané. Pôvodne budova spoločnosti Hydrostav bola plná kancelárií, bytov, aj ako ubytovňa. Dnes je z neho nebezpečné miesto plné odpadu v okolí, dráva je plná ihiel, neporiadku, skla, špakov a riskantné je pre bežného človeka prejsť sa v rámci spoznávania Bratislavy okolí paneláku podvečer počas letných mesiacov. Ak máte šťastie, pozrieť si môžete aplikáciu ihly do žily rovno na tráve. Prisvietia si mobilom, aby lepšie videli. Je neuveriteľné, že len dva vchody dokážu vytvoriť dieru v systéme. Vďaka nim je najlacnejšie bývanie práve vo Vrakuni na Stavbárskej ulici.

zdroj foto: kolujúci hoax v mobiloch a emailoch.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Permon