Internetové podvody

Varovanie: podozrivé stránky Posturestraightener a výrobok PostureFixerPro

Ohodnoťte článok

Jeden z najnovších podvodov na slovenskom internete je namierený voči ľuďom, ktorí reflektujú na ochorenia chrbtice a postavenia tela. Bannery lákajúce na akési riešenie s názvom PostureFixerPro smerujú na stránky plné klamstiev a sľubov. Na adrese posturestraightener.com/1073445.html

Lekár Ľubomír Štefanovič neexistuje!

Je možné nájsť stránky, ktoré sú údajne blogom lekára Ľubomíra Štefanoviča. Tento lekár ale neexistuje a nikdy neexistoval. Fotografia je kradnutá fotografia o ktorej sme už písali a opakuje sa na rovnako podvodných stránkach aj v iných európskych krajinách.

Originál je licencovaná fotografia z fotobanky a zachytáva dôchodcu pod kontrolou lekára, nie je samotným lekárom. Ide o modelovú fotografiu, žiaden Slovák a ani lekár to nie je.Nahliadnuť na originál môžete napríklad tu:  http://www.crowdcare.org/wp-content/uploads/2015/04/shutterstock_39285835.jpg

Zarážajúce je tvrdenie na stránke „BLOG PRAKTIZUJÚCEHO LEKÁRA O ZDRAVÍ. Príznaky chorôb a spôsoby liečby BLOG ĽUBOMÍRA ŠTEFANOVIČA“ vraj ešte ordinuje. Stránky nie sú blogom. Sú fingovaným podvodným webom. Narafičená kostra webu je falošná, jednotlivé prvky po rozobratí kódu stránok nám len dosvedčujú, že nejde o redakčný systém a žiaden systém. Ide o natvrdo nasadený web, ktorý ma ručne dopísaný dátum vydania cez script, ktorý sleduje reálny čas. Môže článku posúvať dátum vydania tak, aby vyzeral vždy čerstvý.

PostureFixerPro predávajúce stránky majú veľa problémov

To isté komentáre pod článkom. Kradnuté fotografie z ruskej sociálnej siete VK.com pri vymyslených profiloch ľudí, ktoré sa opakujú v iných jazykoch v iných portáloch s rovnakým falošným kódom. Určite upozorňujeme na tieto stránky a považujeme ich za falošné a nebezpečné. Od ľudí sa snažia vylákať sumu niekoľko desiatok eur za prostriedok na držanie vzpriameného tela. Nie sme testeri tohto výrobku, zhodnocujeme stránky a reklamnú kampaň a zároveň materiály, ktoré používajú.

Stránky považujeme za nebezpečné, pretože klamlivými zavádzajúcimi textami a údajnými recenziami klientov presviedčajú ľudí dôverovať webu, značke a všetkému na týchto stránkach. Prvky Facebooku a čísla zdieľania sú fingované obrázky, nepravdivé v spojení s týmto webom. Nakoniec predaj prebieha protizákonne. Predajné stránky porušujú vo viacerých bodoch Obchodný zákonník. Opakujúcim sa problémom týchto stránok sa taktiež opakovane venujeme. Chýba identifikácia obchodu, kontakty, reklamačný poriadok reálne aplikovateľný na slovenský trh a mnoho iného. Niečo nemysliteľné a stále našimi úradmi tolerované, alebo prehliadané. Upozornite preto svojich priateľov ak zdieľajú na Facebooku čokoľvek, čo podporuje tieto falošné stránky.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené