Internetové podvody

Pozor na falošné eshopy crocssk.sk a crocsslovensko.sk. Okradnú vás

Ohodnoťte článok

CROCS je známou značkou obuvi, ktorá je na Slovensku mimoriadne obľúbená. Nájsť jej online predajcu s výhodnou ponukou môže byť zdanlivou výhrou, o to viac, ak majú skladom model, ktorý inde nemajú. Problémom však je, že Slovensku dostupný online priestor je už niekoľko rokov obeťou podvodníckej siete z Číny, ktorá neváha vytárať eshopy s ochrannými známkami a zaujímavých doménach. Tie môžu evokovať pocit, že ide o oficiálny obchod. SK domény sa otvorili svetu a teda aj zahraničným šmejdom a podvodníkom.

CROCS topánky a falošný eshop

inzercia:

crocssk.sk ani crocsslovensko.sk nie sú skutočné eshopy

Nákup na týchto dvoch eshopoch vás pripraví o peniaze a vopred upozorňujeme, že nemá riešenie. Značka CROCS je zneužitá. Polícia peniaze nevráti, banka vo väčšine prípadov tiež nie. Podvodník peniaze prijme, ale reálne nemá žiaden tovar, nemôže vám zásielku doručiť a ani nebude reagovať na žiadne emaily. Na to, aby mohol mať všetky značky sveta a všetky modely sveta, by potreboval naozaj mimoriadne veľké sklady.

No jeho cieľom nie je predávať, ale lákať do pasce, z ktorej nemá riešenie. Kontakt nereaguje, všeobecné podmienky chýbajú, sídlo a predajca neexistuje. Samotný tovar neexistuje a rovnako je tomu aj pri mnohých iných eshopoch, na ktoré sme upozorňovali v prípadoch Dr. Martens, Puma, Columbia a mnoho iných.

Problémom je teda predovšetkým:

  • zadávanie údajov z karty priamo v eshope. Odporúčame vždy radšej kartu blokovať a oželieť pár eur za vystavenie novej, ako ponechávať údaje podvodníkom a riziku, aby si vytiahli ďalšie peniaze.
  • rozsiahla sieť značiek a eshopov, ktoré nie sú eshopmi
  • veľmi zlá slovenčina
  • neexistujúci kontakt, zodpoedná osoba, sídlo, prevádzkovateľ, povinnosti v zmysle obchodného zákonníka a zákonov o ochrane spotrebiteľa.
  • cielenie SK doménou, použitím „SLOVENSKO“ a použitím slovenského jazyka je jasné cielenie na slovenského zákazníka, no web sa v nijakom bode nesnaží priblížiť našej legislatíve a povinnostiam predajcu. Nemá o to záujem, pretože jeho cieľom je vyrabovať kartu a ďalej lapať obete na iných doménach.

O čo ide?

Ide v podstate o PHISHING, čo je narážka na FISHING. Práve obeť je tá, ktorá naletela na návnadu lacného nákupu a niekto s udicou a chutným červíkom si z vášho vrecka čoskoro vytiahne peniaze. Na problémy tohto typu opakovane upozorňuje na viacerých stránkach kniha (Ne)bezpečný internet. Budeme na ňu upozorňovať opakovane, pretože mnohé problémy, ktoré nám posielate súvisia práve s témami, ktoré sú v nej podrobne riešené a nájdete v nej aj postupy, ako sa voči mnohým podvodníkom brániť, alebo ich správne identifikovať.

Tip na článok: čitateľ Miloš

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
2
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené