Varovanie pred na pumashopslovensko.com a slovenskopuma.com

Varovanie pred na pumashopslovensko.com a slovenskopuma.com
1 (20%) 1 hlas[ov]

Radi nakupujete zo zahraničia lacnejšie značkové oblečenie, akýkoľvek textil, elektroniku či obuv? Kúpiť si lacný Adidas alebo Nike má väčšinou háčik. Možno už len ten háčik, že nejde o Adidas. Obľúbená je ja Puma a ešte desiatky ďalších. Práve Pumu však zneužil dosiaľ ešte neznámy počet rôznych falošných obchodov. Na niekoľkých doménach, ktoré zneužívajú názov krajiny a vytvárajú pocit, že sa obchod týka práve Slovenska, nenájdete obchodné podmienky v slovenčine. Je to dosť zvláštne, ba priam až zarážajúce. Oslovila nás pani Alexandra, ako poškodený zákazník, a upozornila na svoju skúsenosť s obchodom, ktorý prezentuje originálny tovar značky Puma pod značkou a logom Puma, no posiela falzifikáty originálov. Podľa slov poškodenej ide dokonca o veľmi nevydarené fejky, na ktorých vidieť známky nekvalitnej práce a pokusov o napodobnenie.

Falošné puma tenisky

pumashopslovensko.com a slovenskopuma.com
Obe domény majú rovnaké problémy. Chaos v tom, aký jazyk na vás vybaliť. Žiadne obchodné podmienky v slovenčine. Odosielanie prebieha z Číny. Peniaze putujú do Číny a falzifikát značkovej obuvi k vám domov. Platíte pritom poriadne vysokú sumu aj pri zľave, pretože za takúto sumu si zvládnete kúpiť aj 5 párov neznačkovej obuvi rovnakej kvality bez značky u Vietnamca na trhu.
Stránky obchodov používajú Slovensko vo svojej doméne, no ide len o sprosté využitie. Stránky akoby ani neboli cielené na Slovensko. Nemajú so Slovenskom vôbec nič. Nachádzame porušenie azda všetkých zákonov o tom, ako má vyzerať obchod predávajúci online. A tomuto máte veriť?

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.