Scam

Falošný Netflix email ohľadom platieb vedie na bill-netflix.com? Pozor

Ohodnoťte článok

Akýkoľvek email, ktorý vám príde z televíznej streamovacej služby Netflix, najmä ak ste sa v ňom nikdy neregistrovali, môže byť príkladom ako je tento na obrázku. Väčší pozor by mali mať tí zákazníci, ktorí naozaj uhrádzajú každý mesiac Netflix a tak môžu email vnímať ako pravdivý. Nesie logo, stručné informácie v dizajne Netflixu, ba dokonca páchatelia vytvorili stránky, ktoré majú vytvárať dojem skutočného webu.

Netflix email

inzercia:

Tak ako je zvykom, aj v tomto prípade je nevyhnutné dávať si pozor na doménu. Podvodníci totiž vytvorili doménu  bill-netflix.com (v preklade Bill = Účtenka ), čo aj u podozrievavých mohlo vytvárať dojem skutočnej účtovnej brány pre skutočný Netflix. Vo všeobecnosti ale platí, že žiadna služba nebude riskovať nebezpečenstvo zámeny a nevytvára iné domény a stránky, mimo svoju hlavnú.

Aktuálny prípad je tzv. Pishing. Snaží sa preniknúť k vašim peniazom a narábať s vašimi peniazmi už bez vašej kontroly. Zároveň ide o SCAM, keďže podvodom vyláka údaje.

Ako odhaliť, že Netflix email nie je pravý?

Niekedy sa prezradia použitím iného loga, podivného jazyka, alebo nepravdivých tvrdení. Nič podobné, ako aktualizácia platobných informácií neprichádza poštou. Vždy niečo takéto každ jedna služba na svete požaduje od zákazníka jedine cez rozhranie na oficiálnom webe. Deje sa to len v prípade, ak zlyhá platba zapamätanou kartou a príde len notifikácia. Emaily v takom prípade od rôznych služieb od zákazníka chcú, aby sa prihlásil do svojho účtu. Samé ale len výnimočne ponúkajú tlačidlá na prihlásenie.

Ak už ste na takýto email narazili, veľmi podobné na celé roky „populárne“ Paypal emaily, všimnite si tlačidlo. Farebne odlíšenú časť a odkaz na vstup do platobného centra. Ak po ňom v emailovej schránke prejdete myšou, dole v rohu sa zobrazuje doména. Ak ide o skutočnú službu, zobrazí cieľovú doménu netflix.com. pokiaľ sa nezobrazuje skutočná doména, ide o falošný email. Neberte ho osobne. Môže ísť o generovaný hromadný spam, ktorý zasiahol státisíce adries.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Scam

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *