Internetové podvody

Pozor na falošnú súťaž s Petrom Saganom (petersaganbig.is-best.net)

Pozor na falošnú súťaž s Petrom Saganom (petersaganbig.is-best.net)
5 (100%) 1 hlas[ov]

Upozornili ste nás na falošnú súťaž, ktorá ťaží z popularity cyklistu Petra Sagana a uvádza chaotické informácie o výhrach. Dokonca jeho meno obsiahla do poddomény na doméne is-best.net (LINK1). Zrejme máte mať pocit, že registráciou na diazajnovo strašných neforemných stránkach sa zapojíte do klubu súťaží a výhier.

Peter Sagan falošná súťaž

inzercia:

Aby ste mohli svoju výhru vyčerpať, musíte sa zaregistrovať na stránke s ktorou sa opakovane stretávame v rámci rôznych podvodov. Vždy je to to isté. Naposledy zneužitie obchodu BUX.sk, tiež viedlo na registráciu na rovnakých stránkach. V pozadí sa deje veľká podvodná mašinéria, ktorá vo veľkom posiela ľudí registrovať sa na týchto portáloch (LINK2), kam sa dostanete, ak prejavíte záujem o výhru. Reálne však ide o rozsiahlu sieť rôznych portálov s rovnakým dizajnom, ktoré nemusia mať žiadnu spojitosť s prvým páchateľom podvodu. Ihneď po registrácií od vás chcú číslo karty a zaplatiť členské. Reálne však žiadnu výhru nedostanete. Tento portál nikde žiadnu výhru nespolieha. Je dokonca nemožné, aby knižná súťaž, peňažné súťaže, rôzne peňažné výhry, a teraz po novom aj medaila Petra Sagana boli súčasťou cien portálu, ktorého fungovanie je nejasné a chce číslo karty.

Podvodné stránky LINK1 uvádzajú Petrovu fotografiu, veľmi zlé formátovanie, nekvalitný obsah a príšernú úpravu. Napriek tomu je vysoké riziko, že záujem o výhry niekto z oslovených naozaj prejaví.

Upozorňujeme:

 • Že Peter Sagan za žiadnych okolností nespolupracuje s niečím takto pochybným
 • Že Peter Sagan ani netuší, kto to je a čo majú za lubom
 • Rovnaké podvodné stránky sú vytvárané aj pre iné mená, iné značky a všetky smerujú na rovnaký typ služby
 • Nikdy nezadávajte čísla kariet do formulárov a rozhraní, ktoré sú mimo vaše nakupovanie a mimo oficiálne platobné brány.
 • Zadaním čísiel z karty môžete len platiť – dokonca sa môžete upísať na pravidelné mesačné platby z vášho účtu a zastaviť ich budete môcť len zrušením karty, alebo presunom finančnej čiastky na účte a vypnutím možnosti prechádzania do debetu (do mínusu). Celej tejto oblasti sa venuje jedna kapitola z pripravovanej knihy (Ne)bezpečný internet, ktorej vydanie koronakríza posunula na úvod budúceho roka.
 • Všetky komentáre sú fingované
 • Všetky fotografie sú fingované, bez ladu a skladu
 • Strašný pravopis a textové znenie:

ŠTASNÝ
Ste úspešný clovek, ktorý bol vybraný ako vítaz a MÁTE ÚCINNÚ CENU € 30.000 !
Náš systém si vás vybral medzi dnešných vítazov !!
Automaticky máte právo dostávat odo mna darceky

Zaregistrujte si svoje meno a zmente svoj život. Toto je historická aktivita v mojom živote. Kde môžem pomôct tým, ktorí ma majú radi

REGISTRUJTE SA, ABY STE VYHRÁVALI ZA pár SEKUND, A CENY SA AUTOMATICKY ODOSLANIA NA VÁŠ ÚCET

LINK1:  http://petersaganbig.is-best.net/?mcp_token=eyJwaWQiOjExMjIxMDIyNDAxMDA1NCwic2lkIjozMjY4ODg3NjEzMjIyNzYzLCJheCI6IjczNDg4ZDQyY2I1NDJmZWFkNDU4NTIxYTVhOTVmMTRmIiwidHMiOjE2MDM3OTg5NDEsImV4cCI6MTYwNjIxODE0MX0.2W7iVz9cmSTD7Z7afqCvNRoNVwWn7YlzDs2DBmh_lNQ&i=2&fbclid=IwAR29g-ESPZvf8DzcOAXwcYqIdO4-ZcTaHEZ-2nsJpHDm4_493VcBy7cpX8M

LINK2: https://signup.pinnedfun.com/en/html/sf/registration/eone_m3dsc.html#&sf=eone&lng=en&ref=5253324&prod=1&sub_id=DALIKUN_AU&_sign=df8e8dad756850a83a43c1f186d0bd89&_signt=1603803188&utm_expid=

Objavom prispela Erika. Ďakujeme

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *