Pochybné praktikySociálne siete

Pozor na falošné “Ikuchyne” na FB, zneužívajú meno inej firmy

Pozor na falošné “Ikuchyne” na FB, zneužívajú meno inej firmy
5 (100%) 2 hlas[ov]

Lákavé ceny, drahé spotrebiče za jediný lajk, a neutíchajúca túžba vyhrať. Podvodník, ktorý vytvára jednu súťaž za druhou, má úspech pri každom jednom “projekte”. Úspešný je aj ten, ktorý vznikol 22. októbra a má dve tisícky podporovateľov. Volá sa Ikuchyne (pozor! tieto na adrese: facebook.com/ikuchynesk), pre vytvorenie dojmu existujúceho eshopu si uvádzajú link na andreashop.sk v tvare v akom si ho samotný eshop sám nenapíše.

iKuchyne

inzercia:

Pozor na podvodníka, zneužíva názov iKuchyne

Upozorňujeme, že podvodník zneužíva obchodný názov reálnej predajne s kuchyňami na www.ikuchyne.sk. Facebook stránky zneužívajú jej názov, pričom originál nemá nič spoločné s podvodníkom stojacim za podvodnou stránkou: https://www.facebook.com/ikuchynesk (opakujeme, pre jasné pochopenie, že tento odkaz vedie na spomínanú podvodnú stránku zneužívajúcu originál)

Lákavá práčka ako cena v podvodnej súťaži na Ikuchyne

Podvodník na týchto stránkach láka do súťaže o drahú práčku. Stránka pritom predstavuje typický príkladom podvodnej súťaže. Opakujeme, že za podvodnú považujeme stránku s uvedených obrázkov. Obsahuje totiž:

 • Nulové možnosti overenia. Odkaz, ktorý používa, smeruje na Andreashop, ale ten nemá s týmto podvodníkom nič spoločné. Andrea shop má svoju Facebook stránku vlastnú a nevyrába si pofidérne vedľajšie.
 • Súťaž je klasicky opäť o vyžadovaní interakcie a ovplyvňovali virality.
 • Žiadne podmienky, žiadna história, žiadne iné príspevky, žiadna oficialita
 • Iba ak hrozba, pokiaľ sa zúčastníte. Presviedčať vás môžu na získanie akejsi druhej ceny, kedy je najčastejšie finančná hotovosť a k tomu budú potrebovať číslo karty. Opakujeme, že tento opakujúci problém, pozostáva z nepozornosti. Čísla z karty slúžia len pre platbu, nie pre príjem výhier. To znamená, že ak si niekto žiada číslo z vašej karty a nie je to manžel, ide o podvodníka, ktorý chce peniaze z karty ukradnúť. Stručne a laicky povedané, nič iné to byť nemôže, keďže tieto údaje si nežiada ani len banka. Skrátka nemôže.

IKuchyne na (červeným) uvedenom odkaze organizujúce na Facebooku súťaže sú len ďalší podvodný výmysel. Nepravá súťaž, ktorá vás ohrozuje, plánuje okradnúť a zneužiť. Aj preto má zmysel stránku nahlásiť, hoci facebook zvyčajne takéto žiadosti ignoruje, alebo odpovedá v zmysle, že nevidia žiaden problém. To má vo zvyku posledné mesiace, aj na evidentné a na prvý pohľad do očí bijúce, nebezpečné stránky.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
2
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *