Pochybné praktiky

Ďalšie falošné recenzie na produkty (recenzieproduktu.com a sk.irecommendz.com)

Ohodnoťte článok

Je nebezpečné dôverovať internetu. Nie, nerobíme poplašnú správu, ale pokiaľ overujete v Googli pravosť niektorých výrobkov, dajte si pozor na recenzie na portáloch, ktoré už podľa domény vyhlasujú, že sú len recenziami. Je zaujímavé, že tieto portály obsahujú recenzie na 10 produktov a nič viac. Všetky vychvaľujú do nebies, ba dokonca majú aj lekára, ktorý sa vyjadruje. Ak tvrdíme, že ide o podvodný prípravok propagovaný podvodným webom a nájdete recenzie, ktoré vyhlasujú excelentné pravé účinky a smerujú na rovnaké podvodné stránky, niečo tu nehrá. Naozaj? Určite!

Falošné recenzie sú vytvorené len preto, aby potvrdili klamstvo

Falošné magazíny a recenzie sme si už predstavili v tomto staršom článku. Ale stále to nekončí. Ak vás chce niekto oklamať, jednoducho vytvorí falošnú recenziu, aby ste získali pocit, že je pravda, čo tvrdia. Za recenziami stoja rovnakí ľudia, ktorí vyrábajú podvodné stránky. Narazili sme na ďalšie portály, ktoré prezentujú falošné recenzie na produkty na chudnutie, či iné látky. Zároveň, aby sme nerobili krivdu len tak pre nič za nič, uvádzame závažné pochybenia stránok, aby bolo jasné, že sme si obvinenia nevycucali z prstu. Varujeme pred nasledovnými stránkami aj s odvôdnením.

  • https://recenzieproduktu.com/ – stránky obsahujú množstvo prípravkov, ktorým robia falošné recenzie. To, čo predvádzajú, je hodné prešetrenia Slovenskej obchodnej inšpekcie. Všetko totiž smeruje priamo na nákup produktov priamo na podvodných stránkach. Všetky odkazy na kúpenie smerujú na údajne oficiálne predajné stránky. Nikde nenájdete identifikáciu predajcu, IČO, DIČ, adresy, prevádzky, podmienky podľa platných zákonov SR. Všetko smeruje na rovnaký typ podvodných stránok, ktoré narábajú s falošnými identitami ľudí, falošnými lekármi, odborníkmi, ktorí neexistujú a faktami, ktoré nie sú reálne. Odporúčame,. ak ste verili niektorej recenzii, ide o fingované recenzie. Ak podávate trestné oznámenie na predajcu už zakúpeného výrobku, pripojte recenziu na tomto portáli, ako odkaz, kde sa nachádza zavádzajúci obsah so zámerom otočiť negatívne ohlasy na výrobky. Pozor, ani nie na výrobky, ako na stránky, ktoré ich propagujú.
  • http://sk.irecommendz.com/ – tieto stránky sú obzvlášť nebezpečné. Drzo uvádzajú účinky rôznych prípravkov ako pravdivé. Sú to výmysly. Opäť smerujú, rovnako tak ako v prípade predošlom, na priamo stránky predajcu. Merajú sa tu provízie za to, koľkých ľudí stránky odporúčajú predajcovi. všetci, čo naletia, sú tak odporúčaní a stránky získavajú za nich provízie. Jednoduché. Pre nemalé peniaze nie je problém, ak vymyslieť si lekára. Na stránke sa nachádza vyjadrenie lekára, Lenka Kožičová – 25 rokov. Prikladáme fotografiu. Pravda je taká, že ide o podvodné nafingovanie identity a zavádzanie odborníkom, ktorý neexistuje. Žiaden lekár ale odporný podvod, klamstvo voči ľuďom. Opäť s niečím takým nebudeme jednať v rukavičkách.

Falošné recenzie

inzercia:

  • pravda je veľmi škaredá. Lenka Kožičová je odporný podvod, ktorým len klamú ľudí a ubezpečujú ich, že ak už surfujú na týchto stránkach, je to “pod lekárskym dohľadom”. V skutočnosti je fotografia z fotobanky a využívajú ich mnohé iné stránky, napríklad:  http://duan.123corp.vn/benhviendakhoabuudien/bacsi.html  alebo http://www.medicalinfo.ch/internet-pour-tous/des-medecins-evalues-comme-des-hotels alebo na spodku stránok ako lekárka:  http://hasan.themexlab.com/icutetheme/themeforest/comedical/index.html# , skrátka je to len modelka. Nič iné.
  • Podozrivé je fórum: http://sk.your-reviews24.com/ – kde je akosi veľmi veľa príspevkov v podivnej slovenčine. Podivné preývky ľudí, všetci majú úžasné skúsenosti
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené