Pochybné praktiky

Pozor na magazíny Health4u, Healthraport a Recenzia365

Ohodnoťte článok

Dnes sme sa už po niekoľký krát dostali na stránky health4u a nestačíme sa čudovať. Stránkam sa úspešne darí vzbudzovať dojem, že ide o skutočné stránky s reálnymi informáciami. Skopírované články z portálu ZZZ.SK a ďalších tvoria jednu časť obsahu. Články reálne napísané na zdravotnícke témy sú určite plusom. Lenže hlavnou súčasťou týchto stránok sú články venované na zásadné problémy, ktoré vždy nesú názov a reklamu na konkrétny prípravok.

podvodné chudnutie

inzercia:

Tieto stránky príliš okato propagujú výrobky, ktoré sú známe rozsiahlymi podvodnými bannermi a klamstvami. Napríklad Men Solution Plus, prípravok o ktorom koluje všeličo a propaguje ho množstvo nakradnutých fotografií z celého internetu cez falošné reklamy.

Snažia sa vás oklamať
Tým, že vytvárajú dojem portálu, ktorý sa v článkoch snaží prinášať praktické informácie, sa im darí zaujať miesto dôveryhodného miesta. Následne ak v článkoch návštevník narazí na nenápadné reklamy, je vysoká šanca, že reklamy a ich obsah získajú dôveru. Stránky sú postavené na skutočnom systéme o ktorý sa reálne niekto stará. Pri toľkej snahe vyzerať ako skutočný magazín boli vytvorené aj sekcie ako kontakt a o nás. Sú v nich blúdy a hlúposti. Health4u falošný magazín ukrýva majiteľa, skrýva aj skutočnú redakciu. Články v ktorých prezentuje pochybné výrobky majú vždy rovnakú stavbu a tlačidlá na kúpenie výrobku sú tak výrazné, že možno pochybovať o externé články. Články sú postavené priamo do webu aj s prvkami, ktoré smerujú na nákup. Sú postavené rovnako a zámerne. Propagované prípravky majú rovnaké vlastnosti. Na tieto stránky sa podobá taktiež podivný magazín healthraport. Je neuveriteľné, že tieto stránky propagujú ešte výraznejšie prípravky na rast svalov bez fyzickej námahy. Na healthraport sa dostanete priamo z Health4u, čo je taktiež naozaj zvláštne. Čo vlastne znamená slovo raport? Nemalo ísť o report? Takto hlúpo to dopadne, keď sa niekto snaží o zaujímavý názov, či zámerne zmení písmenko…

  • Ide o pochybné prípravky, ktoré nepoznajú naše predajne a ani Ministerstvo zdravotníctva
  • Všetky prípravky majú rovnaké stránky a podivné prvky
  • stránky v jednom článku propagujú kozmetiku Lefery. K nej sa vyjadrilo české ministerstvo zdravotníctva ako o nebezpečnej kozmetike, ktorá ignoruje zákony a neuvádza nič. Jediný spôsob, ako sa distribuuje je cez neznámu nevystopovateľnú sieť na webe cez objednávky zo zahraničia.
  • Všetky reklamy smerujú na falošné stránky s falošnými sociálnymi sieťami a nafingovanými komentármi. Falošný je však aj obsah. Fotografie ľudí sú posťahované z internetu. Ľudia ani len netušia, že propagujú iné stránky. Ak si vyhľadáte konkrétne prípravky cez Google, nebudete sa stačiť čudovať. Rovnaké fotografie nájdete aj na desiatkach ďalších stránok, ale odcudzené fotografie uvádzajú celkom iné mená a mestá. Poľské stránky uvádzajú poľské mená a poľské mestá a podobne.
  • Prípravky a propagované produkty naše úrady nepoznajú.
  • Článok popisujúci diabetes je skopírovaný z portálu www.svet-zdravi.cz, článok o zlepšení imunity je skopírovaný z portálu zena.centrum.cz a článok o protissimo je opäť z portálu ZZZ.sk. Doslovné kopírovanie článkov je prejavom jedine ak neprofesionality a amaterizmu.
  • Len čo sa dostanete k článkom o mužskej brade a jej starostlivosti, zrazu sa dostávate k článkom, ktoré vyzerajú inak. Sú rozpoznateľne reklamné. Propagujú prípravok Men Effect Beard. Cez odkazy sa dostanete rovnako ako cez Google na veľké množstvo stránok, ktoré požívajú rovnaké fotografie, v každej krajine s iným menom a fotografie pritom pochádzajú zo stránok, ktoré nemajú s prípravkom nič spoločné.
  • Jeden z mála originálnych článkov je o nespavosti počas tehotenstva.

Pozor na Recenzia365 (bodka… )
Ani portál Recenzia365 nemožno považovať za čistý. Jeho špinavosť tkvie v tom, že obsahuje podobne ladené recenzie, ktoré nie sú recenzie ale reklamami. Ľudia, toto nie sú recenzie. Odporúčame otvoriť oči a neuvádzať tieto stránky ako referencie v diskusii, že tu je dôkaz o tom, že to funguje. Toto nie sú recenzie, hoci doména a TITLE v meta tagoch toto slovo zámerne používajú, čím uvádzajú návštevníka do omylu. Na stránkach odporúčame dávať pozor. Napriek snahe o budovanie imidžu pomocníka ide o zaplatené fingované správy, ktoré majú od recenzii ďaleko. Presvedčte sa. V akej recenzii je toľko reklamy na kúpenie? V článku Piperine Forte sa nachádzajú bannery obsahujúce fotografie ženy pred a po chudnutí, ktoré sú rozšírené na mnohých podvodných stránkach. Žena bola zneužitá a je zneužitá v rôznych prípadoch v posledných dvoch rokoch opakovane. Nebezpečné je aj niekoľko sloganov a fotografie v článku prípravku Acai Fatstopper. Celé stránky sme si zálohovali. Zdá sa nám až neuveriteľné, čo všetko propagujú a v akej podobe s akými reklamami a s akými odkazmi.

Skutočný článok na stránke nemôže za žiadnych okolností obsahovať toľko blikajúcej reklamy a prvkov, len aby uchytili rozhodujúceho sa zákazníka. Neexistuje šanca, aby skutočný magazín obsahoval článok s takýmito prvkami. Je to priam urážka skutočnej práce redaktora. Hnus. Príkladom je článok na stránkach propagujúci prípravok na posilnenie erekcie.

Pozor, stránky tiež propagujú čínsku žihľavu a prípravok forskolin na doméne forskolin.sk, ktorý prezentujú opäť kradnuté identity ľudí. Tí údajne schudli vďaka žihľave a forskolinu. Forskolinu sa venujú aj odborníci v oblasti výživy a pred konkrétnymi výrobkami varujú. Pri oslovení nemenovaného odborníka na výživu pre športovcov sme dostali odpoveď „Tomu nikto nemôže uveriť. Všetky tieto stránky na jedno kopyto a jeden veľký odpad rovnako tak ako je odpadom to čo prezentujú.“ Neželal si byť menovaný ani menom a ani obchodom. Žiaľ ľudia tomu veria.

Ľudia uvádzajú referencie práve sem
Na internetových fórach sa v prípade diskusií okolo pochybných prípravkoch uvádzajú recenzie. Odkazy vedú na tieto portály. Kto by to bol povedal, že tieto stránky sú vytvorené práve na to, aby tvorili takýto dojem. Žiaden slovenský úrad o nich nič nevie. Ide o látky, ktoré často potrebujú príjem do tráviaceho traktu. Takéto látky je nevyhnutné uvádzať s potrebnými náležitosťami. Povinnosťou predajcu je uvádzať viacero náležitostí a dokonca uvádzať zloženie už pri predaji. Nič také sa na stránkach neobjavuje… Na zloženie si dávajú pozor všetky eshopy s potravinami, špecializované predajne, predajcovia vitamínov a liečiv, no to, čo si dovoľujú tieto stránky a ciele, ktoré propagujú, je zarážajúce.

VAROVANIE A OHRADENIE SA! 
Zodpovedné osoby za tieto stránky sú neznáme. Skrývajú sa a neuvádzajú kontakt. Propagujú cielene a zámerne stránky, ktoré nemajú na Slovensku čo hľadať, pretože porušujú niekoľko zákonov. Tento článok nepoškodzuje žiadne dobré meno, pretože nemenuje konkrétny subjekt. Menuje domény, ktoré neprehliadnuteľne a nezameniteľne priamo svojim pričinením propagujú pochybné a nebezpečné prípravky.Tieto stránky vytvárajú silné nebezpečenstvo práve svojou výraznou podporou a propagovaním falošných a nebezpečných prípravkov. Článok upozorňuje na skutočnosti, ktoré sú evidentné a dohľadateľné. Odporúčame Vám zálohovať obsah stránok a všetkého, ak sa vám podarilo naletieť a dávate podnet úradom. Uvádzame tu magazíny, ktoré sa hrajú na magazíny. Obsahujú obsah podobný na magazíny. Ide však o nechutnú urážku práce skutočných autorov a magazínov zároveň.

Odmietame obvinenia z poškodenia portálu a značky. Koho sme poškodili? Health4u.ru? A naozaj poškodili?  Alebo upozornili na podvodné šialenstvo a zákerné klamstvá voči ľuďom, ktoré majú slovenské úrady, polícia a ľudia s mocou celkom na háku?  Ak má ktokoľvek pocit, že ho tento článok poškodil… sme unavení, sklamaní a vyčerpaní z toľkého pátrania po svinstve a sviniaroch na internete. Absolútne sa nedeje nič, čo by mohlo obmedziť takéto konanie a fungovanie. Beztrestne takéto stránky fungujú a nikoho to netankuje. Pochopiteľne sme už vytočení na dobro. Žiadna podpora, veľká investícia do neustáleho upozorňovania a pátrania po fotografiách, gigabajty stiahnutých serveroch a ich pochybných dát…

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené