Varovanie: pozor na české pochybné stránky Pracujonline.com

Ohodnoťte článok

Po vstupe na tieto podvodné stránky sa automaticky spustí video s neznámym Čechom, prezentuje sa ako Jan Kovadna.Nikdy sme ho nevideli, nepočuli a ani o ňom nechceme počuť. On si možno myslí, že o ňom počuť budeme, ale neželáme si to. Vzhľadom na to, čo podporuje možno aj vy prehodnotíte, či ho chcete tiež spoznať. Prinajmenšom to, čo propaguje. Ten sa snaží vyzerať sympaticky, s neutrálnym pozadím sa úspešne snaží navodiť pocit, že všetko je oficiálne, legálne, pravé, nefalšované a super prosperujúce. Ten Čech je reálny. Vysvetľuje megaúspešný systém zarábania peňazí. Smeruje sem megakampaň o akejsi matke samoživiteľke, ktorá zarobila poriadne prachy. Ale ani za Boha sa nedozviete ako. Ide tak o ďalší nechutný systém na odrbávanie verejnosti, ale v excelentnej dôveryhodnej podobe. Keďže máme zlosť, keď vidíme ďalšie a ďalšie takéto systémy, nedalo nám a niekoľko dní sme vec analyzovali a venovali jej pozornosť. Nuž, slovo PODVOD je v tomto článku používané zámerne a na základe reálnych zistení. Nebudete sa stačiť čudovať. Čítajte pozorne.

Varovanie pred pracujonline

„V mnohých krajinách táto sieť zneužíva príbeh zúfalej matky, ktorá zarobila peniaze. Zneužívajú matky a ich neľahkú situáciu. To tvorí obrovské nebezpečenstvo, že k sebe nalákajú práve aj iné matky s finančnou tiesňou. Sú to veľmi ľahké obete!“

Webová stránka:
Stránky na adrese http://www.pracujonline.com/index.php?a=6928&s=czbotcj sú ako zlý vtip, Obsahujú presne to, čo dnes obsahuje typický podvodný web. Odrbávanie a odrbávanie. Šokujúce novinky, pokusy sa podobať na médium, televíziu, či magazín. Sľubujú šialené peniaze a zárobky, ale pre Kristaboha, kedy sa to konečne dozviete? Až po sledovaní nespočetného množstva videí a informácií, ktoré sú písané a vytvorené zámerne tak, aby sa chytili všetci neuvažujúci ľudia a všetci tí, čo sú finančne v háji a na dne. Aby ved nebola podvodom, nesmela by sa prezentovať falošnými informáciami, falošnými fotografiami a falošnými stránkami. Vzhľadom na platnú legislatívu u nás aj v ČR, je možné za podvod považovať projekt, ktorý prezentuje nereálnu službu na základe vymyslených referencií, ľudí presviedča na vstup do nejakej služby na základe vykonštruovaných odporúčaní, referencií a informácií. Za podvodné služby môžeme považovať aj také, ktoré sprosto a úboho ukradnú fotografie ľudí na internete a vytvárajú im iné identity za účelom oklamania ľudí a to v čo najväčšom meradle, cez zneužitú rozsiahlu Google reklamu. Reklamy na toto svinstvo sa tak zobrazia v podstate komukoľvek v celej krajine.

Dôkazy

Webstránky a posledné voľné miesta
Čo by na vás pôsobilo najrýchlejšie, aby ste si niečo rýchlo kúpili? Sammozrejme to, keby ste vedlei že ste prišli práve v poslednej chvíli a zostávajú posledné kusy. Nechutný trik na ľudí predvádzajú tieto stránky v okne, podľa ktorého zostáva už len 48 voľných miest na online kurze. Ak stránku otvoríte na talianskej verzii, či rovnako nechutnej zvrátenej poľskej, zobrazujú sa rôzne počty od 48 do 2. Stoja na dvojke a čakajú, že sa chytíte, ako pavúk na pavučine. Poradíme vám, ako jednoducho vytvoríte aj 30 posledných miest. Stlačte F5, obnovte stránku a toto nechutné fingované odpočítavanie na webe nijako nepočítajúce nejaké stavy, ale len odpočítavanie s prednastaveným ubúdaním, sa začne odznova.

Podvodný web a komentár

Webstránky a ich komentáre
Ako môžete niečomu veriť, keď to nikto nevyskúšal? Lepšie je na stránku umiestniť zopár ľudí a ich vyjadrení. Ak ich ale podvodná služba nemá, nemá problém si ich vymyslieť a vytvoriť tak identity celkom nových ľudí. Kašlať na osobné práva a autorské práva. Zneužijú zopár ľudí, ale získajú ich stovky, pretože uveria názorom týchto tu. Pozrite si na tejto stránke veľmi dobre komentáre. Ľudia v komentároch. Tie tváre a mená. Naozaj sú to oni? Predstavme si ich postupne. Šimon, Karel, Jirka, Daniela, Bětka a Jana a ďalší. Všimnite si, že ide o komentáre a vy tieto komentáre môžete pridať za seba. Avšak systém stránok po kódovej stránke takto v žiadnom prípade nefunguje. Kód dokazuje, že ide o podvodníka. Ak by ste aj pridali svoj komentár, ako sa tam dostane tá fotografia? Váš komentár nikdy nepridajú. Je zbytočné nadávať a testovať to.

Podvodný web a komentár

Viete, čo sa stane, keď prídete o dva dni? Zmení sa dátum len preto, aby čerstvosť a aktuálnosť oklamala ľudí. Veď pozrite.

Podvodný web a komentár

Skutočné zdroje fotografií
Hneď niekoľkých z nich už od dávnejšia zneužíva napríklad aj táto stránka: http://coctricks.com/ a prvého z nich samostatne táto: http://www.goldastuce.org/gemmes-illimites-clash-of-clans-gratuit-sans-offre/. Ide o fotografie, ktoré mali v roku 2011 na Facebooku neznámi ľudia. Takmer všetci profilovky zmenili a nahradili. Už s anám ich nedarí presne dohľadať. Len vieme, že fotografie ako profilovky konkrétni ľudia už zrušili.

Podvodný web a komentár

Na stránkach sa nachádza akási Jana Bilka z Brna. Ide o mladú dlhovlasú brunetku, ktorá si cez tento systém zarobila 1000 EURO. Text pri jej tvári je motivačný a navádza, aby sa človek zaregistroval, pretože naozaj funguje. Kde je pravda? Sviniari prašivý len pozastavili video na adrese https://www.youtube.com/watch?v=dTxheZoCkWs, potom spravili screenshot a len si fotografiu capli sem. Dokonca sa fotografia volá william.jpg, čiže pôvodne tam mal byť chlapík s fingovaným menom william.

Veľmi dobre sa pozrite na silného opáleného chlapíka s typickými americkými čtami tváre a lemom okna za ním. Má sa volať Jakob Doman a má bývať v Ostrave. V Ostrave a v okrese nežije jediný Jakob Doman, ktorý by tam kedy platil dane, poistku, alebo čo i len si prdol. Ten ksicht nikdy o Ostrave ani len nepočul. Opäť ide o prípad, kedy len našli video o zarábaní na internete, pozastavilo ho v jednom momente, spravili screenshot a mali vytvoreného Jakoba Domana z Ostravy, ktorý tak úžasne vysvetľuje všetko o výnimočnej možnosti zarábania a o tom, aký je šťastný, že má doživotnú licenciu zadarmo. Originál je tu: https://www.youtube.com/watch?v=9lJPm1G2jyQ
Česká verzia má medzi údajnými spotrebiteľskými recenziami akúsi Lenku Filas. Ani takéto meno sa nám na úradoch nedarí nájsť. Z Prahy? Ale kdeže. Na presne rovnakých podvodných talianskych stránkach www.giornalelavoro-it.net už je Sofia Colombo z Benátok, uvádzané samozrejme ako Venezia.

Holanďania sú v tom namočení tiež
Spozornite. Presne rovnaké sprostosti vám prezentujú aj holandské stránky http://www.carrierebulletin.me/index.html – rovnako postavené video, rovnako dôveryhodná tvár o tom, aké úžasné peniaze dokážete zarobiť. Lenže pozrite na komentáre. Presne rovnaké ksichty, rovnaké pokradnuté fotografie, ale upravené a iné mená, iné komentáre, rovnaký dátum. Skrátka odrbávanie na plnej čiare. Ak prídete zajtra, všetky komentáre budú mať iný dátum.

Podvodný web a komentár

Kúzlo vždy aktuálneho komentára odhalené
Svinstvo. Pre aktuálne komentáre by ste mali pocit, že všetko je aktuálne a tí ľudia sú v celej veci práve teraz. Je to len poondiata psychológia.Ak si v počítači zmeníte dátum, zistíte, že sa môžete pokojne ocitnúť o polroka dopredu. Cestujeme v čase. Prišli sme na tieto špinavé stránky v januári 2016. Alebo? Kdeže. To sme si len zmenili dátum na počítači tak, aby tieto stránky zabezpečili vždy aktuálne komentáre.

Podvodný web a komentár

Američania a vlastne celý svet tiež
Viete čo? Nebudeme ich viac hľadať. Je ich veľké množstvo. Každý jeden portál hlási, aké je neuveriteľné, že jedna konkrétna mamička v ťažkej životnej situácii dokázala zarobiť poriadny balík. Rovnaký príbeh, no nikdy nie reálna osoba, reálna mamička. Stačí na záver jedna americká špina? Americké stránky majú ženu s dieťaťom ukradnutú z celkom iných stránok a nejde tak o Melissu Johnson z Chorvátska, ostrova Splitu. Už to meno a v Chorvátsku. Demencia.

Podvodný web a komentár

Aj Nemci majú svoje podvodné stránky a tiež aj svoju zúfalú mamičku, ktorej príbeh má inšpirovať ďalšie zúfalé mamičky: http://www.dekarrierejournal.com/accepted.html
Aj Španieli s presne rovnakým popisom: http://www.es-infobolsa.com/accepted.html
Aj Taliani majú rovnaké svinstvo vo svojej podobe: http://www.giornalelavoro-it.net/accepted.html
Aj Poliaci web plný rovnakého sajrajtu: http://www.dziennikfinansowy-pl.net/

Varovanie: dnes sme zálohovali 18 webstránok, kompletný obsah, množstvo fotografii a tohto svinstva vo viacerých jazykoch. Snažíme sa aj o zálohovanie videí a drístov, ktoré rôzne jazykové verzie nakrútili. Máme tak v rukách jasné informácie o tom, že táto prašivosť zavádza a klame. Ak ste si všimli a dúfame, že ste si to všimli naozaj dobre, neriešime, ako funguje ich služba a čo vlastne predávajú. Predávajú akýsi systém na zarábanie do ktorého musíte vložiť sami nejaké peniaze. Aspoň tak to vyzerá. Je nám to jedno. Robia to však pomocou zavádzania, klamania, podvádzania a ide tak o plnohodnotný podvod. Vyprosujeme si útoky voči nám, že sme niekoho poškodili. Celý systém nevystupuje pod značkou, len pod portálom a pochybnými obláčikmi, ktoré ťažko identifikovať. My sme nikoho nepoškodili.

Čože, čože… nejaký sme tvrdí, znechutení? Samozrejme. Venujeme dlhý čas zhromažďovaniu faktov, orientovaniu sa v zákonoch, orientovaniu sa v obchodnom zákonníku, ale hlavne na webe, vo vyhľadávaní a v sliedením, pátraní. Trávime množstvo času, aby sme pomáhali troche ľudí, ktorí nám napíšu a poďakujú. Inak nepíše a neďakuje dav, či skupina ľudí. Aj pre toho jediného za mesiac sa to oplatí. Najmä nás udivuje, že ľudí nikto nebráni. Nikto nechráni. Nijakým spôsobom nás nikto nechráni voči tomuto svinstvu a nekontrolovateľnosti, ktorou narábajú špekulanti a sviniari. Kradnú fotografie, vytvárajú falošné identity, prvky na úpravu dátumov, prvky na ovplyvňovanie uvažovania a vytvorenie unáhleného nepremysleného rýchleho nákupu (odpočítavanie). A potom sa prašivosť obracia voči nám. Hackujú nám stránky, vyjrážajú sa súdom, smrťou, zabitím. Pretože sme odhalili ako to robia, pretože sme zistili, že podvádzajú a ľudí klamú. Odhalili sme to a ľudí sme varovali, aby neprišli o svoje peniaze, no práve autori týchto podvodov tým prichádzajú o peniaze a preto sa im oplatí využívať hackerov a útočiť na naše stránky. Ničiť našu prácu. Aj napriek tomuto všetkému to robíme. No ak sa pozriete na časté aktualizácie, v poslednom čase to bola bieda. Vyčerpávajúce poslanie sme sa rozhodli sústrediť už len na pár vážnych prípadov. Redakcia HOAX.SK naozaj nestíha, je vyčerpaná a znechutená. Ani pri oslovení so žiadosťami o pomoc na správnyc miestach sa internetovým podvodom stále nikto nechce venovať.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.