HOAX

HOAX o rozdávaní kľúčeniek na pumpách a cielenému stopovaniu osôb

HOAX o rozdávaní kľúčeniek na pumpách a cielenému stopovaniu osôb
4 (80%) 3 hlas[ov]

Emailami sa šíri ďalší hlúpy hoax. Opäť ide presne o ten typ HOAXu, ktorý vymyslel niekto za účelom vyvolania histérie a sledovania, kam až siaha jeho “moc”. Ide však o výmysel. Kľúčenky, ktoré by mali slúžiť na stopovanie osôb, by museli mať dostatočne silný zdroj, aby dokázali byť kľúčenkou, mimo to ich cena by presiahla niekoľko desiatok EUR a nakoniec dôvod, prečo majú byť údajne rozdávané zadarmo je ten, aby mohli zlodeji vytipovaným dobre “situovaným” majetným ľuďom vybieliť dom. Na základe kľúčeniek totiž majú vedieť, kedy nieste doma a môžu monitorovať váš pohyb. Stále súä to hlúposti, pretože ktorýkoľvek páchateľ trestnej činnosti ak chce sledovať pohyb jediného človeka by musel byť maximálny hlupák, ak očakáva že majetní ľudia bývajú a žijú sami v nezabezpečených domoch a ak odchádzajú z domu, všetok cenný majetok si na zlodeja počká len tak. Neverte určite drístom, ktoré momentálne v podobe HOAXu križujú emailové schránky.

V A R O V A N I E !!!*
Pozor na zadarmo rozdané kľúčenky pri obchodoch a čerpadlách!!! Zatiaľ v Česku …no a na Slovensko to skoro dorazí … bacha !
Momentálne na benzínových pumpách, verejných parkoviskách, pred nákupnými centrami, kriminálne bandy rozdávajú zadarmo kľúčenky – prívesky, ktoré majú v sebe ukryté zabudované čidlo GPS. Cieľom je získať adresy osôb (hlavne dobre situovaných.)
Prívesky na kľúče sú veľmi pekné, kvalitne vyrobené a preto si ich ochotne ľudia berú domov. Gauneri tak ľahko zistia vašu adresu, ale druhotne i váš pohyb, kedy nie ste doma. Neberte si žiadny prívesok na kľúče a varujte všetkých svojich známych!!!

S aktuálnou podobou vymysleného HOAXu nás kontaktoval Radovan P. Ďakujeme.

kľúče prívesok

inzercia:

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené