Internetové podvodySociálne siete

Pozor na falošné stránky a súťaže pod názvom Testovinky na Facebooku

Pozor na falošné stránky a súťaže pod názvom Testovinky na Facebooku
3.33 (66.67%) 3 hlas[ov]

Testovinky nie sú ničím iným, len ďalším výplodom podvodníkov s podvodnými súťažami na Facebooku, ktoré končia plačom a zúfalstvom ľudí. Tých obetí, pre ktoré je možno aj tých 40 či 200 eur vec prežitia. A predsa sú neustále tí, ktorí podobným súťažiam veria. Samozrejme, tentoraz tieto súťaže získavajú celkom iné spektrum obetí. Vyžadujú od vás, aby ste šírili tento podvod pod svojim menom na iných stránkach a tak majú zaručené, že sa do pasce chytia aj ľudia, ktorí sa doteraz vyhýbali súťažiam a okruhom vedúcim do tohto podvodu. Na testovinkách nie je pravé absolútne nič. Ide o klasický typ podvodnej súťaže, ktorá nemá vlastný obsah, nemá žiadnu históriu, obsah, je absolútne bez spoločenskej hodnoty. Presnejšie, táto stránka je bez akejkoľvek hodnoty.

Testovinky podvodná facebook stránka

inzercia:

Facebook stránky Testovinky sú hrozbou

Problém vidíme v spôsobe šírenia, v šírení klamstva,  vtom, že páchateľ trestnej činnosti kradne obrázky na iných portáloch a vydáva ich za ceny k dispozícií. Reálne nedisponuje žiadnou cenou, nemôže organizovať takúto súťaž, keďže sám nie je žiadnym subjektom, neuvádza zmysel súťaže ale najmä zmysluplné logické a reálne podmienky. Podmienky a nejaký štatút, v ktorom sú uvedené informácie k čomu sa zaväzujete, ako, komu, odkedy a dokedy, skrátka chýbajú.

Poprosíme o spoluprácu verejnosť. Šírte povedomie o skutočnej stránke veci a to o skutočnom pozadí stránky. Neponúka žiadnu cenu. Snaží sa oslovovať nič netušiace obete, že práve oni sú výhercami a následne si od nich žiada buď čísla platobnej karty, osobné údaje, fotografie dokladov, rôzne potvrdenia, či platby cez SMS vydávané za overenie čísla.

Upozornil čitateľ Jozef a čitateľka Kristína.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. nová podvodná stránka, má snad většinu varovných náznaků, přesto má u soutěže 13k sdílení a téměř 7k komentářů 🙁
   https://www.facebook.com/produktikysk/

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *