Sociálne siete

Ex-superstárista Jan Bendík zneužitý podvodníkmi, vraj ponúka peniaze

Ex-superstárista Jan Bendík zneužitý podvodníkmi, vraj ponúka peniaze
5 (100%) 1 hlas[ov]

Pamätáte si zo Superstar malého akčného speváka, ktorému tak dobre šiel Karel Gott a jeho skladby? Jan Bendík patrí v ČR medzi populárnych spevákov aj dnes. Tak veľmi populárnych, že jeho Facebook účet si všimli aj podvodníci. Tí istí, ktorí už u nás operovali s Marekom Hamšíkom, Marošom Molnárom, či záhradníctvami Zahradnici.sk, a Brest.sk. Úspešný účet je skrátka lákadlo a záruka, že daný človek pôsobí vierohodne. Falošné konto s názvom Jan Bendik official site sa snaží nalákať dôverčivých ľudí do pasce. Sľubuje peniaze. Reálne však v pozadí číha podvodník, ktorý vás zavádza údajným žrebovaním, výhrou a podmienkami. Podmienkou je registrácia do systému, kde je nutné vložiť platobnú kartu. Inak vraj nedostanete svoju výhru.

Jan Bendík falošný účet

inzercia:

Žiadna výhra, žiaden Jan Bendík, ale vyrabovanie vašej platobnej karty (účtu)

Pravda je však taká, že v tomto systéme žiadnu výhru nedostanete. Systém si vypýta čísla z karty preto, aby mohol peniaze sťahovať. Na prijímanie peňazí a peňažných výhier postačí uvádzať IBAN. V žiadnom prípade nie čísla z platobných kariet. Podvodný nebezpečný účet sa síce snažíme nahlásiť Facebooku, ale Facebook napriek tomu, o čo sa pokúša, nepovažuje účet za hrozbu. Jazyk? hrozný. Je vidieť, že to pripravuje niekto, kto nemá ani poňatia nič o českej gramatike…

Dopis vám ❤️
Chci rozdělit 1.000.000 Kč za období únor 2021, pošlu 10.000 Kč prvním 300 lidem, kteří řeknou ” AHOJ “. To je pravda a hodně štěstí! 🎁 🎁 📦📩

Podvodný profil a výzva na adrese: Facebook.com – obsahuje v snímkovej koláži aj záber na obálky. Tento záber stretávame opakovane. Používajú ho podvodníci aj pri niektorých podvodoch o Dwaynovi “The Rock” Johnsonovi, v podobnom duchu. Vraj pošle peniaze.

Odporúčanie:

 • prosíme, nezdieľajte podobné hlúposti
 • vždy si overte, ak sa niečo takéto deje, či je profil skutočným oficiálnym. Nie oficiálnym preto, že to tvrdí, ale aj obsahom a popularitou oficiálny.
 • nikdy nikam nevkladajte čísla z platobnej karty. Za žiadnych okolností nie do súťaží a tvrdení o výhre. Platobná karta slúži na to, z čoho je jej názov – na platby. Na príjem peňazí slúži bezvýhradne IBAN číslo účtu.
 • pozrite si knihu (Ne)bezpečný internet, dostupnú aj v Čechách ako eknihu, na Slovensku ako klasickú tlačenú a aj elektronickú knihu. Venované ochrane platobnej karty a podobným podvodníkom je tam dostatok priestoru.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Sociálne siete

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *