Internetové podvodySociálne siete

Falošný Facebook profil fitnes trénera Maroša Molnára láka na podvod

Falošný Facebook profil fitnes trénera Maroša Molnára láka na podvod
3.67 (73.33%) 3 hlas[ov]

Presne rovnaký zahraničný podvod, ktorý láka do pasce ľudí na tvrdenia o výhrach a súťažiach, zneužil aj Maroša Molnára. Známy fitness tréner Maroš Molnár ako známa osobnosť, je len ďalší z radu viacerých známych mien, ktoré zneužíva podvodník zo zahraničia. Ten pripraví falošné stránky, doslova vykradne obsah, fotografie a vytvorí kópiu, ňou oslovuje ľudí a tvrdí, že vyhrali. Reálne nevyhrali nič. Postup je jednoduchý. Pre spletitosť stránok, kam ľudí posiela, nie je možné jasne pochopiť, kam vás smeruje a čo vlastne získate.

inzercia:

Nebezpečný odkaz: https://www.facebook.com/profile.php?id=1000414428851700

Maroš Molnár je momentálne mimoriadne populárnym aj pre reláciu Extrémne premeny, či pre jeho knihu Gauč alebo šťastie. Za svoj úspech vďačí mimoriadnej schopnosti moderovať šou, pracovať s ľuďmi a dosahovať reálne výsledky. Je motiváciou a štartovacou osobnosťou pre zmeny nie len tých v šou, ale aj ľudí doma. Falošný facebook síce používa jeho meno, no bez diakritiky. Autor nebol schopný ani len ustriehnuť pravopis a slovenské znamienka. Falošnú súťaž, ktorú uvádza, prezráda aj podivný font, ktorý sa celkom odlišuje od zaužívanej Molnárovej používanej grafiky. Inými slovami, dielo podvodníka je hnusné a ľahko rozpoznateľné pre tých, čo jeho stránky už poznajú.

Pozor na platobnú kartu!

Stránky, kam smeruje úsilie podvodníka nakoniec smerujú na portál, ktorý si vyžiada číslo vašej karty mimo ďalšie údaje o vás. Reálne nezískate žiadnu výhru. Zadali ste však údaje od karty. Máte získať falošný pocit, že na kartu pošlú peniaze. Reálne však nie je možné na kartu posielať peniaze, ktoré z nej predtým neodišli. Peniaze je možné posielať len na číslo účtu, v našom prípade na IBAN. Poskytnutím údajov z karty môžete stratiť kontrolu nad vlastnými peniazmi.

Na problém upozorňujeme opakovane. Odporúčame stránky nahlásiť ako podvodné, hoci aj niekoľko dní takéto stránky Facebook ponecháva bez akéhokoľvek postihu. Všimli sme si rôzne spôsoby, ako podvodník láka svoje obete. Napríklad cez profil Mareka Hamšíka, falošný profil Milana Uhríka, či Petra Sagana. Upozornite prosím svojich blízkych. Kniha, v ktorej podobné problémy spomínam a uvádzam podrobnosti, ako ich odhaľovať, bude na trhu až v januári. Všetci, ktorí majú záujem o pomoc pri odhaľovaní podvodníkov a hrozieb na internete a doplniť tak naše schopnosti a možnosti, sú vítaní aj naďalej.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *