Internetové podvody

Pochybný prípravok na bradavice PapiSTOP a falošní lekári za ním

Pochybný prípravok na bradavice PapiSTOP a falošní lekári za ním
3.79 (75.79%) 38 hlas[ov]

Slovensko je pod reklamným útokom ďalšieho podvodného webu, tentoraz na zázrak proti bradavicám. Krém PapiSTOP má byť doslova akýmsi zázrakom, ktorý prezentujú podvodné stránky plné podvodných drístov a vymyslených informácií. Obaja lekári, ktorí majú byť garanciou skutočných výsledkov a pravdivosti účinkov látok v kréme sú v skutočnosti len vymyslené osoby.

pochybné bannery

inzercia:

Fotografie posťahované z internetu, nasadené falošné mená lekárov, falošné mená zákazníkov, vymyslené informácie o účinkoch, vymyslené a falošné informácie na stránkach a pozoruhodné sú aj stránky samotné, ktoré celý tento podvod prezentujú. Sú trochu vylepšenou verziou iných stránok s ktorými sa bežne stretávame a na ktoré ako jediní na Slovensku opakovane upozorňujeme, hoci bez výsledne.

Podvodné stránky vám predávajú PapiSTOP

Hoci na falošných reklamných banneroch nájdete snímky materských znamienok a ich úpravu laserom, alebo na snímkach nájdete skutočné minibradavice, ale potierané celkom inou tinktúrou, cieľový web na doméne a stránke http://www.papillomasadvice(bodka)com/1099074.html vám nakoniec chce predať niečo celkom iné. Biely krém na bradavice. (Centrum.sk zverejňuje reklamy v emailovom rozhraní s bannerom smerujúcim na celkom inú doménu, ale rovnaký podvodný obsah, na doméne: https://www.wartssolution(bodka)com/1098486.html)

Celé stránky sú nevieme čo. Hrá sa to na magazín, ale nie je to magazín. Nemá to poriadne menu, odkliky nefungujú, celý obsah je len prekladom niečoho zo zahraničia. Vo vnútri kódu nachádzame menej chýb ako na iných podobných doteraz. Sociálne siete sú tu ale znova len fingované. Komentáre pod článkom sú falošné. Neexistuje tu žiaden komentovací systém, všetko je na tvrdo nasadený text a obrázky sú staré, do nekonečna opakujúce sa tváre ľudí, ktorí už „komentovali“ azda všetky prípravky o chudnutí, na liečbu očí, na stavbu a rast svalov a na všetky podvodné vynálezy vždy pochvalne a s otázkami, ktoré mali akože potvrdiť účinky týchto látok. Fotografie dávno nakradnuté z VK.com ruskej sociálnej siete a mnohých iných miest.

Látka PapiSTOP v tejto podobe je známa aj vo svete z mnohých iných podvodných a falošných recenzií, ktoré si písali sami. Alebo z podvodných stránok plných vymyslených informácií a znova rovnakých falošných lekárov, ktorí potvrdzujú účinky. Len nech to nie je naozaj blbé, dajú im iné mená a iné mesto pôsobenia. Takto jednoducho sa dá vyrobiť podvodný web, aby oklamal čo najviac ľudí. O zavádzaní, protiprávnej činnosti, uvádzaní do omylu a vytváraní falošnej identity lekárov, ktorí majú byť lekári a teda garancie účinkov, sa teda ani nedá pochybovať.

Dobre čítajte obsah stránok. Také sprostosti v texte len tak neuvidíte. Niektoré dokonca nedávajú logiku, čo si možno na prvý krát ani nevšimnete. Prekvapí toho viac. Napríklad hlúposť v podobe tretieho bodu nad prvým falošným lekárom 3. Bolo potvrdené, že PapiSTOP je považovaný za popredný prípravok na liečenie HPV (ľudský papiloma vírus).“

 PapiStop a falošní lekári

Neexistujúci falošný doktor Ján Hrčka, MUDr. PhD.

Doktor Ján Hrčka, uvedený ako MUDr. PhD. medicína, má mať 28 rokov praxe. Z jeho tváre naozaj vyčítame dôveru. Ibaže ide o podvodné svinstvo pripravené na oklamanie ľudí. Nielen že lekár neexistuje s týmto menom nikde v Európe, je to nemecký model, ktorého fotografie predáva fotograf na adrese Shutterstock vo fotobanke, takže si fotografiu môže ktokoľvek kúpiť. Podvodníci rovno vytvorili falošnú identitu a rovno odborníka na bradavice. Originál si pozrite tu: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/portrait-senior-doctor-sitting-medical-office-553640017?src=BZOAdgiuxlEfspRRq-IUfA-1-36

PapiStop a falošní lekári

Falošný neexistujúci lekár Tomáš Lukáč MUDr. PhD. lekárska parazitológia

Tak pri lekárovi Tomáš Lukáč musíme priznať, že niekto taký naozaj existoval. Ale s celkom inou špecializáciou, iným ksichtom, iným pôsobením. Meno Lukáč je veľmi rozšírené, preto sa doobre dá použiť do vytvoreného falošného lekára. Tomáš Lukáč ako lekár s 31 skúsenosťami v oblasti parazitológie neexistuje. Samozreme že neexistuje. Podvodníci len vytvorili falošného lekára z fotografie vo fotobanke. Opäť ide o odkaz na Shutterstock, kde si ktokoľvek môže kúpiť fotografiu napríklad do článku o zdraví, no niekto si očividne fotografiu kúpi, aby vymyslel falošného lekára. Originál nájdete na: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/confident-general-practitioner-ready-work-393057373

Podvodné predajné stránky

Nech kliknete kdekoľvek, dostanete sa na iné podvodné stránky. Tie priamo predajné. Aj tie sú plné informácií, ktoré sa nezakladajú na pravde. Tam lekár, ktorého meno je naozaj divne napísané ako Dávid Ondrík MUDr. PhD. Medicína, prezentuje klinické testy. Aká je pravda?

http://www.papillomasadvice(bodka)com/SK_official_a5/index.php

(prečo dávame do adries bodku so zátvorkami? Ak sa chcete osobne presvedčiť o obsahu stránok, vkladajte adresu skopírovanú a s nahradením bodky v zátvorke skutočnou bodkou. Sami nechceme, aby sa adresa stala klikateľná, alebo aby ju Google prečítal ako adresu, ktorú propagujeme)

PapiStop a falošní lekári

Žiadne klinické testy a ani žiaden Dávid Ondrík. Nikto taký neexistuje. Rovnaký lekár propaguje vo veľkom látku, ktorá sa v rusky hovoriacich krajinách prezentuje ako PAPIDERM. Stále je to ale v skutočnosti len fotografia lekára z fotobanky SHUTTERSTOCK. Konkrétneho modela si môžete pozrieť na tomto odkaze: https://www.shutterstock.com/image-photo/doctor-male-scrubs-272275310

 • Lekár a jediná garancia webu neexistuje
 • Informácie o tom, koľkí si práve stránky prezerajú a koľkí práve kúpili prípravok sú podvodné a zavádzajúce. Tieto informácie sú načasované v kóde a nemajú tak výpovednú hodnotu. Majú vytvárať psychologický nátlak.
 • Vymyslený neexistujúci ruský lekár a látka Papiderm napríklad na týchto stránkach:
 • http://papillomnet(bodka)ru/lekarstva/papiderm-otzyvy.html
 • http://ecoapteka(bodka)com/papiderm-papiderm
 • https://otziv-real(bodka)ru/zdorove/otzivi-vrachei-papiderm.html
 • http://askmes(bodka)ru/pages/papiderm/
 • http://vseotovarah(bodka)com.ua/sredstvo-papiderm (falošná recenzia prípravku)

Chránime Vaše peňaženky. Potrebujeme však od Vás, aby ste sa bránili oveľa tvrdšie ako doteraz. Investigatívne články a investigatívna novinárčina ľudí občas stojí aj život. Aj my po mnohých vyhrážkach zo strany niektorých podvodníkov občas zvažujeme, či nezavesiť naše projekty a odhaľovania na klinec.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  13 Comments

  1. za komunistov by už bručali v turme… je to problém ich trestne stíhať…!!!

  2. Dobry den Zial objednal som si pappistop,chcem sa Vas spytat ako Stornovat objednavku,po precitani Vasho clanku by som chcel odstupit od objednavky.
   Pekny den

   1. Nájdi si na tomto webe článok, ktorý hovorí : ako vrátiť tovar, ako odstupiť. Alebo daj do Google HOAX.SK AKO VRATIŤ

  3. Poučená z predchádzajúceho prípade, keď ma ohúril krém vyvinutý poprednými biológmi ocenenými Nobelovou cenou, som zadala heslo MUDr.PhD Ján Hrčka a hneď vyskočil váš článok, ktorý potvrdil moju predchádzajúcu zlú skúsenosť.
   Ďakujem za vašu záslužnú investigatívnu činnosť.

  4. Mám síce 76 rokov, no čítať a vzdelávať som sa neprestala. Už Lenin povedal: učíť sa, učíť sa a neprestať. Vaša činnosť a práca investigatívnych novinárov je veľmi prospešná a záslužná. Vďaka novinárom z Aktualít.sk som každý deň v obraze diania.

  5. čo orgány nečinné v trestnom konaní???

  6. pred časom som si kúpila od rovnako pochybnej stránky krém na prosiázu Psorifix. zaujimavé že bol rovno v rovnakej cene ako papilon. a bol rovnako na hovno ako toto. čistý odrba. nefunguje to, je to len na vyťahovanie peňazí.

  7. čo majú robiť orgány činné v trestnom konaní, je to podvod ale čo majú odstíhať tých modelov s falošonou identitou . Nekupujte to, ale napadá ma , že niekto si predsa ten priestor na inzerciu musel zaplatiť. možno potom by sa dalo ísť.

  8. potvrdzujem pravdivosť recenzií- je to podvod. Používam ” krémeček ” piaty týždeň, bez najmenšieho úspechu. NEKUPUJTE TO !

  9. Kúpila som si rovno 3 ks, akože za veľmi výhodnú cenu. Rozdelili sme si to v rodine. Rôzne vekové kategórie. Nikomu to nepomáha.

  10. PRIPRAVOK PAPISTOP JE LEN DALSI PODVOD PACHANY NA CHORYCH LUDOCH. POMAHA LEN ZBYTOCNEMU VYHODENIU PENAZI A JE VHODNY TAK NA NAMAZANIE PANTOV NA DVERACH.

  11. Akurát dnes mi prišiel kuriérom papi stop.Ako by sa to dalo vratit?Som zhrozená čo som sa všetko podozvedela.Samé podvody.Prečo stým niekto nič nerobí.

  Komentáre sú ukončené