Čučoriedky z Oravy spamujú aj naďalej, teraz so žiadosťou

Ohodnoťte článok

Venujeme sa spamu, pochopiteľne ako špinavej praktike v online priestore. Dokonca sme sa už venovali aj čučoriedkam z Oravy a študentom o ktorých stránka už niekoľko rokov hovorí. Stále je to to isté. Čučoriedky z Oravy spamujú aj tento rok. Chcú sa zásobiť podľa dopytu a preto spam. Doména sa síce mení, ale obsah, formát emailu, štýl písania a štýl celej veci je rovnaký.

čučoriedky orava

V minulosti to boli stránky identifikovateľné v mene jedinej osoby. Žiadna s.r.o. ani živnosť. Len postupne tam vznikla nejaká oficialita, hoci problémy s neuvádzaním povinných náležitostí daných obchodným zákonníkom boli dlho celkom ignorované. Stránky patrili dlho medzi tie, ktoré by nemali zo zákona fungovať. Najmä preto že ide o predaj potraviny.

  • Predajca zrejme zastrešuje rozsiahlu plochu urbára, alebo je sám vlastníkom veľkej pôdy na ktorej zbiera čučoriedky a kam vstupuje. V konečnom dôsledku je jedno aký je pôvod čučoriedok. My hodnotíme len praktiky, ktoré sa nás týkajú. Spam.
  • Naďalej, neznámy pôvod adries. Netušíme rozsah spamu.
  • Nevyžiadaný email ako taký nemá ten obsah, ktorý čakáte zo zákona.
  • Chýba jasná informácia ako je možné, že narábajú s Vašimi osobnými údajmi.
  • Absolútne ignorujú GDPR.
  • V konečnom dôsledku spamujú aj automatizované ticketovacie systémy a neodpovedajú na reakciu.
  • Prevádzkovateľ má totálne v paži nedostatky, nerobí si ťažkú hlavu spamovaním v niekoľkých vlnách a zrejme s tým neprestane, pretože za celé roky sa nenaučil slušný marketing.
  • Ako príklad drzosti možno nazvať posledný email. Žiadajú súhlas so zaslaním ponuky na zber čučoriedok. Lenže už email so žiadosťou o súhlas je priamo ponukou, ktorá uvádza čo ponúka, kto to zbiera, aké majú garancie, prečo sa informujú vopred, odkiaľ to je, ako aj informácie o tom, prečo je to výhodne a správne. Že sa vám to nezdá? Niet divu. Veď už to je samo o sebe plnohodnotná ponuka.

Nahláste ako spam, niektoré technológie ho už tak identifikujú. Mame zálohované historicky všetky e-maily naše aj od vás. Vidieť určitý vývoj, no stále je to nevyžiadaný spam a to je žiaľ ešte stále, alebo skôr na šťastie, nekalý čierny marketing.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.