Internetové podvody

Vanga, Vangin horoskop a iné podvodné klamstvá

Vanga, Vangin horoskop a iné podvodné klamstvá
3.8 (76%) 10 hlas[ov]

Je neuveriteľné s akou vervou sa vám pred oči dotlačia reklamy na slepú babičku, ktorú jedny stránky uvedú ako Viktóriu a iné ako Vangu. Podvodné reklamy na množstve portálov, ktorých oslovila agentúra s reklamou a portáli povedali áno, dnes prezentujú reklamy ľuďom s vedomým, že prezentujú podvody. Aj nás oslovili so záujmom prezentovať podobné reklamy, no na taký obsah je nevyhnutné mať aj silný žalúdok. Nie len chuť po dobre platených peniazoch za každé jedno zobrazenie reklamy. Vanga je príkladom toho, že takto nechutné lacná reklama sa môže zobrazovať len na stránkach, kde jej predstaviteľom príliš nezáleží na obsahu a jeho kvalite. Len ak na návštevnosti a zisku. “Vidí smrť každého, kto to klikne” – aj vám sa pozastavuje rozum nad tým, ako niekto môže sľubovať zistenie vlastnej smrti len pomocou kliku od ženy, ktorá je už dávno mŕtva?

Vanga jasnovidec

inzercia:

Reklamy na Vangu a jej horoskopy

Reklamy, ktoré sa môžu napríklad v reklamnom systéme AdNow objaviť hneď vedľa seba, smerujú vždy na rovnaké stránky, len na iné domény. Obsahujú nechutné snímky, prípadne len snímky starej ženy bez očí. Cieľom je zaujať ľudí, šokovať ich a aj prekvapiť. My sme boli prekvapení slovenčinou a prekladom. Ak Jasnovidec, tak potom prečo žena? Od jasnovidca je ženský rod tiež v slovníku, takže ak už podvodník prekladá obsah do slovenčiny cez translator, mal by sa pokúsiť to uhrať aspoň tak, aby už pri reklame nebolo vidieť, že má problém sám so svojim prejavom a pravopisom. Lenže sľuby akejsi jasnovidky, ak už toľko ľudí píše, že sú skutočné a pravdivé, motivujú menej obozretných ľudí a objednajú si to. Žiaden človek však nie je skutočný. Všetky názory a komentáre na týchto stránkach sú nafingované, žiaden Facebook komentár ie je Facebookom komentárom, ale nafingovaným podvodným scriptom s natvrdo nasadeným textom v kóde a nie v komentári. Ľudia sú vymyslení, tváre sú posťahované z internetu a našli by sme ešte kvantum ďalších problémov, pre ktoré je najideálnejším riešením nahlásenie stránok ako obchodnej služby s pochybným pozadím viacerým slovenským úradom. Čo na tom, že na zahraničnej doméne, v snahe zaujať slovenský trh sú stránky v (pokusnej) slovenčine.

Cieľové stránky

Ak už kliknete na reklamy, ocitnete sa na podvodných magazínoch. Nejde o magazíny, hoci doména to tvrdí. URL je podivne zložená, takže nejde ani len o sekciu, ale poukrývaný obsah na doméne. Na jednej z reklám je napríklad takáto URL:

http://abcmagazine.pro/azzwwqwpun/Mobico_Horoscope_SK_N5/

 • Stránka sa javí ako magazín, v skutočnosti má odpornú nekvalitnú štruktúru a farebnú škálu
 • V skutočnosti nefunguje žiadna menu položka
 • Komentáre sú podvodné
 • Ak sa rozhodnete odísť, zastaví vás presvedčovacia stránka na adrese: sk.vanga.mobi.club/39/0/index?p , ktorá vás bude informovať že Jasnovidci Mohsen Norouzi a Alexander Litvin pripravili podrobný horoskop  pre všetkých  12 znamení!

Ďalej tu máme ďalšie a ďalšie domény, stále o tom istom. Vždy iná doména, nejaká odchylka, ale ten istý podvodný obsah.

 • http://abcmagazine.pro/azexfpysoz/Mobico_Horoscope_SK_N5/
 • http://abcmagazine.pro/azgcoswzjz/Mobico_Horoscope_SK_N5/
 • http://abcmagazine.pro/azfjfxpoda/Mobico_Horoscope_SK_N5/

a hľadať a klikať môžeme ešte na stovku ďalších, ktoré budú stále smerovať na to isté. Je nereálne aby toľko portálov navštívili všetci komentátori, najmä preto, že ani jeden z nich neexistuje. Nikto nemá dobré skúsenosti a nikto sa o ne teda na stránkach nedelí. Ani len dátumy vydania nesedia, pretože sa posúvajú, aby nepôsobili zastarano.

Falošné magazíny, falošné komentáre, falošné tváre ľudí, falošné informácie, falošný autor magazínu, falošný obsah a zavádzajúce praktiky. Cieľ je pritom len dostať ľudí na platenú službu.

Vanga jasnovidka

Veštkyňa Vanga zneužitá na výmysly o proroctve v roku 2017

Baba Vanga, vlastným menom Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova, bola bulharská veštkyňa, ktorá nikdy nepredpovedala zverokruh a podobné bláboly. Jej meno zneužili do falošných stránok. Rovnako tak Baba Vanga nepredpovedala absolútne nič k roku 2017. Zomrela v roku 1996, 11. augusta. V žiadnom prípade nemohla predpovedať niečo k ôsmym znameniam zverokruhu na rok 2017, keďže za rok 2016 nesiahla a už vôbec nie k zverokruhom. Na to však lákajú stránky, ak si prečítate jej sľuby.

V roku 2023 sa podľa Vangy zmení obežná dráha Zeme a v roku 2025 klesne počet obyvateľov Európy na nulu. Potom, v roku 2043, Európu ovládnu moslimovia. V roku 2066 proti nim Američania prvýkrát použijú klimatickú zbraň a v roku 2076 sa do Európy a zvyšku sveta vráti komunizmus, uviedol Documentarytube.com”, tiež citujeme topky.sk

Čiže nie, Vanga nič neuviedla jednej službe a nedozviete sa to po zaplatení pravidelnej týždennej platby. Nie, tie komentáre aj stránky sú naozaj falošné. Celé lákanie cez zmanipulované informácie nepovažujeme za férové a preto odporúčame každému, kto sa dostal do pasce, podať trestné oznámenie a návrh na preskúmanie úradom, od obchodnej inšprekcie, rady pre reklamu, políciu a svoje poznatky môžete oznámiť aj stránkam, ktoré vám naservírovali túto reklamu. Vzhľadom na zisk, ktorý z prezentovania týchto reklám majú, si z Vášho emailu veľmi ťažkú hlavu robiť nebudú.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené