Pochybné praktikySpam

Warlink warez fórum predalo databázu svojich návštevníkov, internet zaplavuje reklama

Ohodnoťte článok

Obálka spam a email

Neuveriteľné. Pri registrácií na rôznych warez fórach sa môžete stretnúť s tým, že registráciou súhlasíte s prijímaním reklamy. Lenže, čo ak toto fórum po nazbieraní veľkej skupiny užívateľov disponuje obrovským počtom emailov? Peniaze sú lákavé. Pred niekoľkými rokmi sme v rámci projektu, kedy jednu slovenskú softwarovú tvorbu ilegálne zverejňovali ľudia na webe, boli členmi takýchto fór, aby sme mohli odkontrolovať mieru ilegálnych výskytov tohto software. Aj preto existovali účty na fórach, medzi inými aj na fóre Warlink.net. To momentálne nefunguje, no veľmi múdro speňažilo to, čo celé roky zbieralo. Pokiaľ ste boli návštevníkmi týchto stránok, nedivte sa, že vám začali schránky zaplňovať nevyžiadané ponuky. Aj naše dve schránky sú momentálne terčom spam útoku z viacerých frontov. Warez fórum totiž predalo svoju databázu emailových adries hneď viacerým portálom. Tie sa momentálne ohrádzajú tým, že databáza bola legálne zakúpená. Omyl. Legalita nákupu spočíva len vo vystavení dokladu, prípadne mylnej predstave, že všetci majitelia postihnutých schránok súhlasili s príjmom spamu. Ďalší omyl.

Legálna určite nie
Legálne zakúpená databáza emailových adries je smiešny pojem, ba často neexistujúci tam, kde sa používa. Legalita niečoho takého spočíva len vo vystavení legálneho dokladu do účtovníctva a tu aj skončíme. Za legálnu ju nemožno považovať, pretože ide o presun veľkého počtu osobných údajov ľudí, ktorí možno zakliknutím súhlasili s príjmom reklamy (často nevedome), ale určite nesúhlasili a nemali informáciu o tom, že ich osobná adresa bude predmetom predaja tretím stranám, prípadne určite nesúhlasili, aby bolo uvedenie ich adresy zdieľané a rozširované medzi viacerých odosielateľov a v konečnom dôsledku sú tak obeťami vyššej miery spamu. Takéto jednanie je v rozpore so zákonom, ako poškodený sa máte právo obrátiť na príslušný úrad Slovenskej obchodnej inšpekcie a zároveň Úradu pre ochranu osobných údajov so skutočnosťou, že warlink.net portál ďalej vytvára zisk na základe distribúcie osobných údajov svojich registrovaných členov a obchoduje s nimi, čo je neprípustné. Nech sa na nás zberatelia a predávajúci takýchto emailov nehnevajú, no vo veci sme už začali konať, máme toho po krk podobne, ako stupňujúceho množstva podvodov a spamovania smerom k blížiacim sa Vianocam.

Momentálne sme obeťou spamu na dvoch schránkach, ktorý je odosielaný z rôznych miest s možnosťou odhlásenia, no opakovane nutnou, pretože adresa je súčasťou viac početnej zdieľanej databázy. Na adresách nebol nikdy prejavený súhlas so zdieľaním adresy a jej ďalším predávaním, pretože až taký blbec človek byť nemôže, aby dobrovoľne súhlasil so zaprataním schránky bordelom z tristopäťdesiat nekontrolovateľných stránok.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené