Pochybné praktikySpam

To už aké svinstvo? Emailové schránky zaplavuje “Schválená vianočná pôžička”

Ohodnoťte článok

To najhorľšie, čo môže človek spraviť pred Vianocami je požičať si na darčeky. Práve to zneužíva mnoho spoločností, ktoré zvrátenou a hnusnou reklamou vytvárajú dojem, akoby bolo požičiavanie pred Vianocami celkom bežné a bezbolestné. Bolí však ešte viac, ako pôžička inokedy. Napriek nášmu odporu voči pôžičkám a nechutne plnej schránke neustále opakujúceho sa spamu od spoločnosti CESCO, sa v našich schránkach objavuje úplná novinka. Vianočná pôžička od neznámej spoločnosti, ktorá sa na pochybných stránkach zatajuje. Do pár sekúnd sa šikovnému odborníkovi podarí nájsť porušenie niekoľkých zákonov, no stránky fungujú veselo ďalej.

Vianočná pôžička

Vraj vianočná pôžička
Stránky www.t-pozicka.webnode.sk sú prevádzkované neznámou osobou a na svoju propagáciu využívajú spam. Iný druh propagácie nám nie je známy. Stránky obsahujú jedinú stránku s roletovým formulárom. Neexistuje však žiadna možnosť kontaktu, odvolania sa na spamovanie a poškodenie emailovej schránky, zneužitie osobného údaju a možnosť odhlásenia. Samotný spam obsahoval len slovné spojenia:

Každému schválime požičku! A to bez ručenia, poplatkov a dokladovania! Pôžičku schválime aj nezamestnaním a mamičkám na MD. Ročný úrok už od 7,9%. Ak máte záujem kliknite na náš web a pôžičku Vám schválime do 2 minút! Viac informácií na www.t-pozicka.webnode.sk
Odosielateľ: vianocna.pozicka@szm.sk
Čas: približne niekoľko dní dozadu

Môžete sa rozčuľovať a aj tak sa nedozviete zo stránok nič. Nefingované stručné stránky neobsahujú dokonca ani povinné náležitosti tohto druhu webstránok, ktoré vyplývajú zo zákona a preto s najväčšou pravdepodobnosťou necháme ešte tento týždeň konkrétnym bankovým úradom preveriť pozadie tohto portálu a druh pôžičky, ktorý ponúka.

Odporúčanie:
Spam rozposiela súkromná osoba cez bezplatný email na SZM.sk. Odporúčame ohradiť sa pred takýmto jednaním a narábaním s osobnými údajmi priamo v odpovedi odosielateľovi, v kópii na prevádzkovateľa služby a pri opakovanom postihnutí schránky prosím kontaktujte Úrad pre ochranu osobných údajov s vysvetlením rozsahu zverejnenia Vášho emailu, obsahom prijatého spamu, nemožnosťou odhlásenia a reagujte najmä pre nevyžiadanosť tejto správy. Odosielateľa a vôbec slová ako “Půjčka, půjčky, pôžičky, pôžička, pozick” odporúčame nasadiť do filtrovania pošty. My tento filter nenasadzujeme, aby sme mohli ostatných spammerov a podvodníkov prečítať, posúdiť a zverejniť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené