Spam

Vanisa George (email: vanisageorge@live.fr) sa zbláznila? Tisíce spamov na jedného

Ohodnoťte článok

Vanisa George je nepochybne pojem pre majiteľov emailových schránok, ktorých vytipovanie a pôvod je nám stále záhadou. Vanisa George je totiž meno, ktoré sa objavuje pri odosielateľovi emailovej správy s podivným textom vo veľmi zlej slovenčine. My sa väčšinou nevenujeme spamom, ktoré preložil robot a snažia sa nalákať na nejakú službu, či vydaj mladých dievčat a zisk občianstva. Tento prípad je zvláštny niečím celkom iným. Spam, ktorý prichádza z emailovej adresy vanisageorge@live.fr, je smerovaný na rôzne adresy na Slovensku a v Čechách s textom:

Pozdrav z Vanisa,
Môj drahý ako je všetko prosím nemajú byt naštvaný dostat moje posolstvo som videl váš e-mail na http://pokec.azet.sk, rozhodol som sa vás kontaktovat pre priatelstvo a verím, že ste sa muž hladal s love,caring.trust a pochopit prenájom kontakt, takže budete vediet ovela viac o mne a mojej rodine.
vdaka

Vanisa fail spam

inzercia:

Napriek tomu, že netúžim stretnúť ani Vanisu a ani jej rodinu mi píše niečo o tom, že sme sa videli na Pokeci. Hlúposť, na pokeci nie je nikto z našej redakcie už zopár rokov a ani emailová adresa nemá nič spoločné s Azetom, pretože píše na Gmail a následne na email redirektovaný z ďalšej schránky. To celé však stále nezaráža ako počet emailov, ktoré dorazia a nie je ich možné zastaviť. prichádzajú v tisícoch, keď zmažete niekoľko strán spamov, dorazia ďalšie a ďalšie. Neúnosné množstvo nedáva zmysel, rozsah adries taktiež. Nedáva nám logiku takéto počínanie a preto sa zhodujeme na tom, že spamujúci šialenec je zrejme poriadny amatér, ktorý možno vyvinul systém na rozposielanie spamu, no s chybou, keďže sa akosi spamujúca mašina zasekla na našich adresách a veselo spamuje ďalek. Radi by sme sa tomuto šialencovi poďakovali, že nám úplne odstavil emailovú schránku. Centrum.sk má napríklad obmedzenie na počet 10000 emailov, ktorý vďaka tomuto svinstvu zablokoval príjem ďalších správ. Odporúčame nastaviť filter, keďže jediným šťastím je, že odosielateľ a meno sa nemenia.

Nakoniec jedna pravda a zistenie
Všetok spam nie je odosielaný z emailovej adresy, aká je uvedená v emaili, ale v skutočnosti ide o adresu na serveri Gmail. Múdry podvodník tak svoju skutočnú= adresu len maskuje, aby to v konečnom dôsledku vyzeralo ako správa od užívateľky na @live.fr.

Return-Path:
Received: from mail-ie0-f194.google.com (mail-ie0-f194.google.com [209.85.223.194])

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené