Internetové podvody

Pozor na chudnúci malinový a kávový prípravok a stránky s Dr. Ozom

Ohodnoťte článok

Veľký pozor pred stránkami: kazdodenninoviny.com/zdravi/zvlastni-report/ a zároveň na stránky: www.casopishj.cz/, ktoré hlásajú niečo o malinovom ketóne a chudnutí pomocou tohto prípravku. Dôveru v tento produkt má vyvolať americký moderátor s doktorským titulom známy ako Dr. Oz (nevieme do akej miery je vo veci zneužitý), ktorý bol len zaplatený, aby podporoval niečo blízke tomuto prípravku. Stránky Kazdodenninoviny.com a casopishj.cz sa snažia vyzerať ako spravodajstvo, no v skutočnosti ponúkajú množstvo zavádzajúcich informácií. Na stránky sa dá dostať pomocou reklám. V rôznych reklamných systémoch majú zodpovedné osoby zaplatené kampane a tak sa na web dostanú mnohí nechcene len na základe kliknutia na reklamu o chudnutí na rôznych stránkach. My teraz nebudeme riešiť, či prípravok pomáha, alebo nie. Nezaujímame sa oň, ale zaujímame sa o obsah, ktorým sa prezentuje.

Vzhľadom na obsah týchto stránok ani neodporúčame využívať ich služby na základe dôvery v pravosť obrázkov, pretože uvádzané informácie nie sú pravdivé. Nepoznáme ani jedného skutočného odborníka po mene, ktorý mal dokázal účinky tejto látky na chudnutie, ktorú si musíte kúpiť, ba dokonca vyvraciame, že obsah na tejto stránke je pravý.

Dôkazy veci:
Malinový ketón

inzercia:

Vraj reportérka Ivana Křížková – hneď prvý podvod
Údajná reportérka Krížková neexistuje, na fotografii je zneužitá obľúbená francúzska moderátorka menom Mélissa Theuriau, ktorú takto zneužili už pred rokmi a veselo si na jej fotografii viacero stránok buduje falošný imidž a pod fotografiou uvádzajú rôzne mená. Ak prídete na dve také stránky za sebou, pomyslíte si len… „debilita“.

Zelená káva podvod

Všimnite si dokonca tú absurdnú blbosť. Jedna stránka uvádza zelenú kávu, druhá s rovnakým textom a rovnakými zisteniami uvádza malinový ketón. To si naozaj nemohli spraviť osobitný text, nech to nie je tak hnusne nápadné?

Reportérka súhrn

Drzosť, inak sa nedá nazvať fakt, že na iných stránkach sa táto moderátorka objavuje pod inými menami. Veď pozrite napríklad:
http://jagody-acai.pl/ – Agnieszka Herman, a odvolávajú sa na ňu aj v zaplatenom článku na: http://rk1.salon24.pl
– Tu sa zrazu volá Karen – http://skindepotcorner.com/canada/
Podvodu si všimli už aj na tejto stránke: http://loseweightdesperate.wordpress.com/

Fotografie pred a po
Tu ani nemusíme hádam nič vysvetľovať. Všetky uvedené fotografie účinkov údajne „Pred a po“ sú posťahované z internetu. V celom dnešnom článku si pozrite odkazy na rôzne stránky. Na takmer všetkých z nich môžete dané osoby nájsť taktiež. Vždy s iným príbehom a iným menom.

Facebook je celý falošný
Na stránke je uvedených niekoľko komentárov cez Facebook. Omyl. Ide o nechutný podvod na ľudí. Ani jeden komentár nie je pravý, pretože ide o umelo postavený script, kde je len umelo nachádzaných niekoľko údajných komentárov s vymyslenými menami a fotografiami posťahovanými z internetu. Na stránkach je možné nájsť viacero ľudí, ktorí sa vyjadrujú na adresu prípravku. V skutočnosti ide o podvod, pretože ľudia na fotografiách sa tak nevolajú. Fotografie boli stiahnuté z internetu zo skutočného Facebooku. Údajné komentáre sú len umelo vytvorené hlásenia v réžií samotnej stránky a nejde tak o žiaden Facebook. Žiaden odkaz nefunguje, o čom sa môžete presvedčiť sami pokusom kliknúť na čokoľvek. Ako vtip vyznieva fakt, že sa stránky vyzerajú evokovať pocit, že ľudia sú na webe práve teraz. Práve teraz komentujú a práve teraz majú záujem. Svinstvo. Údaj “Pred 12 minutami” tam svieti aj o tri hodiny, a bude tam svietiť aj pozajtra. Príspevok tak nie je starý niekoľko minút, ale celé dni, týždne, mesiace, či roky. Láka a snaží sa oklamať, ako ostatne asi 10 iných vecí na oboch stránkach.

Všimnite si komentáre z oboch stránok. Sú o tom istom, len sa vymení samotný prípravok a niekde sa vymení fotografia. Raz je tam staršia, inokedy mladšia žena. Na snímke uvedenej nižšie výmenu mien a fotografií nevidno. Až v samotnom cieli, keďže ide o komentáre uložené nižšie.

Ketón a zelená káva komentáre

Stránky o malinovom ketóne:

Ketón a zelená káva komentáre

Radi by sme upriamili pozornosť na fakt, že fotografie viditeľné na tomto obrázku používa zrejme rovnaká sieť zavádzajúcich stránok aj na ďalších miestach, vždy pod iným menom. Sledujte pozorne:
http://leakarokfogyni.hu/
http://zielonakawatabletki.com/
http://www.womanshealthmag.ca/cadiet2/fbcomments.php
http://www.finance-reports.eu/cznews1/index.php?cznews1
http://www.magazinhj.hu/

  • osoby sa vždy volajú inak,
  • nedá sa na ne klikať, len v jedinom prípade, kedy je na profile vytvorený aj obsah.
  • Všetci len chvália, nikto nekritizuje
  • Ak náhodou chcete pridať pravý komentár, nejde to

Odporúčanie
Vyhýbajte sa stránkam, ktoré sa vás snažia oklamať zavádzaním, falošnými obrázkami, klamstvom. Svedčí to o ich fungovaní. Radi by sme upozornili dotyčné osoby, že tento článok nie je poškodzujúci a ani protiprávny, pretože sa zakladá na pravde, realite a ľahko dostupných faktoch, dôkazoch o protiprávnej činnosti, zavádzaní zákazníka, ide o nekalú reklamu a klamlivé údaje, porušenie niekoľkých práv a poškodenie francúzskej moderátorky. Opakujeme, že v tejto chvíli riešime web a jeho obsah, nie prípravok a jeho účinky. Popisované stránky máme zálohované pre každý prípad.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené