Internetové podvodyScamSpam

Vydieranie cez falošný email o sledovaní a bitcoine má novú verziu

Vydieranie cez falošný email o sledovaní a bitcoine má novú verziu
4.17 (83.33%) 6 hlas[ov]

Slávny spam, podvodný email, akási vyhrážka, že ak nezaplatíš vysokú sumu cez BitCoin tak všetci tvoji priatelia uvidia video, ako sleduješ pornostránky, má novú verziu. Email je fingovaný, čiže reálne nie je cielený na vás. Obsahuje tvrdenia o tom, že počítač je infikovaný a preto sa podarilo email poslať z Vašej adresy. Lenže na to, aby sa dalo poslať email z adresy Vašej stačí premenovať odosielateľa na Vašu adresu a nie je nutný hacking.

Vydieranie emailom

inzercia:

Lenže páchateľ a autor tohto spamu vie, že je spamom a že to tak aj ľudia budú brať. Hoci nie všetci. Po novom obsahuje predmet, ktorý prinúti svedomitých majiteľov schránok otvoriť. Strach z nejakých záväzkov má svoje opodstatnenie. Tento email má však aj novú verziu obsahu. Opäť ide o podvodné tvrdenie, ktoré sa nezakladá na pravde a preto žiadame, aby ste tieto sumy neplatili. Za žiadnych okolností. Radšej nám pošlite 1 euro, ak sme Vám pomohli a zachránili 1200 eur. Padnú na úrodnú pôdu a môžeme sa venovať ďalšej podobne špine.

Nové znenie obsahu:

Verzia č. 1:

Ahoj! Všiml sis, že jsem ti tento email poslal z tvého účtu? Přesně tak, znamená to, že mám k tvému zařízení plný přístup. Sleduji tě už několik posledních měsíců. Chceš vědět, jak? No, z erotické webové stránky, kterou jsi navštívil, byl tvůj systém infikován malwarem. Možná se v takových věcech neorientuješ, takže se ti to pokusím vysvětlit. Úplný přístup k tvému počítači a jakémukoliv jinému zařízení jsem získal díky viru trojského koně. To jinými slovy znamená, že tě můžu kdykoliv po aktivování kamery a mikrofonu prostřednictvím tvého monitoru sledovat a ty si toho ani nevšimneš. A stejně tak jsem získal i přístup k tvému seznamu kontaktů a veškeré korespondenci. Možná se teď sám sebe ptáš: „Jak se to ale možný, když mám na svém počítači aktivován antivir? Jak to, že jsem nedostal žádný upozornění?“.

Odpověď je jednoduchá – můj malware využívá ovladače, ve kterých každé čtyři hodiny aktualizuji podpisy, takže je naprosto nezjistitelný a tvůj antivir o něm vůbec neví. Aktuálně mám k dispozici video, na kterém v levé části obrazovky masturbuješ, zatímco v její pravé části se přehrává klip, který při tom sleduješ. A chceš vědět, co všechno s ním můžu udělat? Jediným kliknutím myši ho můžu rozeslat na všechny tvé stránky sociálních sítí a všem tvým emailovým kontaktům. Zároveň můžu i zveřejnit přístupové údaje kšveškeré tvé emailové korespondenci a messengerům, které všsoučasnosti používáš. Pokud tomu chceš zabránit, stačí na moji bitcoinovou adresu převést částku 1200 EURO (pokud nemáš ponětí, jak to udělat, zadej do svého prohlížeče snadný dotaz: “Koupit bitcoiny”). Moje bitcoinová adresa (BTC Wallet) je:

1GV8jbWHZziZwp7tumgWnFMZoQe3SiANrp Ihned po potvrzení platby video smažu a je hotovo. Nikdy víc už o mně neuslyšíš. Na dokončení transakce máš 2 dny (48 hodin). Po otevření tohoto emailu, mi dojde oznámení a časový odpočet začne tikat. Jakýkoliv pokus o podání stížnosti je zbytečný, protože tento email, stejně jako moji bitcoinovou adresu, nelze zpětně vysledovat. Na svém systému pracuju, jak nejdéle to jen jde, a chybám nedávám sebemenší prostor. Pokud jakýmkoliv způsobem zjistím, že jsi tuhle zprávu komukoliv ukázal, výše uvedené video okamžitě zveřejním.

Verzia č. 2

Koncom augusta nám do schránok chodí aj takáto verzia. Obsahuje predmet “Ponuka na obchod” a všetky schopné antivírusy ju identifikujú ako spam, alebo scam:

Zdravím! Bohužiaľ, mám pre vás zlé správy. Pred niekoľkými mesiacmi som získal prístup k zariadeniu, ktoré používate na prehliadanie internetu. Od tej doby sledujem vašu aktivitu na internete. Ako pravidelný návštevník webových stránok pre dospelých môžem potvrdiť, že si za to môžete sami. Jednoducho povedané, webové stránky, ktoré ste navštívili mi poskytli prístup k vaším údajom. Nahral som do systému trójskeho koňa, ktorý aktualizuje svoj podpis niekoľkokrát denne, aby ho antivírus nenašiel. Taktiež mi poskytuje prístup k vašej kamere a mikrofónu. Okrem toho som zálohoval všetky údaje vrátane fotografií, sociálnych médií, správ a kontaktov. Len nedávno som prišiel s úžasným nápadom vytvoriť video, v ktorom video kde prežívate vrchol beží na jednej strane obrazovky, zatiaľ čo sa video, ktoré ste sledovali súčasne prehráva na druhej strane obrazovky. Bola to zábava! Uisťujem vás, že toto video môžem ľahko odoslať všetkým vašim kontaktom pomocou niekoľkých kliknutí, a predpokladám, že by ste sa tomuto scenáru chceli vyhnúť. V tejto súvislosti uvádzam môj návrh: Preveďte sumu v hodnote 1200 EURO do mojej bitcoinovej peňaženky a na celú vec zabudnem. Všetky údaje a videá natrvalo odstránim. Podľa môjho názoru je to za moju prácu celkom skromná cena.

Môžete si zistiť, ako kúpiť bitcoiny pomocou vyhľadávačov Google, alebo Bing a zistíte, že to nie je veľmi ťažké. Moja bitcoinová peňaženka (BTC): 16jV1X9PeospE7BfoQL3Y3qU2ANu66MbH Máte 48 hodín na prevod a mali by ste pamätať aj na tieto skutočnosti: Nemá zmysel odpovedať mi – adresa bola vygenerovaná automaticky. Nemá zmysel podávať sťažnosti, pretože list spolu s mojou bitcoinovou peňaženkou nemožno sledovať. Všetko je dôsledne naplánované. Ak niekedy zistím, že ste sa o tomto liste niekedy niekomu zmienili, video bude okamžite zdieľané a vaše kontakty ho dostanú ako prvé. Potom bude video zverejnené na webe! PS: Čas beží od otvorenia tohto mailu. (Tento program má vstavaný časovač). Veľa šťastia a berte to s ľahkosťou! Je to len smola, nabudúce budete opatrný.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
4
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
2
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *