Spam: Lacnetonery maju stále problém sami so sebou a rozpoltením

Ohodnoťte článok

Lacnetonery nás spamujú už niekoľko rokov. Spamujú aj vás, o čom nám sem tam napíšete. Spamujú všetko, čo má v strede zavináč a nevidíme sa, že sa spam nenájde aj v Kauflande pri rybách. Niečo podobné ako mediagrafácke emaily s ponukami, ktoré sa nedajú odhlásiť. Nedajú sa odhlásiť samozrejme ani lacnetonery, no čo je stále už dlhší čas prekvapujúce, je tvrdenie v závere emailov.

Lacné tonery

Sami netušia, odkiaľ majú adresy

Najskôr tvrdia takéto nieto: “Tento obchodny oznam je zasielany na zaklade Vasho suhlasu v sulade so zakonom c.147/2001 Z.z paragraf 3 ktory ste dali pri registracii do verejnych firemnych zoznamov.”
Priznávam, už dlho som sa nepozastavil na tak dlho pri nejakom slovnom spojení. To, čo obsahuje táto dlhá veta, je nepopísateľný bezhodnotný brak. Nelogická hlúposť. Z právneho hľadiska nedáva ani logiku, z akého dôvodu má oprávnenie tento subjekt posielať ponuky na email a odvolávať sa na súhlas, pričom k súhlasu ako takému nedošlo. O akých verejných zdrojoch píšu, netušíte. Toto je argument, ktorý je tak brutálne absurdný, že z toho asi schytám vyrážku. Dobre, ak rozdýcham, že majú email z verejne dostupného zdroja, čo je absurdný argument s akým operujú naozaj len pochybné miesta, doráža druhé vyjadrenie, presne v tom istom rovnakom emaili. Tvrdenie “Your mail was purchased in Global Database CDO.net This mail was sent by info8@akcia-tonery.eu” ktoré zase píše, že databáza emailov bola kúpená na Global Database CDO.net, avšak takéto stránky roky neexistujú a nefungujú. Drísty a výmysly.
Pravdou je, že veľmi dobre vedia, že adresy posťahovali, len my netušíme odkiaľ všadiaľ.

Sami netušia, čo platí pri odhlásení

Absurdnosť. Ako môže obsahovať email tvrdenie A a zároveň tvrdenie B, ktoré popiera A, pričom A nemá význam, pretože spam vám príde opäť?
Jedna veta v emailovej správe tvrdí:
“V pripade, ze nesuhlasite, ignorujte tuto spravu” – dobre teda, je tu riešenie. Môžem správu ignorovať. Toto je prípad, kedy nesúhlasím a teda očakávam že nastane situácia a správanie odosielateľa, ktorý berie na vedomie, že som sa neozval a teda nesúhlasil. Ibaže hneď pod ňou je:
“Ak si neprajete dostavat reklamne maily, tak nas prosim kontaktujte na: http://www.lacnetonery***/index.php?main_page=contact_us” – to je čo? Čiže predsa len musíte niekam napísať a sťažovať sa. Na čo to má zmysel? Pre Boha ľudia, čo má toto znamenať?

Radi by sme trafené husy upozornili, že článok pozostáva z reálnych dát a faktov a reálnych skutočností, opakovane preukázaného nesúhlasu byť súčasťou spamovacej mašinérie. Nechávame si posielať v tejto chvíli všetok spam už nejaký čas a zbierame, sledujeme, máme tak prehľad o tom, kedy sa spustí ďalšia spamovacia vlna.

Tags: ,

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.