Ďalší vírus spojený s Facebookom, tentoraz cez emaily

Ohodnoťte článok

Cez email sa momentálne šíri ďalšia hrozba. V minulosti to boli emaily falošné Fedexu, DHL a podobne, ktoré posielali ZIP prílohu v snahe docieliť otvorenie archívu. Tentoraz na šírenie takýchto vírusov zneužili Facebook. Facebook je v súčasnosti zneužitý azda všetkými možnými spôsobmi, a doteraz chýbal tento. Pokiaľ vám na email dorazila správa, ktorá len vyzerá ako od Facebooku a obsahuje v prílohe balíček ZIP, správu ignorujte. Balíček sa s názvom „New_Photo_with_You_on_Facebook_PHOTOIDMIWVAJOH.zip“ snaží docieliť, že prepadnete zvedavosti a pozriete sa na fotografiu, kde máte byť vy. Facebook síce neustále pripravuje novinky, občas aj zásadné, ktoré možno nazvať krokom späť, no zrejme nikdy by nezaviedol novinku – posielanie zabalených súborov ZIP registrovaným alebo neregistrovaným členom sociálnej siete. Email dorazil zhodou okolností na email, kde nie je žiaden facebook registrovaný. Aj preto udrel hneď do očí.

Charakteristika emailu
Email nesie prvky originálnych správ z Facebooku. Tento konkrétny kopíruje aj adresu spoločnosti, no nezobrazuje obrázky. Základ tvorí ZIP archív, ktorý antivírusová ochrana v mojom prípade blokuje. Pri prijatí takéhoto emailu neotvárajte priloženú prílohu najlepšie vôbec. Práve zvedavosť spôsobí problémy s nechcene nainštalovaným škodlivým programom, inak povedané vírusom.

facebook-cezemail

Možná obrana je nemožná
V tomto prípade brániť sa prijímaniu takýchto správ je nemožné. Problém je v tom, že ide o spam. Spam, ktorý v prílohe prenáša nezistenú hrozbu, a v podstate platí to isté, ako v prípade už dnes prvého článku o varovaní pred vírusom na Facebooku. Ten sa šíri pomerne rýchlo. Smutné je, že toto varovanie sa nedostane vždy k všetkým a tak ostatných nakazí práve nepozornosť a neuváženosť neskúsených členov rodiny, priatelia a ďalší… Dôveryhodnosti emailu nahráva fakt, že je odoslaný z koncovky @facebookmail.com a aj podľa kódu ide o tento server.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: admin