MyZamana je vraj horšia spamovacia zoznamka ako Badoo

Ohodnoťte článok

MyZamanaMyZamana, indická zoznamovacia služba využívajúca podobné praktiky ako Badoo internetová zoznamka získava adresy na ľudí práve tým, že si ju dobrovoľne jej užívatelia púšťajú do svojich emailových schránok. Odtiaľ získavajú všetky adresy, spomenuté v správach, medzi odosielateľmi, medzi prijímateľmi, v adresároch. MyZamana má valnú väčšinu členov z Indie a Pakistanu. Napriek tomu sa dostala až k nám a svojou agresívnou metódou získavania nových členov sa zapísala do pomyslenej čiernej knihy podvodov a klamstva. MyZamana ale preháňa zásadne počet spamov.

Badoo ako cez kopírku len s iným názvom
Praktiky ako Badoo, jednanie a spamovanie taktiež. myZamana sa na Slovensko dostala až tento rok. A hneď na to šla z ostra. Tisícky slovenských emailov dostalo rôzne pozvánky, vraj preto, lebo nejaký môj priateľ mi napísal správu a musím si ju prečítať. Nepripomína vám to niečo? Samozrejme, Badoo a ďalšiu podobnú službu Twoo. Nikto sa ich nežiada, no predsa vám vytvorili u seba profil a čakajú, že sa prihlásite a správu si prečítate. Neprečítate, pretože musíte o sebe vyplniť informácie a fotografiu. Zvedavosť je ale silnejšia a tak mnohí údaje dali, fotografiu nahrali, a nebodaj aj dali heslo od svojho emailu MyZamane…. chyba!

Zbytočné
Pokladám za zbytočné a prihlasovať na túto kvázi sociálnu sieť, zoznamku, alebo ak chcete rozvracač pokojných dní a plnič emailových schránok množstvom nevyžiadanej pošty. Neexistuje istota, čo všetko sa s osobnými údajmi a fotografiami deje, ostatne ako na hocijakej inej službe. Technická podpora nereaguje, odpoveď asi ani neexistuje, na reakciu technickej podpory ja sám na štyri rôzne otázky čakám už od februára 2012, takže ani nečakám, že sa niečo zmení.

Ako zastaviť spam
Chcete zastaviť spam z MyZamana? Prvé správy to neobsahovali, no v súčasnosti Myzamana spamuje emailami, ktoré nesú odkaz na zrušenie posielania emailov. Kliknite naň a potvrďte. Spamovanie by malo prestať. Žiaľ dovolanie sa práv a odpovedi, ako je možné, že váš email a meno je používané v nejakej pakistanskej, či indickej databáze, je skrátka nemožné.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: admin