Spam

MyZamana môže byť ešte horšia spamovacia zoznamka než Badoo

Ohodnoťte článok

MyZamana

inzercia:
MyZamana, indická zoznamovacia služba využívajúca podobné praktiky ako Badoo, získava adresy na ľudí veľmi zaujímavým spôsobom. Jej používatelia zoznamku púšťajú dobrovoľne do svojho súkromia, akoby nerobili nič zlé. Zoznamka si vyžiada meno a heslo do vášho emailu, a na túto požiadavku mnohí naozaj reagujú a poslúchnu. Odtiaľ získavajú všetky adresy, spomenuté v správach, medzi odosielateľmi, medzi prijímateľmi, v adresároch. Počítajme pokojne aj notifikačné emaily z eshopov, rôzne úrady, či vážené osoby, ktoré v minulosti mohli byť súčasťou emailovej komunikácie. MyZamana má valnú väčšinu členov z Indie a Pakistanu. Napriek tomu sa dostala až k nám a svojou agresívnou metódou získavania nových členov sa zapísala do pomyslenej čiernej knihy podvodov a klamstva. MyZamana ale preháňa zásadne počet spamov.

Badoo ako cez kopírku, len s iným názvom

Praktiky ako Badoo, jednanie a spamovanie taktiež, sa opakuje ako cez kopirák. myZamana sa na Slovensko dostala až tento rok. A hneď na to šla z ostra. Tisícky slovenských emailov dostalo rôzne pozvánky, vraj preto, lebo nejaký môj priateľ mi napísal správu a musím si ju prečítať. Nepripomína vám to niečo? Samozrejme, Badoo a ďalšiu podobnú službu Twoo. Nikto sa ich nežiada, no predsa vám vytvorili u seba profil a čakajú, že sa prihlásite a správu si prečítate. Neprečítate, pretože musíte o sebe vyplniť informácie a fotografiu. Zvedavosť je ale silnejšia a tak mnohí údaje poskytnú, fotografiu nahrajú, a nebodaj aj poskytnú heslo od svojho emailu MyZamane…. chyba!

Zbytočné až nebezpečné

Pokladáme za zbytočné až nebezpečné prihlasovať sa na túto kvázi sociálnu sieť, zoznamku, alebo ak chcete rozvracač pokojných dní a plnič emailových schránok množstvom nevyžiadanej pošty. Neexistuje istota, čo všetko sa s osobnými údajmi a fotografiami deje, ostatne ako na hocijakej inej službe. Technická podpora nereaguje, odpoveď asi ani neexistuje, na reakciu technickej podpory my sami na štyri rôzne otázky čakáme už od februára 2012. Presnejšie už ani nečakám, že sa niečo zmení.

Ako zastaviť spam

Chcete zastaviť spam z MyZamana? Prvé správy to neobsahovali, no v súčasnosti Myzamana spamuje emailami, ktoré nesú odkaz na zrušenie posielania emailov. Kliknite naň a potvrďte. Spamovanie by malo prestať. Žiaľ dovolanie sa práv a odpovedi, ako je možné, že váš email a meno je používané v nejakej pakistanskej, či indickej databáze, je skrátka nemožné.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené