Spam

Spam s ponukou práce na doma získava adresy podvodom

Ohodnoťte článok

Na stovky emailových adries najmä v Čechách prichádzajú spamy z rôznych oblastí, jeden z tých aktuálnych je ponuka práce cez internet. Medzi internetový podvod môžeme ponuku zaradiť preto, že zoznam svojich adresátov posielaného spamu majú mať z údajnej facebook aplikácie. Ide o podvod, lebo adresa, na ktorú spam poslali bola testovacia, vydaná jediný raz v jednej jedinej inzercii pri predaji počítača na českom inzertnom portály. Práve tam si podobu emailovej adresy skopírovali títo podvodníci a na obranu toho, odkiaľ majú email v päte správy píšu absurdné vyjadrenie “Váš email byl získán přes jednu z našich Facebook aplikací, kde jste odsouhlasil/a zasílání reklamních sdělení, která jsou spojená s volným časem. Pokud nepřejete již dostávat žádná taková sdělení, napište na tento email odhlasenimailu@seznam.cz a automatický vás odhlásíme.”
V žiadnom prípade teda nesedí to, že by sa cez tento email niekto na facebooku prihlasoval, alebo by ho niekde zadával, pretože nebol použitý od roku 2010. Zrazu sa niekto objavil, čo píše priamo naň. To posledné, čo by majiteľ emailovej schránky urobil je zadávanie emailu do Facebook aplikácie, aby mohla byť schránka zaplnená nevyžiadanou poštou. Prípadne mohlo ísť o súťaž, zaujímavý projekt, no tento konkrétny prípad dokazuje, že vyjadrenie k pôvodu nesedí a ide o lož.

Posielanie spamu s “pracovnou” ponukou

Odosielateľ odoslal identický spam viac než len pár desiatkam emailov. Ide zrejme o tisíce emailov s ponukou zamestnania. Rovnakú správu schytal so 4 minútovým rozdielom aj iný adresát. Poslaná ponuka nesie niekoľko zvláštnych prvkov, napríklad nutnosť zaplatiť poplatok formou SMS. Nebudeme sa vyjadrovať k tomu, či je firma reálne platiaca a či nejde o podvod. Vzhľadom na zahraničnú firmu a nulové referencie nemôžem dané fungovanie overiť. Zarážajúca je spoplatnená SMS, ktorou je možné zarábať a ďalej ľuďom reálne neponúkať žiadne pracovné miesto.

Systém získavania adries a propagácie firmy samotnej je však podvodný, inak sa nazvať nedá a preto mu tento prívlastok patrí.
Využíva vysokú pravdepodobnosť fungujúcich adries ak sú uvádzané v inzerátoch ako kontakty, zneužíva situáciu množstva emailov, ktoré na inzercii hľadajú prácu, no celkom inú, ako na doma. Ponuky zneužívajú ťažkú finančnú situáciu konkrétnej skupiny ľudí, kde je pravdepodobnosť úspešnosti zásahu vyššia než v nejakej kúpenej databáze, alebo nazbieranej v tematickom fóre.

Textový obsah riešeného spamu:

Pracebokem.cz – aktuální nabídky práce
Chcete práci na doma, práci bokem při svém zaměstnání?

Práce doma a práce bokem jsou stále více vyhledávané příležitosti jednoduchého zisku. Prací doma si můžete přivydělávat k Vašemu současnému platu, či si zajistit zajímavý trvalý příjem a nebýt tak závislý pouze na jednom zdroj. Protože nikdy nevíte, jestli se váš zaměstnavatel nezpozdí s odesláním výplaty.

=> Zobrazit pracovní nabídky <=

Upozornění:
Na internetu se však nachází mnoho podvodných nabídek, na které je třeba dát si pozor. Na tomto webu však naleznete mnoho zajímavých druhů domácí práce, které jsou legální a hlavně výdělečné. Většina je podložena smlouvou. Nejedná se o žádné nesmyslné hry ani podvody. Nevěříte? Zkuste si to sami.

Pokud opravdu CHCETE PRACOVAT Z DOMOVA, pokračujte ve čtení a začněte doma opravdu vydělávat!
Naše rozsáhlá nabídka práce na doma obsahuje aktualizované způsoby výdělku z pohodlí domova. Záleží pouze na Vás, zda-li je využijete, či je předáte někomu dalšímu. V každém případě jde o široký výběr různých variant domácí práce.
Při úspěšné realizaci některé z uvedených pracovních možností tak můžete konečně dosáhnout kýženého cíle a to vlastní samostatnosti a finanční nezávislosti…..

Email v textovom prepise nemá kompletnú podobu z dôvodu, že ďalej obsahuje viacero odkazov a ciest, ktoré nepotrebujem textovo propagovať. Pre každý prípad prinášame pohľad na originálnu podobu nižšie.

práce

inzercia:

Na konci sa odvoláva na možnosť odhlásenia. Píšu, že odhlásenie bude automatické. Omyl. Pri napísaní na email vám len príde automatická správa s odkazom na odhlásenie umiestnené na pracenadoma.hu.cz/mazani.php, kde je možné sa odhlásiť opäť ďalším klikaním a písaním a samozrejme až po zadaní emailu. Stránka vás takto vylákala na neznámy web, kde o vás môže zbiera ďalšie dáta bez toho, aby ste o nejakej “cookies” vedeli. Odkaz pritom mohol byť zavesený už v prvom emaily, no oni sa rozhodli to komplikovať.

Problém bol spísaný s pomocou “obetí” Toma a Petra. Ďakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené