Volá neznáme číslo s divnou predvoľbou? Žiaden hacker!!! Ale pozor

Volá neznáme číslo s divnou predvoľbou? Žiaden hacker!!! Ale pozor
5 (100%) 1 hlas[ov]

Dennodenne sa stretávame s rôznymi varovaniami. Na internete a hlavne na facebooku ľudia zdieľajú aj neoverené hlúposti. To žiaľ vieme už dávno. Žiaľ, občas sa miesia s realitou, len je veľmi zle pochopená. Varovania pred volaniami z neznámych čísiel s neznámymi predvoľbami nie sú ničím nezvyčajným. Avšak dôležité je rozlišovať realitu a hlúposť, ktorú si niekto vymyslí a potom to vydáva za pravdu.

hacker neznáme telefonne cislo

Prípad: 

Nepřímej telefonát od tel.č. +252 407 006 84 jsou to hekři a PROSÍM O ROZESLÁNÍ

  • správa, ktorú zdieľajú aj dnes vo veľkom ľudia na Facebooku, je HOAX. Neexistuje spojenie medzi telefonátmi a hackermi – určite nie v takejto podobe.
  • nie je možné ani technicky a už vôbec nie v ríši čarodejníkov, či v ríši Harryho Pottera, aby ste platili za hovor, ktorý volá vám. Nemysliteľné. Nikdy! Už to prosím pochopte raz a navždy.
  • hacker nie je vždy ten zlý hacker a okrem toho, hacker funguje na inom systéme, ako na volaniach a číslach.
  • jediné, čo je na tom pravdy je, že naozaj volania môžu predstavovať riziko. Ak si nájdete zmeškaný hovor z neznámeho čísla s neznámou predvoľbou, existuje riziko, že ide o špeciálny tarif, ktorý vám stiahne nemalú sumu. To ale nie je vecou hackera, ale zneužitia zahraničného čísla a vás, že voláte, kam možno ani nemáte prečo volať.
  • tento hoax šírený cez Facebook teda nepokladáme za pravdivý, ale potvrdzujeme, že volať späť na čísla, ktoré vás možno len prezvonili, môže byť problém.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.