Internetové podvodyScam

Pozor: falošná zbierka pre choré dievča menom Linda, posiela emaily

Pozor: falošná zbierka pre choré dievča menom Linda, posiela emaily
5 (100%) 3 hlas[ov]

Upozorňujeme verejnosť pred ďalšou podvodnou zbierkou pre choré dieťa. Tentoraz podvodníci rozposielajú ľuďom emaily so žiadosťou o peniaze pre chorú Lindu (Linda Petrušková), ktorú má tento týždeň čakať operácia. V žiadnej slovenskej nemocnici sa žiaden takýto prípad nenachádza, upozorňujeme tiež na fakt, že nič z toho, čo sa v emailovej žiadosti nachádza, nie je pravda. Skutočné fotografie nezachytávajú slovenskú pacientku Lindu a jej mamu s menom Júlia Petrušková, ale v skutočnosti ide o zahraničný prípad celkom iného chorého dievčatka, menom MILA. Podvodníci len zneužili jej fotografiu.

Email vyzerá nasledovne (pod obrázkom prinášame aj rozbor):

falošná zbierka a Linda Petrušková

inzercia:

 • Fotografie sú kradnuté, kopírované a pod falošným menom a údajmi zneužité
 • Podvodníci vytvorili vlastnú zbierku a zbierajú peniaze od dôverčivých ľudí hraním na citlivú strunu.
 • Email je spamom, ktorý nemá žiadne stránky.
 • Email je odosielaný presne z rovnakého serveru, ako sme už uviedli v celkom inom prípade, presne rovnako koncipovaného podvodného emailu – prípad Sebastian, ktorý pritom tiež neexistoval.
 • Linda Petrušková neexistuje!

Podvodníci využili opäť rovnaký koncept obsahu, kradnuté fotografie zo zahraničia, vymyslený slovenský príbeh a reálne slovenské číslo účtu, na ktorom podvodníci čakajú nejakú hotovosť. Ľahký zárobok, zdá sa. Júlia Petrušková, ako sa uvádza matka, neexistuje. Nižšie prikladáme celé textové znenie emailovej výzvy. Žiadame verejnosť, aby na výzvu nereagovala, v prípade, ak reagovala a poslala peniaze, prosíme o nasledovný postup.

 1. Kontaktujte Slovenskú sporiteľňu s konkrétnym číslom účtu: SK88 0900 0000 0051 1811 0881
 2. Informujte ich, že majiteľ účtu vytvoril podvodnú zbierku pre choré dieťa, použite pokojne vytlačený tento článok. Žiadajte o vrátenie finančnej čiastky späť na Váš účet.
 3. Ideálne riešenie je podať trestné oznámenie vo veci podvodu. V opačnom prípade máme onedlho ďalšiu zbierku roznesenú po internete a podvodník si príde na niekoľko tisíc eur, či viac. Záleží od toho, či natrafí na dôverčivých ľudí a tých je na internete veľmi veľa.
 4. Podvodník porušil niekoľko zákonov, ba dokonca ja niekoľko regulatív spoločenských, čiže vec ťažko nazvať slušnou a morálnou.

Znenie podvodného emailu:

Neviem ako to inač napísať.. moja 7 ročná dcéra, Linda, umiera.

Ležím po jej boku každú noc a moje srdce krváca.

Moju tvár zavaľujú slzy.

Linda môže byť vaše dieťa. Plávala v bazéne, prosila ma aby som jej kúpila zmrzlinu, spievala si obľúbené pesničky. Jazdila na bicykli. Lyžovala. Keď mala 4 roky, začala padať, začala búrať do veci. Keď otvorila knihu, zasekla sa pri čítaní. Nakoniec jej diagnostikovali Battenovú chorobu, zriedkavý fatálny genetický stav, ktorý zbavuje normálne deti všetkého. Skončila na lôžku, kŕmime ju cez hadičku, máva záchvaty, zostala postihnutá. Neexistuje na to žiaľ žiaden liek … zatiaľ.

Nedávali sme tomu žiadnu nádej. No zistili sme však, že doktori práve teraz dokážu ZASTAVIŤ a dokonca ZVRÁTIŤ genetické choroby, aj Battenovú. Bojovali sme deň a noc a získali sme vyše 50 000€ na financovanie doktorov, ktorí by mohli skúsiť experimentálnu génovú terapiu. Táto liečba dokáže pomôcť vyliečiť sa nie len našej milovanej Linde, ale aj mnohým ďalším deťom trpiacim genetickými chorobami

Naša neúnavná práca a vaša neuveriteľná podpora sa vyplatila.

Linda dostane LIEČBU, ktorá jej ZACHRÁNI ŽIVOT už teraz v APRÍLI.

Znie to neuveriteľne.

Lindin stav sa každý deň rapídne zhoršuje. Doktori pracujú nepretržite, aby operácia mohla byť čo najskôr ako sa len dá. Ale Lindina budúcnosť je stále neznáma, takže sme pokračovali v získavaní peňazí, aby sme boli pripravený na nečakané náklady.

MÔŽETE POMÔCŤ ZACHRÁNIŤ LINDU!!
Prosím PODPORTE akokoľvek môžete. Žiaden dar nie je malý.

Číslo účtu: SK88 0900 0000 0051 1811 0881

Lindin príbeh tu nekončí! VY nám môžete pomôcť naďalej bojovať za jej život.

S vďačnosťou a veľkou naliehavosťou,

Júlia, Marcel a malá Linda Petrušková.

 

Na prípad nás upozornil náš čitateľ. Veľmi si vážime jeho podiel práce, ako aj nájdenie originálneho miesta, odkiaľ podvodníci skopírovali fotografie. V záujme neupozorniť na konkrétny zdroj ho nebudeme menovať. Drobné poďakovanie patrí aj Humanisti.sk, lebo boli prví, čo si všimli jeden preklep. 🙂

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené