Pochybné praktiky

Varovanie: Chcete nakúpiť na gizzo.sk? Veľký pozor

Ohodnoťte článok

Do redakcie nám napísala nešťastná zákazníčka. Obchod Gizzo.sk nie je možné kontaktovať, nie je možné z neho získať uhradené peniaze a ani tovar. Celý obchod s akýmsi podivným neslovenským názvom pritom v logu nesie názov “made in Slovakia”, pýši sa slovenskými výrobkami, no slovenské výrobky sa v skutočnosti miesia s rôznymi inými. Obchod spravuje Rus žijúci na Slovensku. Dokonca obsahuje aj heslá o tom, že nákupom práve tu podporujete slovenskú ekonomiku. Problém je však v tom, že obchod je prevádzkovaný pod IČO a údajmi, ktoré sa viažu na od mája zrušené podnikateľské oprávnenie. Podivné je je aj uvádzanie adresy kamennej predajne v OC DUBRAWIA v bratislavskej Dúbravke. Toto obchodné centru tam však žiadnu takúto predajňu v súčasnosti nemá a ani neuvádza.

Gizzo

inzercia:

Obchodné podmienky uvádzajú prevádzkovateľa:
Prevádzkovateľom / predávajúcim / dodávateľom tovarov a služieb e-shopu je gizzo.sk, ktorý prevádzkuje Ivan Blokhin – GIZZO, sídlo Zohorská 676/8, 841 04 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 47387157, DIČ: 3021318102, zapísaný v Živnostenskom registri Obvodného úradu Bratislavy, číslo živnostenského registra: 110-226297. Ak však nahliadnete do Živnostenského registra na www.ZRSR.sk, dozviete sa, že firma pod IČO: 47387157 skončila svoju činnosť 26. mája 2015. Dosť netradičný dátum, keďže zväčša pokojný priebeh podnikania končí posledným dňom v mesiaci.

 • obchod má zrušenú činnosť no podniká
 • naďalej aktualizuje obsah, alebo mení dátumy aktualizácie
 • naďalej prijíma platby, no nevracia
 • nerešpektuje vlastný reklamačný poriadok
 • ľuďom odpovedá len výnimočne, vyhovára sa na problémy IT, účtovníctva, technické problémy a podobne.
 • stránky stále uvádzajú problematické informácie o prevádzke, ktoré nie sú pravdivé

Stránky napriek dátumu ukončenia činnosti v máji roku 2015 uvádzajú aktualizácie nového pridaného tovaru v auguste 2015. Pokiaľ však vieme, august nasleduje po júli, pred ním je jún a pred ním je máj. To znamená, že eshop aktualizuje obsah aj po ukončení svojej prevádzky po stránke oprávnení. Eshop je naďalej prístupný, stále uvádza pôvodného prevádzkovateľa a naďalej má stránky bez akejkoľvek informácie, varovania, či upozornenia. Stránky nie sú nijakým spôsobom zneprístupnené. Sú plne funkčné a umožnia vám objednávku, ba dokonca aj úhradu objednávky. Horšie je, že stránky nekomunikujú so zákazníkmi, ktorí majú problém.

Odporúčanie poškodeným

Všetkým poškodeným odporúčame podať podnet na preskúmanie Obchodnej inšpekcii v meste sídla obchodníka, čiže v Bratislave. Zároveň odporúčame podať trestné oznámenie na polícií. Pri opakovanom oznámení voči jednému subjektu je vysoká pravdepodobnosť, že sa vecou všetky trestnoprávne riešiace zložky zaoberať budú.
Stránky podviedli viacerých ľudí. Sledujte aj iné názory na http://obchody.heureka.sk/gizzo-sk/recenze/, kde aj vznikla iniciatíva hromadného trestného oznámenia. V prípadoch hromadných trestných oznámení sa odporúča podať jedno oznámenie a zverejniť jeho číslo. Následne každý, kto sa pridá neskôr môže len uviesť toto číslo na policajnom oddelení s tým, že chcete pripojiť ako ďalšia obeť tohto obchodníka doplnenie a teda svoje trestné oznámenie. Vzhľadom na počet oznámení je veľmi vysoká šanca skorého riešenia prípadu. Radi by sme týmto požiadali všetkých podvedených, aby túto záležitosť a aj mnohé iné nenechávali ležať prachom. Práve preto mnohé podobné prípady vinníkom prechádzajú bez trestu.

Varovanie
Varujeme prevádzkovateľa, že tento článok nijako nepoškodzuje dobré meno spoločnosti, pretože subjekt svoju činnosť zrušil 26. mája 2015. Článok uvádza reálne fakty a to pokračovanie v dostupnosti a aktualizácií stránok aj napriek tomu, že prevádzkovateľ už nemá pre túto činnosť a predaj oprávnenie. Tento článok neobsahuje žiadnu nepravdu. Tento článok nepoškodzuje subjekt a nenarúša podnikateľskú činnosť žiadneho subjektu. Varujeme prevádzkovateľa, že ak cíti krivdu, je potrebné zjednať nápravu, odpovedať klientom a vracať platby za nedodaný tovar, ako aj upozorniť na stránkach ukončenie činnosti. Vyprosujeme si akékoľvek útoky a odvolania sa, pokiaľ aktuálny protiprávny stav naďalej zotrvá. Stránky sa odvolávajú na prevádzkovateľa v čase prípravy tohto článku a boli plne zálohované pre budúce pokusy dotknutej strany.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené