Pochybné praktiky

Údajný šetrič energie ELECTRICITY SAVING BOX: podvodný online predaj

Údajný šetrič energie ELECTRICITY SAVING BOX: podvodný online predaj
5 (100%) 2 hlas[ov]

Predaj úžasného zázraku na úsporu energie s názvom ELECTRICITY SAVING BOX je len ďalším internetovým podvodom, ktorý má svojoe cielenie aj v českom jazyku na české internetové obete podvodných ťahov. Kolegovia z HOAX.cz boli upozornení čitateľom na podozrivé správanie českých stránok na adrese  cz(bodka)theenergysaverbox.com/?c=sk, ktoré veľmi opovážlivo propagujú údajnú najjednoduchšiu pomôcku na úsporu energie. Ako vieme z minulosti, tieto vynálezy dokážu naozaj znížiť spotrebu v niektorých ojedinelých prípadoch, kedy spotrebiču stačí nižšia energia. Nie je však možno považovať tieto vynálezy za skutočného pomocníka k úspore energie.

Electricity Saver

inzercia:

Oveľa závažnejšie, než zariadenie, je podozrivý až podvodný obsah na stránkach, ktoré tento neuveriteľný zázrak predávajú. Hnusné podvodné praktiky, ktoré nemožno považovať za obchodné praktiky v súlade s platnými českými, či slovenskými zákonmi.

Podvodnícke praktiky prezrádzajú, o čo im ide

Vzhľad stránok a vlastnosti toho, ako sa pokúšajú votrieť do priazne ľudí, hovoria veľa.

 • Nezmyselná doména a stránka, ktorá nemá na internete v rámci názvu výrobku žiadne reálne meno. Žiaden portál, ktorý by prirodzene o produkte písal v superlatívoch.
 • Stránky uvádzajú akési odpočítavanie výhodnej akcie. Toto odpočítavanie tam bolo presne rovnaké aj včera.
 • Objednávka je tvorená len menom a telefónnym číslom. Nič viac nepotrebujú.
 • Pani na fotografii priamo na stránke, ktorá vyzerá, že drží tento vynález, v skutočnosti vôbec nič nedrží. Fotografia z fotobanky je len doplnená o výrobok, ktorý je v skutočnosti oveľa menší.
 • Názory a zákazníci sú tvorení kradnutými fotografiami Rusov z iných ruských stránok. žiaden zákazník s názorom neexistuje. Ide o podvod. Zákazníci na stránke uvedení neexistujú.
 • Uvádzajú, že ide o zľavu 50%, ale odpočítavanie je zavádzajúce, keďže rovnaká cena je tam deň čo deň.
 • Kde v pekle je súhlas so spracovaním osobných údajov?
 • Kde v pekle sú obchodné podmienky?
 • Kde v pekle je reklamačný poriadok a všetky právne náležitosti predajného miesta?
 • Kde je identifikácia obchodu ako predajcu, jeho IČO a možnosť preverenia oprávnenia prevádzkovať predajnú činnosť? Je predsa nemysliteľné predávať bez takýchto údajov.
 • Stránka venovaná len akýmsi PRIVACY POLICY je v angličtine. Nie v češtine, alebo slovenčine. Bez šance.

Neodporúčame akýkoľvek nákup na týchto stránkach z dôvodu, že zavádzajú, neposkytujú jasnú identifikáciu a kontakt. Zavádzajú vymyslenými zákazníkmi a uvádzajú informácie o výnimočnom výkone, číslach nepotvrdených agentúrami, výskumami, ale len vlastnými tvrdeniami.  Vzhľadom na praktiky predajcu a ignoráciu zákonov, prípadne vzhľadom na ich nezáujem uviesť akýkoľvek kontakt, odporúčame vyvarovať sa nákupu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené