Falošné emaily z Poštovej banky uvádzajú chybne Postova banking a.s.

Ohodnoťte článok

Podvodné brazílske emaily, ktoré sa s podivným jazykom a podivným názvom Poštovej banky snažia nalákať na prihlásenie. Podvodníci nedokážu spracovať slovenské znamienko „č“, celý text majú pritom pomerne pekne napísaný, až na názov samotnej spoločnosti, ktorý nesedí. Grafická podoba nulová, predsa len nezrovnalosti a nepochopiteľný text. Aká kontrola? Aký špecializovaný tím pre zákazníkov? Na čo? A vlastne prečo, ak som klientom inej banky, príde email od Poštovej Banky… pardón Postova banking a.s. ?

Poštová banka podvodný email ako Postova banking a.s.

Podvodný scam vás presmeruje na falošné stránky, ktoré by mal každý poriadny antivírus a štít zablokovať. Neodporúčame nikdy klikať na podobné emaily. Emaily z bánk, ktoré sa pokúšajú navodiť varovanie a nutnosť prihlásenia nikdy nie sú z banky. Banka v prípade problémov telefonuje, prípadne pozastavuje platnosť karty, služieb a vyžiada si vašu osobnú prítomnosť. Vždy ide o overenie. Nikdy nie riešenie cez email. Nikdy!

Podoba podvodného scamu:

Vážený zákazník,

Z dôvodu nedávno uskutočnenéj bezpečnostnéj kontroly v oblasti internetového bankovníctva Postova banking a.s. Vás žiadame o potvrdenie údajov o klientskom účte. Pre zachovanie vašej bezpecnosti pokracujte kliknutím na nižšie uvedený aktualizovaný odkaz. Prosím postupujte podla pokynov. Náš špecializovaný tím pre zákazníkov Vás bude kontaktovat v nasledujúcich 24-48 hodinách.

kliknite nižšie

S pozdravom,
Tím Postova banking a.s. Internet Banking.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.