Ďalší podvod: úspora elektriny s Electricity Saving Box a falošné identity

Ďalší podvod: úspora elektriny s Electricity Saving Box a falošné identity
5 (100%) 2 hlas[ov]

Na internete sa objavujú reklamy na ďalší internetový podvod. V Poľsku sa z neho celkom parádne vysmievajú, na Slovensku nikde ani slovko. Výrobok známy ako ELECTRICITY SAVING BOX má byť doslova krabičkou na úsporu energie. To vyvoláva pocit, že budete mať extrémne nízku úsporu elektrickej energie. Ak by aj takýto zázrak dokázal to, čo stránky sľubujú, bolo by dôležité cez nejaký takýto zázrak previesť každú jednu zástrčku. Predražené šialenstvo za 69 EUR si tak musíte kúpiť aspoň 5x do kuchyne a nevedno koľko krát do pracovne, garáže, obývačky a podobne.

Nebudeme hodnotiť výrobok. Má priniesť úsporu a stiahnuť účty na polovicu. No na stiahnutie účtu na polovicu jeden veľmi ťažko pomôže. Zarážajúce je na celom prípade niečoho oveľa horšie. Napríklad stránky plné podvodných informácií, falošných ľudí a klamstiev. To je dôvod, prečo sa veci venujeme. Neriešime účinok zázraku na úsporu energie. Ani nechceme vedieť, čo sa stane so spotrebičmi, ktoré by nejakým zázrakom nedostali prúd, na ktorý sú stavané.

Podvodný obsah

Stránky sú pochybné už na prvý pohľad. Už stránky na adrese gmediahealth(bodka)info/es/es/sk/blogm/?uclick=6jho3vi4  sú falošným blogom. Juraj Feč nie je Juraj Feč, ale kradnutá fotografia na internet. Kým takúto falošnú stránku nie je problém zbúchať, nasadiť falošné komentáre pod článkom a pridať nakradnuté fotky. Samotná predajná stránka je rovnako silná káva. Na adrese sk.theenergysaverbox(bodka)com nájde návštevník mega blud. Ani jedna tvár a zákazník tu nie je skutočný. Všetko je podvod. Aby sme si skrátili celé vysvetľovanie, nech sa páči.

Pavol z Bardejova ani nevyzerá ako Slovák. Je to Rob Rhinehart

Elekctricity saver box a falošné informácie, identity ľudí Vo Francúzsku mu rovnaká podvodná stránka vo francúzskej verzii už hovorí menom Isaac.

Elekctricity saver box a falošné informácie, identity ľudí

A v skutočnosti je to nevinné chalanisko menom Rob Rhinehart https://www.telegraph.co.uk/active/10032594/The-man-who-lives-without-food.html. Jeho fotografiu a tvár podvodníci zneužili do podvodu s elektrickým úsporným zariadením na úsporu spotreby. A pritom to je chalanisko, ktoré sa venuje výskumu v oblasti stravovania. Nič s elektrinou.

Predaj Electricity Saving Box

Nemá cenu hovoriť o tom, že predaj je ilegálny. Formulár nemá povinné náležitosti vzhľadom na nové nariadenia o ochrane osobných údajov. Chýbajú obchodné podmienky v zmysle zákona, poriadna identifikácia predajcu a mnoho iného.

VÝZVA:  pokiaľ sa vám podarilo výrobok objednať a nedosahuje tie kvality a očakávania, veľmi rýchlo ho vráťte predajcovi. Pokiaľ budete mať s vrátením ťažkosti, prosíme, kontaktujte nás. V každom prípade kontaktujte políciu, pokiaľ nebude možné predajcu kontaktovať a spojiť sa s ním klasickou cestou – trestné oznámenie vo veci podvodu. Zavádzajúca reklama a klamlivé tvrdenia sú obsahom predkladanej ponuky. Vychádzame z faktov –  falošné stránky, blog, falošné komentáre, vymyslení ľudia, príbehy, vymyslení zákazníci.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Jedna odozva

  1. Rišo október 31, 2018

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.