Scam

Varovanie pred emailom s predmetom This is your Final Notice of Domain Listing

Varovanie pred emailom s predmetom This is your Final Notice of Domain Listing
4 (80%) 1 hlas[ov]

Majitelia firiem, blogeri, majitelia a správcovia stránok, či ktokoľvek, čo si niekedy kúpil nejakú internetovú doménu, môže dostať do svojej schránky email, v ktorom je jednak názov tejto domény, ale aj upozornenie na akési konečné upozornenie k zalistovaniu domény. Zalistovaniu ale kam? Kde musí byť zalistovaná aby správne fungovala? Pozor na podvodníkov.

Noticed. podvodné hlásenia

inzercia:

Napriek tomu, že ste sa nikdy nikde neregistrovali a svoju stránku máte možno len pre seba,napíše vám email akási služba, ktorej sa pomerne dobre darí ľudí oklamať. Máte získať pocit, že k doméne patrí aj táto služba. Skúša to, pretože vyčíta údaje o platcovia držiteľovi domény a na tieto údaje posiela pomerne dobré kompletné znenie, ktoré človeka uvádza do omylu. Email tvrdí, že musíte zaplatiť, v opačnom prípade sa vaša stránka zo zoznamu odstráni. Ale akého zoznamu? Nič, čo by ste potrebovali, chceli, prejavili o to záujem, respektíve nič, čo je akokoľvek hodnotné.

V skutočnosti ide o ich akýsi zoznam, ktorý však nemá absolútne žiaden význam a hodnotu. Niekde zašitý zápis, vaša doména na zozname, ktorý neprinesie absolútne žiaden zisk, nepomôže, nepotlačí predaj, nepošle žiadnu návštevnosť a len stojí brutálne peniaze. Hnusný pokus, ako oklamať ľudí, ktorí sa možno nie vždy vyznajú v tom, čo majú a čo musia platiť v súvislosti s ich doménou.  Podvodníci tvrdia, že aby ste boli vo vyhľadávačoch, musíte byť v registroch. Áno, ale určite nie v tých ich. Používajú slová tak, aby to vyzeralo, že vďaka nim ste v Googli a ak im nedáte poriadny balík, nebudete v Googli. Akoby ste doteraz boli v Googli len vďaka nim. čo je však hnusné zavádzanie a klamstvo. Do Googlu sa v skutočnosti dostane akákoľvek stránka, stačí ak na vás smeruje zopár katalógov. Napríklad tých pár, ktoré ešte dnes fungujú.

V závere týchto podvodných emailov sa môže nachádzať aj hlásenie v podobe:

„This Notice for: DOMÉNA will expire at 11:59PM EST, 19 – Aug. – 2018 Act now!“ a čo je v nej zlé? Jednoznačne fakt, že toto hlásenie sa pokúša zapôsobiť, aby ste konali rýchlo, neuvážene, zmobilizovali účtovníčku aj počas nedele a rýchlo uhradili niečo, čo vám dôjde možno až v pondelok.

Pozor, platí, že:

  • títo podvodníci stále menia domény
  • opakovane využívajú rôzne finty a výrazy, ktoré sú veľmi všeobecné
  • ponúkajú platobné brány bez zabezpečenia, čiže údaje na karte sú v ohrození
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Scam

Komentáre sú ukončené