Pochybné praktiky

Pozor na stránky SteamUnlock.com, steam hry zadarmo nedajú

Ohodnoťte článok

Dávajte si pozor na stránky SteamUnlock.com. Bodujú vo vyhľadávačoch, snažia sa prilákať na rozdávanie hier ako STEAM kľúčov zadarmo. Počas posledného večera sme sa snažili zistiť niečo viac o tomto portáli a zistenia vôbec nie sú potešujúce. Dokonca sú tam také kúsky ako Age of Wonders III, alebo Call of Duty Ghost zadarmo, čím samozrejme poriadne prilákajú nadšencov a ľudí, čo by tieto hry uvítali. Problém však je, že potrebujete zohnať 10 ľudí, čo vám na váš odkaz klikne a až potom sa vám odblokuje možnosť stiahnuť hru zadarmo… Omyl! Čo sa naozaj stane?

Foto
Na fotografii vidíte, čo naozaj nájdete po nazbieraní desiatich obetí, ktorí kliknú na váš odkaz. Najskôr sa tam objaví niekoľko spojení, buď “súťaž” o mobil, alebo iné súťaže. Z piatich akože súťaží si vyberiete jednu a je celkom jedno ktorú, pretože všetkých 5 smeruje na rovnaký pochybný systém.

Steam Unlock

inzercia:

Hra zadarmo? V žiadnom prípade
Vy síce nájdete desať priateľov, ktorí vám na odkaz kliknú a vám sa odblokuje možnosť tlačidla na stiahnutie, no v žiadnom prípade nedostanete žiadny kód. Jediné, čo sa zobrazí, je okno so súťažou, do ktorej sa musíte zapojiť, inak sa vám kód nezobrazí. Oklamať sa to žiaľ nedá. Do súťaže sa musíte zapojiť. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby súťaž ponúkala až sprosto jednoduchú súťažnú otázku a vyžiadala si vaše telefónne číslo. Svoje telefónne číslo za žiadnych okolností nezadávajte, pretože bude potrebovať súhlasné overenie a po ňom je vysoké riziko vážneho problému nečakaných výdavkov na predražené SMS. Súťaž má aj drobným písmom zverejnené podmienky, ktoré vás zaväzujú uhradiť každú prijatú SMS. Aby ste neboli prekvapení, keď vám ich príde trochu viac nad očakávania. Bezhlavo neklikajte na žiadne súťaže a za žiadnych okolností neprahnite po hrách zadarmo, keďže nie vždy sú naozaj zadarmo.

Informácie vychádzajú z vlastných zistení a dovoľujú si varovať všetkých záujemcov. V tomto prípade dochádza k zavádzaniu ľudí, hráčov, keďže sľubovaná hra zadarmo nie je zadarmo. Bez ohlásenia a varovania vopred totiž služba náhle prekvapí dodatočnou vážnou podmienkou podpísania extra zmluvy digitálnym podpisom, za ktorý je možné považovať aj súhlas pomocou potvrdzovacieho kódu cez mobil. Táto zmluva (podozrivá súťaž) disponuje veľmi malým písmom a nie každý si môže prečítať podmienky, prípadne pri cene požadovanej hry oželie malú sumu uvedenú na webe. Problémom však je, že táto malá suma rastie počtom každej SMS.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené