Pozor na stránky SteamUnlock.com, steam hry zadarmo nedajú

Ohodnoťte článok

Dávajte si pozor na stránky SteamUnlock.com. Bodujú vo vyhľadávačoch, snažia sa prilákať na rozdávanie hier ako STEAM kľúčov zadarmo. Počas posledného večera sme sa snažili zistiť niečo viac o tomto portáli a zistenia vôbec nie sú potešujúce. Dokonca sú tam také kúsky ako Age of Wonders III, alebo Call of Duty Ghost zadarmo, čím samozrejme poriadne prilákajú nadšencov a ľudí, čo by tieto hry uvítali. Problém však je, že potrebujete zohnať 10 ľudí, čo vám na váš odkaz klikne a až potom sa vám odblokuje možnosť stiahnuť hru zadarmo… Omyl! Čo sa naozaj stane?

Foto
Na fotografii vidíte, čo naozaj nájdete po nazbieraní desiatich obetí, ktorí kliknú na váš odkaz. Najskôr sa tam objaví niekoľko spojení, buď “súťaž” o mobil, alebo iné súťaže. Z piatich akože súťaží si vyberiete jednu a je celkom jedno ktorú, pretože všetkých 5 smeruje na rovnaký pochybný systém.

Steam Unlock

Hra zadarmo? V žiadnom prípade
Vy síce nájdete desať priateľov, ktorí vám na odkaz kliknú a vám sa odblokuje možnosť tlačidla na stiahnutie, no v žiadnom prípade nedostanete žiadny kód. Jediné, čo sa zobrazí, je okno so súťažou, do ktorej sa musíte zapojiť, inak sa vám kód nezobrazí. Oklamať sa to žiaľ nedá. Do súťaže sa musíte zapojiť. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby súťaž ponúkala až sprosto jednoduchú súťažnú otázku a vyžiadala si vaše telefónne číslo. Svoje telefónne číslo za žiadnych okolností nezadávajte, pretože bude potrebovať súhlasné overenie a po ňom je vysoké riziko vážneho problému nečakaných výdavkov na predražené SMS. Súťaž má aj drobným písmom zverejnené podmienky, ktoré vás zaväzujú uhradiť každú prijatú SMS. Aby ste neboli prekvapení, keď vám ich príde trochu viac nad očakávania. Bezhlavo neklikajte na žiadne súťaže a za žiadnych okolností neprahnite po hrách zadarmo, keďže nie vždy sú naozaj zadarmo.

Informácie vychádzajú z vlastných zistení a dovoľujú si varovať všetkých záujemcov. V tomto prípade dochádza k zavádzaniu ľudí, hráčov, keďže sľubovaná hra zadarmo nie je zadarmo. Bez ohlásenia a varovania vopred totiž služba náhle prekvapí dodatočnou vážnou podmienkou podpísania extra zmluvy digitálnym podpisom, za ktorý je možné považovať aj súhlas pomocou potvrdzovacieho kódu cez mobil. Táto zmluva (podozrivá súťaž) disponuje veľmi malým písmom a nie každý si môže prečítať podmienky, prípadne pri cene požadovanej hry oželie malú sumu uvedenú na webe. Problémom však je, že táto malá suma rastie počtom každej SMS.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.