Spam

Spam na vypadávanie vlasov od neznámeho Ciupemail.eu/Hardemail

Ohodnoťte článok

Spam je niečo, čo tu bude vždy a navždy zostane. Zdá sa. Momentálne sme v schránke na jedinej adrese našli 4 spamy za sebou. Všetky od tej istej domény, len s rôznym menom. Spam na prípravok proti vypadávaniu vlasov sa však v schránke objavuje dva krát, raz od Andrey a raz od Mateja. Tak sú podpísaní odosielatelia a je viac než isté, že žiadna Andrea a Matej neexistujú. Spam, ktorý dorazil sa nikdy pred tým nepýtal, či môže adresu použiť, nedal možnosť vyjadriť súhlas, či nesúhlas. Rovno poslal štyri spamy s možnosťou odhlásenia, ktorá blúdi a po dlhom načítaní nefunguje „Spojenie zo serverom www.diaemail.eu bolo neúspešné (Server neodpovedá.)“. Formát adresy zložený z domény, dátumu, ID čísla a loginu emailu nefunguje, čiže sa nie len že neodhlásite, ale ani netušíte, prečo vám spam chodí. Rovnaká séria v jednej várke prichádza aj od akéhosi Hardemail.eu. Tu je dosť prekvapivé, že adresy zneužívajú hneď dva portály naraz. Ešte jeden pochopiť môžeme, no dva, kde určite nemohlo ísť o súhlas s používaním adresy na akýkoľvek účel – to určite nie. Pozor, to nie je všetko, nestačili dva? Máme tu tretí šialený spamovací server na prípravok pre úsporu paliva a z tretieho portálu. Všetky tri sa tvária, akoby mali súhlas a dali sa odhlásiť, no neodhlásite ani jediný pre nefunkčnosť serverov. To však nie je všetko.

Spam vypadávanie vlasov

inzercia:

Spamujú celkom štyri nenápadné portály ciupemail.eu, figaemail.eu, hardemail.eu, diaemail.eu, 3 fingované osoby na 3 podozrivé prípravky, s jedinou formou a bez štipky slušnosti.

Spamy nám dorazili z adries: Simona@ciupemail.eu – maskovacia adresa, originál to posiela adresa bounce-2148224@ciupemail.eu, spam na prípravok na chudnutie prichádza z adresy Juraj@hardemail.eu – v skutočnosti email poslaný z adresy bounce-2148224@hardemail.eu, čiže rovnaké maskovanie, či skôr pokus o maskovanie. Spam na úsporu paliva používa email Simona@figaemail.eu, no odoslaný bol z adresy bounce-2148224@figaemail.eu. Hnusné maskovanie podobné na predošlé prípady sú podvodnou praktikou, ktorá sa nám jednak nepáči a ani s ňou nesúhlasíme. Do štvorice ďalší portál. Rovnaký hnusný email, otravný spam, podoba, server a neschopnosť sa dozvedieť dôvod príjmu spamu a neschopnosť odhlásiť sa. Skutočný odosielateľ bounce-2148224@diaemail.eu posiela spam maskujúci sa pod adresou David@diaemail.eu a opäť hlási niečo o úspore paliva v aute.

Kde je problém?
Pochopiteľne je problém v tom, v čom býva bežne. V drzosti fungovania týchto služieb, pretože využívajú vašu adresu na cielenie nevyžiadanej reklamy. Odhlásenie formou odkliku na odkaz UNSUBSCRIBE je nemožné, pretože server ani v jednom prípade neodpovedá. Zároveň pôsobí jednanie tohto špekulanta nanajvýš urážlivo, keďže všetky štyri služby sú rovnaké, rovnaký spúšťač ich aktivoval v rovnaký čas, zneužívajú adresu rovnakým spôsobom a myslia si, že prijímateľ je na toľko sprostý, že uverí Dávidovi, Simone a Jurajovi, že píšu naozaj ľudia s týmito menami. Problém je v tom, že ide o jednu z tých služieb, ktoré len zneužívajú adresy získané niekde na webe, či z kúpenej databázy. Nezverejňujú žiadne vyjadrenie, ktoré by objasnilo pôvod adresy. Odhlásenie, ktoré nefunguje, nepripája žiadne informácie o rozsahu vašich údajov v ich databáze. Spam neobsahuje kontakt na skutočného zodpovedného. Adresát nikdy neprejavil súhlas získavať spam, takže je nemožné, aby sa jediná z týchto služieb odvolala na nejaký súhlas. Ten nikdy neprebehol a nebol uedelný v žiadnej podobe. V žiadnom prípade dokonca hneď štyrom pochybným spamovacím službám.

Na záver si dovoľujeme upozorniť, že zneužité adresy majú prísnu evidenciu. Adresy, ktoré sledujeme, nie sú zámerne využívané inde, ako uvedené na stránkach pre určité povinnosti, prípadne uvedené pri predaji elektroniky v jedinom inzeráte. Všetky zneužívania adries pozorne sledujeme a spolupracujeme s úradmi, ktoré radi upozorňujeme na narábanie s údajmi u jednotlivých služieb aj v spolupráci s vami.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené