Pochybné praktikySpam

Drahoslav spamuje: “Zaplatíš ty špina!” s lacnými kamerami do auta

Drahoslav spamuje: “Zaplatíš ty špina!” s lacnými kamerami do auta
5 (100%) 1 hlas[ov]

Je to zvláštne, no akýsi Drahoslav, na ktorého si nedokážeme spomenúť, v inom emaili má zas iné meno a posiela rovnaký email, si opäť robí reklamu na fingované stránky. Rovnaká séria spamu, aká zaplavuje Slovensko a Česko už niekoľko mesiacov, ak nie rok, tentoraz opäť používa spam na predaj elektroniky. Tentoraz opäť predáva šialene predraženú autokameru a využíva k tomu klamstvo jedno za druhým. Dokonca ide o model autokamery CarCam HD Car DVR, ktorého cena sa pohybuje okolo 25 EUR, prípadne až 40 EUR v obchodoch, ktoré sa na nej snažia zarobiť.

CarCam spam Autokamera

inzercia:

Tento spam však uvádza cenu kamery s 50% zľavou za cenu 55,40 EUR čo je brutálna blbosť. Základná cena je tak 110,80 EUR a to je ešte brutálnejšia sprostosť. Klamár, ktorý si stránky tvorí pomocou prekladača a využíva ilegálne praktiky hromadného spamovania, sa nebojí a zrejme pre úspešnosť jeho podnikania sa ani báť nemusí. Spam vyzerá nasledovne:

Zaplatíš, ty špina!” – vrieskal na mňa ten blbec,ktorý mi minule nedal prednosť.
Pravdaže, ešte on začal robiť krik, na jeho aute bolo len zopár škrabancov, ja som mal škodu za menší majetok.
Keď v mojom aute uvidel palubnú kameru, hneď stíchol: našťastie kamera všetko kvalitne nahrala a tak som mohol dokázať svoju pravdu.
Používajte ju aj Vy a predíďte tak sporným situáciám.
http://car-cam-sk.com/

Palubná kamera do auta v HD nahráva každú udalosť. Nahrávky môžete použiť na úradoch, v poisťovni, v
prípadnom dôkazovom konaní.
– dá sa použiť aj proti krádeži, vlámaniu,
– detektor pohybu, nočný režim,
– vynikajúca aj na zachytenie zážitkov na cestách autom,
– jednoduchá montáž, kompaktná.

Odporúčam ju každému šoférovi, ak sa nemýlim, teraz je dostať aj v akcii. Ja som si ju kúpil už dávno, za plnú cenu, ale aj tak bohate stála za to:
http://car-cam-sk.com/
(Pozor, neodporúčame ani návštevu a v žiadnom prípade objednávku. Pre absenciu povinných náležitostí sú dôvody na obavu, či vôbec fingovaný obchod aj daný predmet zasiela. Praktiky a jednanie začínajúce samotným neodhlásiteľným spamom je prvým varovaním a výstrahou.)

Kde je problém?

  • spam posiela nevyžiadane
  • spam sa nedá odhlásiť, ste v spamliste do zrušenia emailovej schránky naveky
  • na email nikto nereaguje, preto to už ani neskúšame, nemá to cenu
  • predajné stránky neobsahujú povinné náležitosti dané zákonom (podmienky, stanovy, kontakt, prevádzkovateľ)
  • stránky neobsahujú obchodné podmienky a reklamačný poriadok
  • údajné referencie na webe sú hnusný výmysel. Červená na semafóre a pokuta 1000 EUR je brutálny výmysel. Pravdou je, že farba na semafore sa pomocou kamery dokázať nedá. Záznam je ľahko upraviteľný v editoroch. Polícia v žiadnej krajine neprijme kamerový záznam a už vôbec nie na ponúkanom druhu kamery, ako dôkazný materiál. Nespoliehajte sa na to. Kamera osobná v osobnom vozidle nie je braná ako dôkaz, pokiaľ nejde priamo o dokázanie priebehu nehody, poškodenia a identifikáciu páchateľa trestnej činnosti. Farby na semafore patria medzi fakty, ktoré polícia vôbec nemusí prijať. Sami vieme na zázname upraviť polohu a farbu svietiaceho kruhu aj v pohybe.
  • kamera je predražená, ide o lacný čínsky výrobok
  • slovenčina na stránke je šialená
  • očitý svedok je nazvaný očným svedkom. Možno ak pri operácií oka nejaký kontrolór, či dobre prebieha a aj to je poriadna blbosť.

Ako sa brániť?
Filtrujte. Obchodná inšpekcia je zúfalá, Rada pre reklamu si tiež zrejme viac neporadí. Páchateľ je neznámy. Využíva maskovanie a posielanie emailu z neexistujúcich serverov, či fingovaných serverov. Mená odosielateľov sú vymyslené.

Pripravil bývalý, stále aktívny redaktor Permon (článok vychádza na základe 4 prijatých emailov s popisovaným spamom)

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené