Pochybné praktikySpam

Pozor na spamovaciu falošnú zoznamku a s SMS na 6678

Pozor na spamovaciu falošnú zoznamku a s SMS na 6678
2.86 (57.14%) 7 hlas[ov]

Dorazil vám email, ktorý má byť z nejakej neznámej zoznamky a píše, že stretnutie, či viac informácií získaťe po zaslaní SMS v tvare TAP Sara na číslo 6678, prípadne akejkoľvek inej SMS na toto číslo? Dajte si pozor. Táto správa neprichádza preto, že by ste boli členom nejakej zoznamky. Neprichádza ani nijako cielene, že by naozaj existoval nejaký systém, ktorý by naozaj poslal informáciu o vašej polohe a mieste bydliska tejto neznámej žene. Vo svojej správe totiž píše, že je neďaleko vás a chce zažiť sex, je bez manžela a hľadá si vyplnenie programu. Pokiaľ email narazí na jednoduchého človeka, ktorý zatúži po sexuálnom stretnutí, môže byť sklamaný. Email totiž nie je nijako cielený na žiadnu polohu a ani na ľudí, ktorí by naozaj boli súčasťou nejakej zoznamky. Email neodkazuje na žiadny web. Je to čistý a jednoduchý spam, ktorý je odosielaný priamo so všetkým, čo potrebuje. Obsahuje číslo a tvar SMS, ktorá aspoň čestne priznáva, koľko bude stáť jedna SMS.

Podvodná zoznamka cez SPAM a SMS

inzercia:

Kde je problém?
Problém je v tom, že táto správa vám formou emailu neprichádza na základe žiadneho členstva, prichádza hromadne ako spam tisícom až desaťtisícom ľudí. Nejde o žiaden systém a ani skutočnú zoznamku. Tá žena si vás nevyhľadala, pretože tá žena je ako fotografia stiahnutá z internetu. S tou ženou sa nikdy nikde nestretnete. Všetky tieto falošné spamy sú odosielané v presne rovnakej podobe.

Zásadný problém je aj v tom, že spam prichádza na adresy, kam by nemal. Napríklad tento spam dorazil Viktorovi do schránky, kam nazrie aj jeho manželka, pretože schránku používajú občas aj obaja. Po prečítaní tohto emailu mal čo vysvetľovať. Email totiž vyzeral naozaj, ako keby bol súčasťou nejakej zoznamky, kde musí byť Viktor členom, musel zadať polohu a mesto. Jeho manželka mu pre tento debilný email momentálne nedôveruje už viac ako mesiac. Požiadal nás o pomoc a my mu vyhovieme. Potvrdzujeme totiž aj iné nálezy, ku ktorým sme sa sami hľadaním dopracovali. Pozrite sa ako zarážajúco vyzerá niekoľko takýchto emailov za sebou, pritom adresované sú absolútne odlišným ľuďom. Ani jeden nebýva v tom istom meste a predsa dostanú ten istý „dríst“, že sa pani nachádza v blízkosti vás. Problémom teda je, že správa má jediný tvar, rozposielaná je ako hromadný spam a zavádza – klame v obsahu a využíva cudziu identitu na vyvolanie záujmu.

UPOZORNENIE:
Žiaľ niektoré vysvetlenia musíme podať zámerne veľmi jednoducho, keďže i tak sme z poškodenia dobrého mena a poškodzovania firiem obvinení nakoniec my. Tento článok nerieši číslo a poskytovateľa služby SMS spoplatnenia, ale rieši konkrétny typ spamu. Proti tomuto spamu sa dá bojovať jednoducho – kliknite na UNSUBSCRIBE a dúfajte, že odosielateľ znova nenačíta pôvodnú databázu, v ktorej vás kúpil, či našiel. Vyžiadali sme si a pozbierali sme spolu už 14 spamov s rovnakým znením od rôznych ľudí z rôznych miest, aby sme mali v rukách jasný dôkaz o tom, že je odosielaný spam strieľaný naslepo a je z neho evidentné, že táto neexistuje, len neznámy autor správy, ktorý cieli email hromadne za účelom zaujať a oklamať človeka, že ide o priamu správu pre neho. Nejde o takýto typ správy. Nejde o vôbec osobnú správu a nezakladá sa na pravde ani riešenie miesta. V texte totiž ani nemenuje polohu – konkrétne mesto a vie prečo. Dnes sa pokúsime zaslať na stránky na Facebooku o podvodníkoch a klamstvách na internete zaujímavú fotografiu zloženú z niekoľkých správ naraz, pre prípad, že by niekto pochyboval o tom, či táto správa naozaj nebola poslaná len jedinému adresátovi na základe skutočného členstva, či záujmu.

Ako vyzerá tento falošný zoznamka-spam?

Ahoj ,
Kedy si voľný?
Ahoj , volám sa Sara a žijem v zahraničí, no momentálne som tu na dovolenke a podľa tejto stránky bývame od seba neďaleko. Môj manžel sem so mnou neprišiel, a preto by som rada túto príležitosť využila a zabavila sa tým, že si zajazdím na poriadnom vtákovi. Ak máš rád veľké kozy a análny sex, kontaktuj ma čo najskôr. Som tu do konca mesiaca a potom zruším tento profil a tiež toto telefónne číslo.

Napíš mi a môžeme sa stretnúť
TAP Sara na číslo 6678

  • Neodporúčame zasielať žiadne SMS na čísla v správach, ktoré vám prídu bez toho, aby ste sa žiadali o akýkoľvek druh správ.
  • Email obsahuje aj informáciu, že viac podrobností a podmienkach nájdete na akýchsi stránkach. Namiesto domény globalmembersupport.com/mail/… sa však veľmi rýchlo dostanete na pochybné stránky s nahými staršími ženami na adrese fastfuk.net/e7s/cl8/… s komplikovanou adresou, ktorá má v titulke „lákavé“ heslo v tvare SMS dobrodružstvo.
  • Email prichádza aj ženám
  • Email prichádza rôznym ľuďom aj firmám bez rozdielu.
  • Manželky nemajú mať prečo obavy z nevery, či záujmu manžela o neveru.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené