Internetové podvodyPochybné praktiky

Podvodná reklama na online sledovanie filmu Interview

Ohodnoťte článok

interview banner

inzercia:
Špekulanti znova objavili spôsob, ako krásne ľudí oklamať a nalákať. Očakávaný film Interview, ktorý bol medializovaný najmä vďaka hackovaniu a medzinárodnej hádke medzi USA a KĽDR, je nepochybne teraz veľkým lákadlom. Mnohí si ho chcú pozrieť už len zo zvedavosti. Ide dokonca o jedne z najlákavejších filmov. Tvrdilo sa, že distribuovaný bude online, keďže kiná ho odvysielať nemohli.

Samozrejme, dalo sa očakávať, že sa nájde podvodník, ktorý bude na internete tvoriť veľkú kampaň slúžiacu na podporu online sledovania filmu Interview. Bannery sa zobrazujú napríklad na stránkach, kde sa dá pomerne často naraziť na podvodné bannery k filmu Interview. Banner má tlačidlo play z Youtube a odkazuje na stránky, ktoré ponúkajú na stiahnutie celkom iný software. Neznámy a nepodpísaný software, ktorý nemá nič spoločné s týmto filmom. Preto pozor na všetky podobné bannery. Film nakoniec premietaný je, vyhli sa mu len niektoré veľké siete kín. Neklikajte preto ani na nič podobné.

Podvod a klamstvo
Banner hlási “WATCH NOW” no v skutočnosti si nič nepozriete. Musíte si stiahnuť aplikáciu, ktorú z bezpečnostných dôvodov nebudeme inštalovať. O podvod ide najmä preto, že stránky konajú protizákone – vytvárajú nebezpečenstvo zámeny, pretože cieľový web sa veľmi podobá na aplikáciu od spoločnosti Adobe známu ako Adobe Flash Player. V žiadnom prípade si však nestiahnete nič od Adobe, len sa to tak snaží vyzerať.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené