Pochybné praktikySpam

Pozor na zoznamku CAZAVO, k ničomu sa nedopracujete

Pozor na zoznamku CAZAVO, k ničomu sa nedopracujete
4.17 (83.33%) 6 hlas[ov]

cazavo

inzercia:
Už sme upozornili na podivnú zoznamku Cazavo, ktorá sama seba propaguje formou spamu, ba čo viac, láka na zoznámenia a chatovanie s opačným pohlavím, lenže niečo tu zásadne nehrá. Už vy sami, naši čitatelia nás upozorňujete na nechutné a až podvodné praktiky tejto zoznamky, ktoré fingujú všetko, čomu mohlo napovedať už samotné spamovanie na začiatku. Žiaľ dizajn a imidž zoznamky na prvý pohľad nemôže prezradiť, čo je v skutočnosti zač.

Chcete komunikovať s opačným pohlavím? Zaplaťte…
Ak chcete spustiť komunikáciu a posielanie správ opačnému pohlaviu, musíte si zaplatiť prístup. Zaplatiť musíte aj vtedy, ak si chcete prečítať správy, ktoré vám niekto poslal. Ak si vytvoríte konto, veľmi skoro vám tam niekto pošle správu a vy si ju nedokážete bez platby prečítať. Človek, ktorý má záujem sa zoznámiť je však bezradný. Pozvanie na rande, záujem druhého pohlavia o jeho osobu, a nie je možné si tento záujem prečítať – to vie nahnevať a jediným riešením je zaplatiť. Avšak po uhradení poplatku a očakávaní, že sa dočkáte prečítania skutočných správ skutočných ľudí prichádza zásadné sklamanie v podobe nechutného podvodu na ľudí.

Platbou aktivujete nafingované správy, nie skutočné
Ak už si ho zaplatíte, očakávate sprístupnenie tejto funkcie. Odrazu vám začnú chodiť emaily ešte viac, ale niečo tu nehrá. Emaily sa opakujú, rôzne sú len odosielateľky. Emaily majú podivný tvar, v ktorom je aj mužský aj ženský rod. Neustále sú o tom istom, nedávajú logiku. Hlavne sú však automaticky generované počítačom, alebo skôr systémom samotnej zoznamky, ktorá takto u menej uvažujúceho užívateľa môže naozaj vyvolať dojem, že funguje a píšu naozajstní existujúci ľudia. V takomto prípade ide často o model služby, ktorá kopíruje fotografie a vytvára umelé identity vo svojom systéme. Zdroje fotografií sú sociálne siete, iné zoznamky a rôzne médiá. Fotografie ľudí je možné vyhľadať cez spätné hľadanie obrázkov na internete v zahraničných službách a na rôznych iných portáloch. Fotografie ľudí sú predmetom obchodovania podobných služieb. Nejde o skutočných ľudí.

Upozorňujeme, že táto internetová zoznamka užívateľa vydiera spôsobom, kedy prečítanie správy podmieňuje platbou. Treba však upozorniť, že ide o prečítanie nie skutočnej, ale fingovanej správy, ktorá pôsobí psychologicky na človeka s následnou aktiváciou. Najmä ak sú nafingované účty žien lákavé, a miera ich správ, či fotografie pripravené zámerne tak, aby zaútočili na záujem nového člena.
Cieľom tejto služby môže byť časom skutočné vytvorenie skutočnej zoznamky, no zatiaľ to tak nevyzerá. Spolieha sa na umelé prinútenie k platbe a členstvu. Odmietame podobné praktiky a nepovažujeme ich ani za čestné a ani za legálne. Ide o klamanie zákazníka. Správy, ktoré sú členovi posielané nemajú logiku, opakujú sa, nemajú žiadnu hodnotu, nikto z týchto účtov neodpisuje k veci a množstvo textu je kontextovým mixom.

Všetky fotografie si dovoľujeme zavesiť na partnerské Facebook stránky zamerané na rôzne podvody a falošné hrozby na internete.
Všimnite si pozorne, čo všetko táto zoznamka zobrazí po uhradení platby. Je to na smiech a zároveň vás to urazí, tak ako našich čitateľov opakovane, ktorí sa obracajú na nás so svojimi názormi. Uráža ich to preto, lebo táto služba ich pokladá za dostatočne sprostých, aby uverili falošným správam od falošných žien na falošnej zoznamke.

Náš čitateľ Július zvažuje trestné oznámenie za zavádzanie a touto cestou hľadá ďalších poškodených touto službou pre podanie hromadného trestného oznámenia. V prípade záujmu o pridanie sa je možné nás kontaktovať a vašu požiadavku mu prepošleme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené