Internetové podvody

Pozor na podvodný eshop, na hugobossslovakia.sk nič neobjednávajte

Pozor na podvodný eshop, na hugobossslovakia.sk nič neobjednávajte
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Hugo Boss je známa značka. Ako známa značka bude mať dôveru predajné miesto, ktoré vystupuje pod touto značkou a ak ponúkne značkový sortiment stále pod uvedenou značkou, môže vyvolať pocit, že nakupujete značkový tovar. Na doméne hugobossslovakia.sk vás môže zaujať krásne široká ponuka odevov, ale aj domáceho textilu. Stránky majú naozaj rozsiahlu ponuku, dokonca na SK doméne, takže budete mať najskôr pocit, že je tu stránka v slovenčine so slovenským poštovným a že môžete obchodu dôverovať. Áno, na jednej strane existuje pocit, že značka by nedovolila, aby ju niekto zneužíval. Na strane druhej – áno,  presne toto je krásny príklad podvodného eshopu, voči ktorému zatiaľ nikto nezakročil. Dovoľte preto nám.

inzercia:

Varovanie pred podvodníkom falošný Hugo Boss – hugobossslovakia.sk

 • Stránky sú úplná technická kópia stránok, pred ktorými sme nedávno upozorňovali v súvislosti so značkou Dr. Martens a tiež značkou Puma, či Columbia.
 • Stránky nemajú reálny kontakt
 • Platobná brána si žiada údaje priamo u seba, nejde o žiadnu autoritu, technológiu bežnej klasickej platobnej brány, ale okienka priamo u nich. Môže tak ľahko dôjsť k zneužitiu údajov, keďže ako je evidentné, stránky nemajú jasného prevádzkovateľa, pozadie, sídlo, kontakty, ani riadne obchodné podmienky.
 • Ide o zneužitie loga Hugo Boss, obchodného názvu Hugo Boss, značky, fotografií produktov.
 • Je vysoko nepravdepodobné, že by vám akýkoľvek tovar naozaj eshop poslal, keďže ide o klon iných podvodných, kde je mnoho obetí bez akéhokoľvek odškodnenia, komunikácie, či vrátenia zaplatenej sumy.

Odporúčanie

Odporúčame, nenechajte sa zlákať nikdy obchodom, ktorý

 1. Nemá žiadnu históriu v rámci Googlu
 2. Nemá skutočné hodnotenia od skutočných ľudí mimo túto doménu
 3. Nemá kontakt a dohľadateľné sídlo, prevádzkovateľa a možnosť spojenia viac ako len cez formulár
 4. Má príliš lacný značkový tovar, až je to nápadné
 5. Kde v pekle sú všeobecné obchodné podmienky, kde má byť v zmysle obchodného zákona uvedená aj identifikácia predajcu?
 6. Nemá žiadne ďalšie kanály, sociálne siete, vlastné reklamy, niečo autentické a vyslovene jedinečné, hoci len zmienku na Heureke pod presným znením domény, ak už nič iné.
 7. Ruky preč od obchodov, ktoré mixujú angličtinu, češtinu a polštinu. Obchod, ktorý nie je schopný ustriehnuť si neporiadok v textovej komunikácií, nemá záujem o mnoho iného vo fungovaní eshopu, neraz v jeho férovosti

Pozrite si túto knihu, v ktorej je niekoľko návodov, ako rozlišovať podvodné eshopy. Zopár odporúčaní, ako sa zachovať a prá príbehov k rôznym pochybným predajcom.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Zanechajte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *