HOAX

Odporúčaná literatúra: Ako prišla k moci nacistická NSDAP?

Odporúčaná literatúra: Ako prišla k moci nacistická NSDAP?
5 (100%) 1 hlas[ov]

Vytváranie HOAXov, ktoré nemožno potvrdiť ale ani vyvrátiť, zhromažďovanie ľudí v uniformách, hoci nejde o armádu, názory proti ľuďom konkrétnej rasy, či vierovyznania, povzbudzovanie k nenávisti, získavanie postupných sympatií ľudí, postupných volebných hlasov a postupné získanie moci vo vláde. Je zvláštne, že z pohľadu súčasnosti sa tento popis hodí na dianie okolo slovenskej politickej strany inklinujúcej práve k obdobiu rozkvetu nacistického Nemecka, ktorá čoraz viac naberá na sile. Z pohľadu histórie, kulturológie a vôbec Európskych dejín ako takých, je to však popis toho, ako sa dostalo k moci NSDAP – strana, ktorá si prešla všetkými štádiami.

ilustračná foto NSDAP

inzercia:

Ilustračná foto o NSDAP, zdroj: https://museenkoeln.de

Najskôr strana nespokojných ľudí, ktorá pomocou propagandy zaujala ľudí nespokojných s jednak s porážkou v I. svetovej vojne, nespokojných zo situácie v Nemecku, aj nespokojných pre Židov v krajine. Práve podobný jav je aj u nás. Veľmi múdro a trefne slovenská politická strana využíva to, čo sa s úspechom podarilo v Nemecku. V súvislosti s presným popisom dejín a nástupu nacistov k moci v Nemecku pred II. svetovou vojnou odporúčame túto knihu, ktorá vznikla až teraz. Len nedávno sa konečne podarilo dostať k dôležitým dokumentom, vďaka ktorým vznikol aj ucelený pohľad na priebeh vzniku a podiel Alfreda Rosenberga, hlavného ideológa nacistického Nemecka. Po jej prečítaní vám bude mnohé jasné.

  • Kniha: DIABLOV DENNÍK (autorská dvojica Robert Wittman a David Kinney), 512 strán, ktoré stoja za prečítanie (bux.sk, martinus)

Veríme tiež, že takýto materiál, akým kniha je, zanikne niekoľko hoaxov a mylných tvrdení, ktoré sa objavujú na internete. Kniha totiž vychádza zo spisov a dôležitého denníka, ktoré pôvodne pochádzali z archívov norimbergských procesov, kde odsúdili najvyšších nacistov. Práve tu sa podarilo židovskému právnikovi Kempnerovi (neuvádza sa to pravým slovom „odcudziť“) požičať viacero dokumentov, ktoré sa vďaka dohodám s dedičmi podarilo získať až pred pár rokmi. V tejto knihe je tak jasnejšie mnohé z II. svetovej vojny, jej vzniku a aj priebehu. Odporúčame knihu, keďže okolo II. svetovej vojny existuje mnoho klamov, fám, legiend a tiež hoaxov, ktorým sme sa zámerne nevenovali.

Možno je to len perfektná náhoda

Či je to náhoda, alebo má niekto naozaj naštudované, ako sa v histórií dá prevziať kontrola nad štátom, je pomerne jedno. Opakovane ste nás oslovili, aby sme sa venovali hoaxom spojeným s údajným prípadom znásilnenia, či násilia vo vlakoch. K týmto udalostiam nemáme informácie a ani podklady, preto sa nimi nemôžeme zaoberať a zároveň priniesť jasný verdikt, či ide o pravdu, alebo nie. V tejto súvislosti len odporúčame zaujímavý knižný materiál. nechceme sa viac zaoberať hoaxom a fámami, ktoré sa týkajú II. svetovej vojny a veríme, že nás zastúpi kniha.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené