Podvodný email od Apple s predmetom “your account has been locked”

Podvodný email od Apple s predmetom “your account has been locked”
5 (100%) 2 hlas[ov]

Každý email, ktorý prichádza od spoločnosť Apple s textom “for security reason your account is temporarily locked”, alebo len “your account has been locked” je podozrivý. Apple totiž nezablokuje len tak vaše konto, ak nič nerobíte, čím by ste si to zaslúžili. Z ničoho nič máte zablokované konto? Ak ste majiteľom iPhone, možno si poviete, že sa vás to dotýka a tak na to kliknete. Avšak stránky, ktoré sa po kliknutí na tlačidlo otvoria, nie sú v žiadnom prípade Apple.com a ani nič podobné, čo by s Apple.com spolupracovalo.

Apple fake konto

Cieľové stránky odchytávajú heslá

V prípade, ktorý je na obrázku, ľudí presmeruje na podvodné stránky skryté na adrese “http://oringstore.co.uk/SEO/js/securit-info/4a05f3e32ed2589”. Varovný prst je potrebné zdvihnúť aj pri hlásení o nezabezpečenej stránke. žiada od vás heslo, no sama nemá žiaden SSL certifikát. Používa všetky ochranné prvky spoločnosti Apple, čím vytvára nebezpečenstvo zámeny. Je to však len SCAM, ktorý od vás chce heslo a následne vás zneužiť.

Apple fake konto

VAROVANIE: neodporúčame klikať a stránky otvárať. Ide o odchytávanie prihlasovacieho mena a hesla, čím sa útočníci hravo dostanú k reálnemu prihláseniu, prípadne k citlivým údajom. úložiskám, osobným dátam, bankovým údajom a podobne. Aj takto veľmi rýchlo a hravo sa dá prísť o veľa, minimálne o súkromie.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.