Internetové podvody

Marek z Belej nad Cirochou je príkladom toho, ako „zarábať“ peniaze cez Bazoš

Marek z Belej nad Cirochou je príkladom toho, ako „zarábať“ peniaze cez Bazoš
5 (100%) 1 hlas[ov]

Online zárobky je možné vytvárať akokoľvek. Ak však hovoríme o „zárobku“ v úvodzovkách, je azda každému jasné, že ide o pochybný zárobok. Mladík z Belej nad Cirochou, a takých je istotne veľa, však stavil na neschopnosť slovenských orgánov čokoľvek riešiť pri škode 20 EUR.  Neschopnosť, nezáujem a nechuť sa zaoberať škodami vo výške 20 EUR a nulový postih pre takto drobný priestupok vytvorili príležitosť pre mladíka, ktorý sa pustil do veľkého biznisu. Napriek tomu, že je na neho podaných mnoho trestných oznámení a vybabral s mnohými dôverčivými ľuďmi, ktorí majú svoje problémy, len im ďalší pridal absurdnou suverénnou technikou, pokračuje ďalej. Je pre nás absolútne nepochopiteľné, že vôbec vystupuje, kontaktuje svoje obete, láka od nich peniaze za niečo, čo nakoniec ani nedodá a netreba mu ani veľa.

Vlastne ti nič nehrozí, absolútne nič.

Jeho technika je podobná, ako pri mnohých iných páchateľoch. Vyžiada si platbu vopred, ale tovar nepošle. Má na to techniku, kedy požiada aspoň polovicu, aby mal „istotu“. Množstvo sklamaných ľudí sa pustilo do obrany rôznymi spôsobmi. Kým niektorí uvádzajú jeho telefónne čísla medzi nebezpečné a rizikové na stránkach s uvedenými číslami, inde sa snažia upozorniť verejnosť pred jeho konaním a zbierať ostatných do hromadného trestného oznámenia. Tento príklad by sme radi uviedli ako ukážku:

 • Ako naozaj dokáže dnes fungovať internetový podvod, ktorý dokáže zo 100 obetí vylákať aj sumu vyššiu než 2000 EUR.
 • Ako je možné zarábať, pohnevať si voči sebe množstvo ľudí a beztrestne sa pohybovať v online priestore aj naďalej.
 • Ako ľahko je možné získať peniaze a zneužiť veľký nástroj, ktorý má slúžiť poctivému predaju (bazos.sk)
 • Ako bezočivo a drzo vôbec môže fungovať človek, ktorý nemá ani poňatia nič o skutočnom živote tam vonku.
 • Ako skvelo sú nastavené zákony, ak po jednom či dvoch priestupkoch ide stále len o „priestupok“, ktorý nie je dôvodom, aby sa s niečím takým prestalo.

Upozornenie:

Radi by sme upozornili a varovali, že tento článok neuvádza žiadne osobné údaje, na ktoré sa napriek slabej znalosti práva, páchateľ tejto činnosti rád odvoláva. Radi by sme upozornili, že tento článok vychádza z reálnych skúseností reálnych ľudí, overiteľných cez rozličné identifikačné prvky. Cez skúsenosti uvádzané v niekoľkých zdrojoch, ktorými podkladáme zmienku o takomto prípade tu. Vyjadrovanie, vulgarizmy, neznalosť zákonov a vyhrážanie zo strany páchateľa sú rovnako nepochopiteľné, ako fakt, že vôbec pokračuje v tom čo robí.

Zdroje, na ktorých je postavený tento článok o neuveriteľnom prípade:

Naše odporúčanie:

Naše dlhodobé odporúčanie je nakupovať u overených predajcov, nakupovať cez osobný odber, prípadne pomocou ďalších možností overenia pravosti a férovosti predajcu. Sami sme v minulosti zažili rôzne pokusy, úspešné aj neúspešné, rôznych podvodníkov, špekulantov, výmyselníkov, aj ľudí, ktorí sa nebáli vystupovať s kožou na verejnosti. Je pre nás nepochopiteľné, že pri všetkom zlu a problémoch sa nájde niečo také, ako mladík z východu.

Povedzme si úprimne. Je možné vymyslieť takýto príbeh? Ako sa hovorí, tie najzvláštnejšie píše život. Aký ale život asi žije samotný páchateľ, pokiaľ cíti potrebu pohnevať si proti sebe toľko ľudí a najmä riskovať niekoho z nich návštevu v Belej nad Cirochou? Ktokoľvek, normálne uvažujúci chorý poctivec, by sa mohol báť otvoriť niekomu za dverami. Nevynára sa aj vám takáto otázka v mysli? Žiaden strach z konfrontácie, alebo zo smoly, že natrafí na nevhodného človeka odhodlaného nenechať tento prípad tak, ako je už na Slovensku bežne zvykom?

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené