Internetové podvodySpam

Pozor: Adam Bříza a jeho údajný byt v Barcelone na adambriza.cz je klamstvo

Pozor: Adam Bříza a jeho údajný byt v Barcelone na adambriza.cz je klamstvo
1 (20%) 1 hlas[ov]

Do emailových schránok nám už druhý krát zavítal spam od človeka údajne menom Adam Bříza, ktorý vám v pošte najskôr napíše nejaké to milé oslovenie a potom vybalí, čo chce. Chce vám ponúknuť peniaze, veľa peňazí, pretože pozná výborný systém, ako na to. Ľudí láka na to, že si zarobil na konkrétnom systéme na vlastný apartmán v Barcelone (ako dokážeme, ide o medzinárodný podvod). Práve na túto skutočnosť upozorňuje v nevyžiadanej pošte, ktorú posiela na emailové adresy posťahované z rôznych miest, kde dokonca môžete napísať, že chcete len niečo v inzeráte predať a neprajete si spam a just, spam vám dorazí.

Spam z adresy brizaa.spain@yahoo.com  vyzerá takto:

Ahoj,
předně bych vám rád popřál do nového roku řadu nejen osobních, ale i finančních úspěchů. 
Třeba takových finančních úspěchů, jako jsem dosáhl při obchodování na burze já, a o kterých jsem napsal článek na svém blogu, díky čemuž jsem se stal, i při své práci učitele, která mě neuživila, finančně nezávislým.
Budu rád, pokud ti moje tipy pomůžou a třeba napíšeš o svém úspěchu i do komentářů. 
Hodně úspěchů přeje Adam

Snaží sa vás presvedčiť o jedinečnosti jeho systému
Pán Bříza vás bude presviedčať svojim blogom, dokonca pripojí aj komentáre, ktoré si v češtine aj slovenčine sám napísal, pretože sú písané rovnakým vzdelaným aj pravopisným štýlom a naivitou. To najviac zarážajúce však je, ako sa nám podarilo zistiť, že žiaden pán bývalý učiteľ Adam Bříza neexistuje a všetko na jeho stránkach je klamstvo. Jediné, čo je pravda je fakt, že naozaj podporuje určitý systém zárobkov, no ten cez affiliate systém prinesie skôr zisk jemu, ako vám. Jeho stránky obsahujú obrovské množstvo klamstiev a nepravdivých informácií. V skutočnosti tak môže ísť o človeka, ktorý nikdy neprekročil hranice a jediný príjem môže byť čisto z tohto podvodu.

Nuž a prečo podvodník?
Na jeho stránkach uvádza súhlasné komentáre k svojmu vlastnému textu až príliš okato. Stránky prezentujú výhradne jediný systém a neuvádza nič konkrétne. O údajnom učiteľovi Adamovi Břízovi nenájdete nikde nič. Fotografie, ktoré sú údajne z jeho nového bytu a jeho fotografia so psom sú podvrh. Nenašli sme žiadnu indíciu, ktorá by dokazovala pravdu v obsahu stránok. Pozrite sa sami. Stránky, ktoré sú v tejto chvíli dostupné na doméne www.adambriza.cz sú v jednej zo záloh na tomto odkaze.

Adam Bříza a podvodné stránky

inzercia:

Pôvod fotografií:
Je možné si všimnúť niekoľko fotografií. Prekvapujúce, a možno ani nie, bude pre vás nasledovné zistenie. Muž so psom na pláži je v skutočnosti fotografia z fotobanky iStockPhoto.com a k dispozícií je napríklad na tomto odkaze.
Fotografie bytu na obrázku sú skopírované z rôznych realitných stránok. Byt sa naozaj nachádza v Barcelone v časti Badalona, avšak podľa viacerých vyhľadávačov stále nemá majiteľa, stáleho majiteľa a tak údajná kúpa apartmánu je sprostosť. Kontaktovali sme realitnú kanceláriu s prosbou o informáciu o možnom zneužití fotografií, prípadne či je majiteľom občan Českej republiky. Fotografie môžete nájsť napríklad na stránke idealista.com, alebo tu.

Pozor: Pokiaľ vám to stále nestačí, pokojne navštívte fínske stránky pána Matiasa Noronena, ktorý vám rozpovie svoj príbeh krásneho zárobku a kúpy bytu v Barcelone. Zhoda fotografií, systému, fráz a niektorých skutočností prerobených na fínske potreby, sú len náhodné. Alebo nie? Veď pozrite na:  http://playb.info/5markka

Fínsky podvodník ako Adam Bříza

Nezabúdame však ani na fakt, že údajný Adam Bříza spamuje. Zneužíva emailové adresy neautorizovane, rozposiela poštu hromadne na ilegálne získané adresy bez možnosti, že adresa bola v nejakej databáze klientov, pretože bola použitá jediný raz, takže vieme, kde je zverejnená. Email neobsahuje údaj o dôvodoch prijatia spamu, neobsahuje možnosť odhlásenia a ani dôvod získania spamu. Vo veci preto budeme konať.

Odporúčanie: Odporúčame pri získaní tohto spamu obrátiť sa na UOOU. Český alebo slovenský úrad pre ochranu osobných údajov kontaktujte vo veci zneužitia osobného údaju a poskytnite mu taktiež obsah stránok s tým, že odosielateľ spamu z adresy zavádza nepravdivými informáciami a používa fotografie z internetu na vyvolanie domnienky. V tomto prípade vás totiž navádza na zapojenie sa do systému, do ktorého musíte vložiť nie malé peniaze. Z tohto dôvodu považujeme za správne upozorniť na fakt, že človek, ktorý vás navádza na zapojenie doň v skutočnosti žiaden byt v Barcelone nemá a stránky obsahujú klamlivé údaje a vymyslenú identitu. 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené