Ďalší vírusovo šíriaci podvod na Facebooku: tentoraz obrí had z Brazílie

Ohodnoťte článok

Radi by sme vás dnes upozornili pred podvodom, ktorý sa napriek opakovaným upozorneniam stále šíri len vďaka nepozornosti ľudí na Facebooku. Tentoraz ide o príspevok, ktorý s amatérsky retušovaným obrázkom obrovského hada pod skalou upozorňuje na neuveriteľnú skutočnosť a vetu, ktorá skrátka musí byť výzvou pre ľudí na verejnosti. Príspevok obsahuje tento text:

(ŠOKUJÍCÍ VIDEO) největší had na světě byl nalezev v Brazílii!
91% lidí se nevydrží na video dívat déle jak 9 vteřin!

Podvod had z Brazílie

Celý príspevok smeruje na stránku Grizly.eu, ktorá sa ďalej presmeruje na stránku app.ezzy.eu/anakonda/, kde už na vás čaká ten istý podvod. Skopírovaný facebook a mechanizmus, ktorý po kliknutí na falošný facebook vyvolá reakciu v pozadí. Praktika podobná na fungovanie vírusu potom vo vašom mene pridá príspevok na nástenku, čím môžete nakaziť všetkých priateľov a vy sami príspevok, ktorý ste si na nástenku pridali, neuvidíte. Upozorňujeme, aby ste neklikali na tento prípad. Ide o ten samý podvod ako pri týchto prípadoch:

Rytmus havaroval a zomrel, prípadne Vin Diesel spáchal samovraždu, alebo Obrovský žralok na Haiti, a množstvo podobných.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.