Pochybné praktikySociálne siete

Ďalší vírusovo šíriaci podvod na Facebooku: tentoraz obrí had z Brazílie

Ohodnoťte článok

Radi by sme vás dnes upozornili pred podvodom, ktorý sa napriek opakovaným upozorneniam stále šíri len vďaka nepozornosti ľudí na Facebooku. Tentoraz ide o príspevok, ktorý s amatérsky retušovaným obrázkom obrovského hada pod skalou upozorňuje na neuveriteľnú skutočnosť a vetu, ktorá skrátka musí byť výzvou pre ľudí na verejnosti. Príspevok obsahuje tento text:

(ŠOKUJÍCÍ VIDEO) největší had na světě byl nalezev v Brazílii!
91% lidí se nevydrží na video dívat déle jak 9 vteřin!

Podvod had z Brazílie

inzercia:

Celý príspevok smeruje na stránku Grizly.eu, ktorá sa ďalej presmeruje na stránku app.ezzy.eu/anakonda/, kde už na vás čaká ten istý podvod. Skopírovaný facebook a mechanizmus, ktorý po kliknutí na falošný facebook vyvolá reakciu v pozadí. Praktika podobná na fungovanie vírusu potom vo vašom mene pridá príspevok na nástenku, čím môžete nakaziť všetkých priateľov a vy sami príspevok, ktorý ste si na nástenku pridali, neuvidíte. Upozorňujeme, aby ste neklikali na tento prípad. Ide o ten samý podvod ako pri týchto prípadoch:

Rytmus havaroval a zomrel, prípadne Vin Diesel spáchal samovraždu, alebo Obrovský žralok na Haiti, a množstvo podobných.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené