Internetové podvodySpam

Pozor na pokutu 20 EUR od Microsoft od údajnej Business Software Group, s.r.o.

Ohodnoťte článok

Vážení čitatelia, radi by sme vás upozornili na nový internetový podvod, na ktorý nás upozornil náš čitateľ Skane. Existuje predpoklad, že takýto email dorazil do schránok väčšieho počtu ľudí, ktorí môžu byť uvedení do omylu najmä vďaka niekoľkým prvkom ako je názov zákona, názvy spoločnosti, niekoľko výrazov napísaných odborne a uvedením zdanlivo jasných krokov, ako vec napraviť. Email vás oslovuje v rámci údajného zistenia, že používate nelegálny software. Neupresňuje zámerne o aký druh a verziu ide, len jeho výrobcu, ktorým je Microsoft s.r.o. Názov spoločnosti, ktorá vyvíja napríklad operačný systém Windows je tu však v nepresnom tvare, zároveň má email niekoľko nedokonalostí, nepresností, pre ktoré vám odporúčame zvýšiť opatrnosť. V žiadnom prípade neplaťte stanovenú pokutu 20 EUR z dôvodu, že takto postavená a definovaná pokuta nie je po právnej stránke platná, pokutujúca spoločnosť neexistuje a celkovo má email viacero nezrovnalostí. Spoločnosť, ktorá email odosiela, nie je dohľadateľná v žiadnom registry, sama sa uvádza v niekoľkých podobách a sama nemá jasno v tom ako sa volá spoločnosť Microsoft, alebo ona sama. Zároveň sa snaží priviesť prijímateľa emailu do omylu tým, že v správe ponúka niekoľko záchytných bodov a kontakt na spoločnosť Microsoft, ktorú v prípade natrafenia na vystrašeného človeka, asi naozaj nikto nebude kontaktovať.

Vzhľad a obsah emailu:

Sun, 5 Jan 2014 17:20:30 +0100 – “Software Group” <[softwaregroup.s.r.o@gmail.com]

Vážený klient!
Business Software Group je organizácia na ochranu softvérových práv. Odhalili sme,
že máte nelegálny softvér od spoločnosti MICROSOFT s.r.o. Podľa súčasne platnej legislatívy Slovenskej republiky (Autorský zákon, 618/2003 Z.z., a §283 Trestného zákona) je porušovanie autorského práva považované za trestný čin s vážnymi dôsledkami – možnosť odňatia slobody do 5 rokov, vysoké pokuty alebo prepadnutie majetku. Kedže sme právnická firma ktorá zastupuje práve spoločnosť MICROSOFT s.r.o. na Slovensku žiadame Vás:

– O uhradenie pokuty sumou 20€ na nižšie uvedené bankové konto do **3. dňa od prijatia emailu.**
– O okamžité zakúpenie originál softvéru od spoločnosti Microsoft s.r.o ktorý sa dá zakúpiť v každej klasifikovanej predajni softvérov do **13. dňa od prijatia emailu.**

-poznámka:

Ak neuhradíte pokutu do daného termínu, alebo ak si nezakúpite legálny softvér začne sa súdne konanie o vyrovnaní dlhu voči spoločnosti Microsoft.
Tento kontakt slúži výhradne pre zástupcov médií a otázky týkajúce sa vzťahov s verejnosťou: [miicsk@microsoft.com]

Microsoft Slovakia .
Bankové konto: 2911588027/1100
Apollo Business Center I, blok A, 1. posch.
Prievozská 4D
821 09 Bratislava

Email zakončuje kontakt na spoločnosť. Nie však kontakt na právnickú firmu, ako sa údajná Business Software Group označuje, ale na Microsoft samotný. Medzi tým všetkým je následne skryté číslo účtu, čo vyvoláva dojem, akoby šlo o číslo účtu samotného Microsoft. Práve tam má byť spravená úhrada. Len predpokladáme, že pôjde o číslo účtu odosielateľa tohto podvodného spamu, alebo číslo bieleho koňa, ktorých máme v poslednom čase naozaj priveľa najmä vďaka ochote neznámych ľudí pomôcť iným neznámym ľuďom, čím dochádza k maskovaniu skutočných páchateľov.

Snímku prijatého emailu sme poskytli redakcii Zaujímavostí v snahe čo najviac upozorniť na túto praktiku verejnosť aj prostredníctvom ďalšieho článku. Ďakujeme v tomto prípade čitateľovi Skane za upozornenie na tento email a jeho obsah.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené