Spam

Spam zo stránok www.pujcky-uvery-dluhy.cz, klame o pôvode emailovej adresy

Ohodnoťte článok

Opäť nevyžiadaný, nechcený a drzý spam na pôžičky, o ktorý sme nemali záujem. Tentoraz zo stránok pujcky-uvery-dluhy.cz, ktoré sa aspoň neschovávajú za neodpovedajúcu firmu, ale za neznámeho prevádzkovateľa s možno nepodnikateľským pozadím. Nevedno, kto je autorom stránok, ale ide o zrejme poskytovateľa viacerých pôžičiek a teda provízneho sprostredkovateľa. Spam, ktorý informuje o možnosti požičať si peniaze, čo je oblasť, ktorú určite nebudeme využívať, v závere v miestach, kde by sa mali nachádzať dôvody získania tohto spamu, klame.
Test spamu: „Potřebujete si půjčit peníze? Hledáte odbornou pomoc při úvěru či hypotéce? My najdeme vždy řešení! www.pujcky-uvery-dluhy.cz“

Půjčky spam

inzercia:

Vraj email majú z webu Férové peníze
Email píše: „Toto jednorázové obchodní sdělení je zasláno dle registrace emailu na partnerském webu Férové peníze.“ Čo je absolútna blbosť. Emailová adresa nikdy nebola a nemohla byť zaregistrovaná v žiadnom webe s finančnou tematikou, v žiadnom takomto webe a už vôbec nie v českom webe. K webovej stránke neuvádzajú link, to pre istotu, aby ste nenašli konkrétnu stránku. A naozaj je veľmi zarážajúce, že mať databázu „z partnerského webu“ podľa tejto logiky postačí na to, aby bola plne legálna. Mimo to, veta tvrdí, že ide o jednorazové „sdělení“. Kde je záruka? Záruka slova neznámeho portálu? Alebo toho neznámeho webu Férové peníze bez odkazu, ktorý môže mať 40 partnerov a údajne tak poskytne 40 partnerom adresy?

Odporúčanie / obrana:
V tejto veci platí naše staré odporúčanie, prefiltrovať si v prípade nevyžiadanej pošty pojmy použité v doméne. V tomto prípade stačí mať vo filtroch slová „Pujcka, pujcky, penize“.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené