Pochybné praktikySpam

Hnusný spam smerovaný na pochybný zárobkový systém Simplemoneysystem.cz

Ohodnoťte článok

Hnus. Nestačí, že svoje schránky každý týždeň prečisťujeme od rôznych podvodov, ktoré sme prilákali len tým, že sme si adresy zámerne zverejnili na inzertných portáloch pri predaji kníh, áut, či hľadaní práce. Dnes sme narazili hneď na niekoľko podlých klamstiev a zavádzajúcich podvodov, no vyberáme jediný, ktorému sa budeme venovať o niečo viac.

Spam na prácu z domu cez simplemoneysystem.cz
Dorazil spam z adresy na centrum.sk smerujúci na centrum.sk. Email však mal porušené kódovanie, čo je väčšinou znak toho, že odišiel z neznámeho serveru a v cieli na centrum.sk sa kódovanie porušilo a nedalo dohromady. Niečo také sa nestane, pokiaľ email naozaj vyrazí z centrum.sk an centrum.sk. A predsa. Vnútorný kód tohto nechutného emailu:

Spam a simplesystem

Pekný deň prajem
Rozmýššlate nad zmenou zamestnania alebo si chcete dobre privyrobiť?
Teraz máte jedinečnú možžnosť zmeniť Vaššu finančnú situáciu o tom sa môžžete presvedčiť ,keď kliknete na nižšžšie uvedený link.
Tam je pre Vás pripravené video kde sa dozviete koľko budete zarábať a čo budete robiť.
Video tu: http://www.simplemoneysystem.cz/sms1/fr0GOA
Nemusíte sa obáva že to nezvládnete alebo niečo podobné.
Je to nový systém ktorý nemá obdobu v CZ a SK dostanete vššetky ifnormácie s ktorými
Vás privedieme k rýchlemu úspechu.
Stačí keď budete robiť len to čo Vám budeme radi čiže budete len po nás opakovať.
Keď niečo nepochopíte alebo chcete doplniť informácie neváhajte a kontaktujte ma.
Nič nestratíte 100% garancia.
S pozdravom
Karol -Tím
Nemáme radi SPAM preto tieto ďalšie informácie posielame len žuďom ktorý majú konkrétny záujem

Správa s i tak brutálnou slovenčinou nesie skutočného odosielateľa ukrytého až vo vnútornom kóde, ide o odosielateľa postmaster@newtechnologi.eu cez serverové označenie: by smtp.czechia.com (Postfix) with ESMTPSA id B8AA682F0F23. Email vyrazil z Českej republiky a len sa maskuje. V skutočnosti email vôbec neposlala adresa newtrend5@centrum.sk, ako sa snaží zdanie zmanipulovať. Ide tak o typický príklad ako si niekto môže robiť reklamu a myslieť si, že adresát je totálny blbec. Teda nemusela by to byť reklama, pokiaľ by to bol nejaký pokus o referenčný zisk cez spam v réžií niekoho, čo mu takýto kód prinesie osobitný zisk. Tento prípad je však správou odosielanou priamo ľuďmi z prostredia tohto systému.

Opäť podvodný spôsob ako ľudí oklamať
Neznámy systém pre zárobok, neznámy spôsob zárobku, neistý výsledok a pochybný obsah veľmi jednoduchých stránok, ktoré neuvádzajú poriadny kontakt na zodpovednú firmu, to je hádam dostatočný zhluk hesiel a spojení, ktoré by mali odradiť vôbec uvažovať nad spoluprácou s touto spoločnosťou. Vidíte heslá ako „Zmenilo mi to život“ či „Můj prioritní byznys“ alebo „Neuveriteľný príjem“ a máte chuť tomu veriť. Potom nazriete na kód stránok, ich amaterizmus, neexistujúce referencie a odrazu náhle tri referencie troch ľudí, ktorí chvália tento systém ako niečo úžasné. Získate dojem, že títo traja tomu uverili a darí sa im. Ha-Ha!

Zárobok cez internet podvod

Žiadna Aneta Sklenářová neexistuje
Aneta Sklenářová neexistuje a ak aj áno, stránky vytvárajú podvodnú fingovanú identitu údajnej referencie použitím fotografie z internetu. Pozerajte pozorne. Pani, ktorej fotografiu na stránkach nájdete, totiž existuje, ale ide o túto pani, ktorej fotografie je možné kúpiť na internete za pár šupov na 123RF.com a jej autorom je Rus Anatoly Tiplyashin. Stránky sme zálohovali a poskytli autorovi snímky.

Problém je v spame
Najväčší problém nevidíme v obsahu tejto „firmy“, pretože sme sa do spolupráce nezapojili. Pre nás v pozícií prijímateľa spamu je problémom práve spam. Email má v závere napísané, že nemá rád spam rovnako tak, ako ja a preto ďalšie informácie posielajú len ľuďom, ktorí majú naozaj záujem. To má znamenať čo? Jednak odosielateľ tejto, ako je dokázané, podvodnej fingovanej elektronickej pošty, je zároveň osobou z prostredia tohto „zárobkového systému“, ktorý zároveň sľubuje, že už mi spam nepošle? Prečo ho vôbec posiela, keď je to spam a tvrdí, že spam rád nemá? Drahý Karol, ako si podpísaný. Strácame slušnosť pri pestrosti pokusov iných vy**bať s ľuďmi v každom možnom smere. Odmietame byť obeťami spamu tohto druhu a odmietame byť cieľom ponúk práve tejto spoločnosti.

Obchodné podmienky a celkovo stránky tejto firmy sú výsmechom. Prístup, narábanie s identitami (je jedno, či vymyslenými, či upravenými) taktiež. Slušnosť chýba a protiprávnosť niektorých konaní od spamu po prezentáciu na webe nás naozaj zaráža. Preto si dovoľujeme aj v tomto prípade požiadať verejnosť o doplnenie našej správy a spojenie síl v boji proti podobným indivíduám. Máte osobnú skúsenosť so zárobkom a jedinečným ziskom cez túto spoločnosť? Napíšte nám. Dostali ste tento spam aj vy? Píšte nám rovnako tak.
Pokiaľ ste obeťou, obráťte sa pokojne na ČOI priamo na ústredie z dôvodu nemožnosti určiť oblastnú príslušnosť (internetová stránka bez uvedeného sídla), vo veci žiadosti o prešetrenie obchodnej činnosti, uvedenia potrebných náležitostí a na úrad pre ochranu osobných údajov vo veci zneužitia Vášho údaju – emailovej adresy.

Vyhradzujeme si právo použiť pomenovanie „pochybný a podvodný“. Za pochybné a podvodné považujeme jednanie obchodnej služby, ktorá sa rozširuje spamom, zatajuje sa maskovaním adresy, využíva frázy, ktoré ovplyvňujú uvažovanie, lákajú na stránky na prvý pohľad neúplné a nekompletné aj po zákonnej stránke, zároveň ide o stránky, ktoré zavádzajú falošnou identitou a vymyslenými ľuďmi. Taktiež za také si dovoľujeme označiť služby, ktoré sa rozširujú medzi ľuďmi spamom a tvária sa ako solídny zárobkový systém, pričom odmietajú prezradiť, o čo presne ide, odmietajú prezradiť reálne sídlo, kontakt a obchodné podmienky uvedené na stránke sú len 4 vety opakovane písané pod sebou len v inej štylizácií bez nejakej hodnoty právnej, či informačnej.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené