Falošná stránka HFBike.sk a podvodné súťaže o bicykle na Facebooku

Falošná stránka HFBike.sk a podvodné súťaže o bicykle na Facebooku
5 (100%) 1 hlas[ov]

Facebook súťaže večne živé. Nachádzame ďalšie podvodné pokusy ako ľudí okradnúť o peniaze. Vznikla falošná stránka HFBike.sk, ktorá používa tvar internetovej domény. Tá nikdy nebola zaregistrovaná a nikdy nebola tým pádom ani v prevádzke. Napriek tomu ju podvodník vytvárajúci stránku dňa 13. apríla 2019 uviedol a ihneď spustil falošné súťaže o drahé bicykle. Fotografie posťahoval z internetu aj s názvom modelu a vyhlásil súťaž bez toho, aby vôbec akýkoľvek bicykel mal.

http://HFbike.sk falošné súťaže o bicykle

Opäť za účelom falošných žrebovaní a oslovovaní obetí, aby poslali platené SMS. Podľa informácií od vás dokonca tentoraz priamo žiadajú čísla na platobnej karte – v žiadnom prípade neodporúčame posielať akýkoľvek údaj z karty nikomu na požiadanie. Ak ste tak spravili, urýchlene kontaktujte infolinku svojej banky a žiadajte o zablokovanie karty. Znovuvydanie novej stojí menej ako desiatky, či stovky eur, ktoré si beztrestne stiahne z účtu pomocou údajov.

UPOZORNENIE

Upozorňujeme, že táto a väčšina súťaží na Facebooku nemajú reálny základ. Neexistuje Facebook súťaž, ktorá by bola skutočná a nebola podvodná, ak vykazuje nasledovné prvky:

  1. stránka bez histórie, bez uvedeného prevádzkovateľa a skutočný kontakt
  2. neexistuje žiaden sponzor, účel a zmysel súťaže. Hoci zmysle poznáme – oklamať čo najviac ľudí
  3. stránka s cenou a snímkou, ktorá nie je jasne ich
  4. stránka oničom, len o súťažiach
  5. súťaž bez podrobného štatútu – podmienok, definícií pojmov, termínov, práv a povinností

Podvodník, ktorý vytvoril HFBike.sk ignoruje obchodný zákonník, ignoruje nariadenia samotného Facebooku a úpravou príspevkov je príliš podobný na podvodné súťaže, o ktorých sme písali doteraz. Upozornite svojich priateľov. Veľmi rýchlo podvodníkovi naletelo niekoľko tisíc Slovákov a my akoby sme hrach na stenu hádzali. Opäť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.