Sociálne siete

Falošná stránka HFBike.sk a podvodné súťaže o bicykle na Facebooku

Falošná stránka HFBike.sk a podvodné súťaže o bicykle na Facebooku
5 (100%) 1 hlas[ov]

Facebook súťaže večne živé. Nachádzame ďalšie podvodné pokusy ako ľudí okradnúť o peniaze. Vznikla falošná stránka HFBike.sk, ktorá používa tvar internetovej domény. Tá nikdy nebola zaregistrovaná a nikdy nebola tým pádom ani v prevádzke. Napriek tomu ju podvodník vytvárajúci stránku dňa 13. apríla 2019 uviedol a ihneď spustil falošné súťaže o drahé bicykle. Fotografie posťahoval z internetu aj s názvom modelu a vyhlásil súťaž bez toho, aby vôbec akýkoľvek bicykel mal.

http://HFbike.sk falošné súťaže o bicykle

inzercia:

Opäť za účelom falošných žrebovaní a oslovovaní obetí, aby poslali platené SMS. Podľa informácií od vás dokonca tentoraz priamo žiadajú čísla na platobnej karte – v žiadnom prípade neodporúčame posielať akýkoľvek údaj z karty nikomu na požiadanie. Ak ste tak spravili, urýchlene kontaktujte infolinku svojej banky a žiadajte o zablokovanie karty. Znovuvydanie novej stojí menej ako desiatky, či stovky eur, ktoré si beztrestne stiahne z účtu pomocou údajov.

UPOZORNENIE

Upozorňujeme, že táto a väčšina súťaží na Facebooku nemajú reálny základ. Neexistuje Facebook súťaž, ktorá by bola skutočná a nebola podvodná, ak vykazuje nasledovné prvky:

  1. stránka bez histórie, bez uvedeného prevádzkovateľa a skutočný kontakt
  2. neexistuje žiaden sponzor, účel a zmysel súťaže. Hoci zmysle poznáme – oklamať čo najviac ľudí
  3. stránka s cenou a snímkou, ktorá nie je jasne ich
  4. stránka oničom, len o súťažiach
  5. súťaž bez podrobného štatútu – podmienok, definícií pojmov, termínov, práv a povinností

Podvodník, ktorý vytvoril HFBike.sk ignoruje obchodný zákonník, ignoruje nariadenia samotného Facebooku a úpravou príspevkov je príliš podobný na podvodné súťaže, o ktorých sme písali doteraz. Upozornite svojich priateľov. Veľmi rýchlo podvodníkovi naletelo niekoľko tisíc Slovákov a my akoby sme hrach na stenu hádzali. Opäť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené